i-mate představuje nové modely: PocketPC JAQ a Smartphone SPL

i-mateSpolečnost i-mate se v brzké době chystá uvést na trh Smartphone s označením SPL a PocketPC JAQ, o kterém jsme informovali také v této bleskovce. Obě dvě zařízení využívají funkcí operačního systému Windows Mobile 5.0, zároveň se ale jedná o rebrandované modely jiných výrobců. Konkrétně smartphone SPL vychází ze zařízení společnosti TechFaith Wireless a JAQ z PocketPC označovaném jako Invetec Mercury.

Smartphone i-mate SPL je tribandové GSM zařízení, nabízí podporu GPRS třídy 10, novější EDGE ale chybí. Uvnitř tepe procesor TI OMAP na frekvenci 200Mhz. O zobrazování se stará trochu \“zastaralý“ displej s rozlišením 176x220px (úhlopříčka 2.2\“), který zobrazí 65k barev. Je zajímavé, že se výrobci, případně distributoři, snaží v době, kdy jsou QVGA displeje standardem vyspělejších mobilů, používat tak nízké rozlišení. Příkladem toho může být nedávno představený HTC S310 (Oxygen). S okolím bude možné komunikovat přes Bluetooth, na Wi-Fi si ale nechme zajít chuť.

i-mate SPL bude mít k dispozici 64MB RAM a 128MB ROM, externí paměť bude dále možné rozšířit paměťovými kartami typu miniSD. Pro pořizování fotografií bude sloužit 1.3Mpx kamerka. SPL rozhodně zaujme klávesnicí, která se nese ve stylu Razru. i-mate SPL je navíc nebezpečně podobný Motorole SLVR-L7.

Smartphone i-mate SPL
123

Druhým zařízením je PocketPC i-mate JAQ, které pohání procesor TI OMAP 850 s frekvencí 200Mhz. Dotykový displej s úhlopříčkou 2.8″ nabídne QVGA rozlišení (320x240px), jeho zajímavostí je to, že je orientován do Landscape režimu. Paměť JAQa nabízí hodnoty 64MB RAM a 128MB ROM, tedy nic, na co bychom u PocketPC nebyli zvyklí. I tu bude možné rozšířit paměťovými kartami typu MiniSD. Provozovat jej budete moci ve všech čtyřech pásmech GSM sítí, z datových přenosů je zastoupeno EDGE i GPRS, oboje třídy 10. S okolím bude možné komunikovat prostřednictvím Bluetooth 1.2, Wi-Fi však chybí. Pro zachycování důležitých momentů bude možné využít 1.3Mpx kamerky, přisvětlovací diodu bychom ale hledali marně.

4

Zdroje: MSmobiles, MoDaCo, MobilityToday, Ce4you

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

3 komentáře

  1. USER47 (neregistrovaný)

    Ta L7 je pěkná. Škoda displeje…a oprav si to označení (R7)

  2. Jiří Hrma (neregistrovaný)

    Opraveno, diky

  3. Kael (neregistrovaný)

    Ten SPL nakonec bude mít oficiálně QVGA displej a 2 megapixelový fotoaparát. Takže škoda už jen toho, že tam není 3G nebo aspoň EDGE nebo aspoň Wi-Fi

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel