Domů » Články » i-mate představuje nové modely: PocketPC JAQ a Smartphone SPL

i-mate představuje nové modely: PocketPC JAQ a Smartphone SPL

i-mateSpolečnost i-mate se v brzké době chystá uvést na trh Smartphone s označením SPL a PocketPC JAQ, o kterém jsme informovali také v této bleskovce. Obě dvě zařízení využívají funkcí operačního systému Windows Mobile 5.0, zároveň se ale jedná o rebrandované modely jiných výrobců. Konkrétně smartphone SPL vychází ze zařízení společnosti TechFaith Wireless a JAQ z PocketPC označovaném jako Invetec Mercury.

Smartphone i-mate SPL je tribandové GSM zařízení, nabízí podporu GPRS třídy 10, novější EDGE ale chybí. Uvnitř tepe procesor TI OMAP na frekvenci 200Mhz. O zobrazování se stará trochu “zastaralý“ displej s rozlišením 176x220px (úhlopříčka 2.2“), který zobrazí 65k barev. Je zajímavé, že se výrobci, případně distributoři, snaží v době, kdy jsou QVGA displeje standardem vyspělejších mobilů, používat tak nízké rozlišení. Příkladem toho může být nedávno představený HTC S310 (Oxygen). S okolím bude možné komunikovat přes Bluetooth, na Wi-Fi si ale nechme zajít chuť.

i-mate SPL bude mít k dispozici 64MB RAM a 128MB ROM, externí paměť bude dále možné rozšířit paměťovými kartami typu miniSD. Pro pořizování fotografií bude sloužit 1.3Mpx kamerka. SPL rozhodně zaujme klávesnicí, která se nese ve stylu Razru. i-mate SPL je navíc nebezpečně podobný Motorole SLVR-L7.

Smartphone i-mate SPL
123

Druhým zařízením je PocketPC i-mate JAQ, které pohání procesor TI OMAP 850 s frekvencí 200Mhz. Dotykový displej s úhlopříčkou 2.8″ nabídne QVGA rozlišení (320x240px), jeho zajímavostí je to, že je orientován do Landscape režimu. Paměť JAQa nabízí hodnoty 64MB RAM a 128MB ROM, tedy nic, na co bychom u PocketPC nebyli zvyklí. I tu bude možné rozšířit paměťovými kartami typu MiniSD. Provozovat jej budete moci ve všech čtyřech pásmech GSM sítí, z datových přenosů je zastoupeno EDGE i GPRS, oboje třídy 10. S okolím bude možné komunikovat prostřednictvím Bluetooth 1.2, Wi-Fi však chybí. Pro zachycování důležitých momentů bude možné využít 1.3Mpx kamerky, přisvětlovací diodu bychom ale hledali marně.

4

Zdroje: MSmobiles, MoDaCo, MobilityToday, Ce4you

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Ta L7 je pěkná. Škoda displeje…a oprav si to označení (R7)

  2. Ten SPL nakonec bude mít oficiálně QVGA displej a 2 megapixelový fotoaparát. Takže škoda už jen toho, že tam není 3G nebo aspoň EDGE nebo aspoň Wi-Fi

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).