Domů » Bleskovky » I mistr tesař se utne: Apple se v nové reklamě dopustil vtipné chyby. Odhalíte ji bez nápovědy?

I mistr tesař se utne: Apple se v nové reklamě dopustil vtipné chyby. Odhalíte ji bez nápovědy?

Je sobota, Vánoce klepou na dveře, proč si tedy nepřečíst v záplavě seriózních novinek něco vtipného na odlehčení. Chyby ve filmech a reklamách jsou již léta předmětem zkoumání a zábavy pro velkou skupinu lidí, na YouTube se dají najít jejich různé kompilace. V reklamních sděleních se pak dají chyby dělit na celkem nevinné a na téměř podvodné a zavádějící. Například koncem minulého roku se Nokia v reklamě chlubila perfektní stabilizační technologií u telefonu Lumia 920; následně se ale ukázalo, že rádoby ukázkové snímky nebyly pořízeny telefonem z ruky během jízdy na kole, jak bylo v reklamě naznačeno, nýbrž profesionální kamerou z jedoucí dodávky. Nokia se později za svou chybu omluvila.

Původní reklama od Applu, všimněte si, že hlavní postava drží iPhone celou dobu vertikálně

Applu, který obvykle v reklamách dbá na sebemenší detail, se ale nedávno povedl taky slušný husarský kousek. V reklamě s názvem „Nepochopen“ s diváky sdílí téměř dojemný příběh teenagera, který po celou dobu vánoční návštěvy u rodiny jen civí do displeje iPhonu, aby nakonec ale všem vytřel zrak ohromujícím sestřihem rodinného videa. To by bylo všechno roztomilé, pokud by klučina celou dobu v reklamě nedržel telefon na výšku, což je nejčastější amatérská chyba při natáčení videa na chytrých telefonech obecně. Výsledné video, které rodině v reklamě promítá přes AirPlay na televizní obrazovce je již orientováno normálně na šířku. Skupina vtipálků již stihla udělat na tuto reklamu parodii, kde názorně předvádí jak by výsledek jeho práce vypadal ve skutečnosti.

Parodie reklamy: Jak by ve skutečnosti vypadalo takto natočené video

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments