Domů » Bleskovky » Index: virtuální realita od Valve se představuje na prvním obrázku

Index: virtuální realita od Valve se představuje na prvním obrázku

Virtuální realita sice poslední roky získává spoustu pozornosti, nicméně stále můžeme s klidem říct, že je tato technologie v plenkách. Nejvýraznější využití pro virtuální realitu je v současnosti hraní her, na což se také zaměřují společnosti jako Oculus nebo HTC. Do hry se chystá vstoupit také herní studio a distributor Valve, které známe jako tvůrce hry Half-Life nebo herní platformy Steam.

valve index vr

Samotná společnost upozornila na svůj počin virtuální reality, který vypadá podobně jako na únicích z loňského roku. Za samotnou výrobou bude s nejvyšší pravděpodobností stát tchajwanská firma HTC, která má dost zkušeností se svým projektem Vive. Vzhledem k tomu, že render je na informace skoupý, budeme si muset počkat na představení, které bude někdy v dubnu letošního roku.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *