Huramobil.cz radí, jak pořídit screenshot na telefonu

Zajímavost na internetu, super obrázek, vtipná konverzace nebo nejvyšší skóre ve hře. Nezáleží na tom, co to je, ale vy si to potřebujete rychle vyfotit, a jak na to? Stačí jednoduchý screenshot obrazovky! Každý výrobce telefonů, má ale jiný způsob, jak to udělat. Internetový obchod Huramobil.cz pro vás sestavil rychlý a přehledný návod, jak screenshot udělat. Víte, že podobné tipy vám Huramobil.cz přináší také na Facebooku a na Youtube.com kanálu?

smartphones

ACERSnímek obrazovky uděláte jednoduchým dvojklikem. Stačí zároveň podržet tlačítko vypnutí (power) + tlačítko pro snížení hlasitosti (dolní).

APPLE iPHONE: Obrazovku vyfotíte, když současně podržíte tlačítko pro zamykání mobilu + hlavní tlačítko (domů). Snímek naleznete v galerii telefonu.

BLACKBERRYStiskněte zároveň klávesy pro zvýšení a snížení hlasitosti.

HUAWEISnímek obrazovky u mobilních telefonů Huawei uděláte opět jednoduchým dvojklikem. Stačí zároveň podržet tlačítko vypnutí (power) + tlačítko pro snížení hlasitosti (dolní).

LENOVOOpět nejčastější možnost u mobilů s Androidem, jak udělat snímek obrazovky. Stačí zároveň podržet tlačítko vypnutí (power) + tlačítko pro snížení hlasitosti (dolní).

LGNa mobilním telefonu LG uděláte screenshot stisknutím tlačítka dolů + tlačítka vypnutí (power), obrázek najdete v galerii telefonu.

MICROSOFT LUMIAOpět stačí jednoduchý dvojklik, tentokrát screenshot obrazovky uděláte pomocí stisknutí tlačítka vypnutí (power) + tlačítko pro zvýšení hlasitosti (horní) nebo současně stikněte tlačítko start + vypnutí (power).

SAMSUNGU mobilních telefonů Samsung fotku obrazovky uděláte jednoduchým dvojklikem jako u iPhonu. Stačí zároveň podržet tlačítko pro zamykání mobilu + hlavní tlačítko (domů). Obrazovka problikne a udělá typický zvuk pro focení, tak poznáte, že se fotka vytvořila. Snímek obrazovky naleznete v galerii, kde s ním můžete dále pracovat.

SONY XPERIASony má opravdu jedinečný a trochu zdlouhavý způsob. Stačí jen přidržet tlačítko pro vypnutí/zapnutí, dokud se neobjeví okno s nabídkou, zde vyberete možnost: screenshot obrazovky.

Nenašli jste svůj telefon v našem seznamu? Řiďte se vaším operačním systémem, který máte v telefonu. Pokud máte Android 4 a novější zkuste kombinaci těchto tlačítek:

  • tlačítko vypnutí + zvýšení hlasitosti
  • tlačítko vypnutí + hlavní tlačítko (domů)
  • hlavní tlačítko (domů) + tlačítko pro přehled aplikací
  • hlavní tlačítko (domů) + tlačítko zpět

Pokud máte Android starší a screenshot se vám nedaří udělat, stačí si stáhnout jednoduchou aplikaci, která fotku obrazovky udělá. Stáhnout si ji můžete na Google Play.

Screenshot Pro
Screenshot Pro
Cena: zdarma
  • Screenshot Pro Screenshot
  • Screenshot Pro Screenshot
Snímek obrazovky
Snímek obrazovky
Autor: Icondice
Cena: zdarma
  • Snímek obrazovky Screenshot
  • Snímek obrazovky Screenshot

Znáte Huramobil.cz?

Huramobil.cz je specialista na mobilní telefony z české distribuce a příslušenství již od roku 1997. Víte, proč je Huramobil.cz tak úspěšný na českém trhu? Klíčovým prvkem je individuální péče a následná spokojenost každého zákazníka. Díky tomu se Huramobil.cz umístil mezi finalisty v ceně kvality v prestižní soutěži ShopRoku 2015 pořádané portálem Heuréka. Na vlastním skladě disponuje zásobami v počtu cca 20 000 kusů.

logo_huramobil

Můžete si být tedy jisti, že zboží, které je právě skladem a objednáte jej do 17:00 Vám bude doručeno následující pracovní den a díky tomu je průměrná doba dodání zboží k zákazníkovi neuvěřitelných 1,8 dne. Nevěříte? Podívejte se na podrobné statistiky z nezávislého porovnávače Heuréka.cz. Huramobil.cz by doporučilo 99% zákazníků svým známým. Budete i vy mezi nimi?

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.