Hugo Barra brání Xiaomi: Žádná soukromá data Číně neposíláme

Před několika dny jsme vás informovali o skandálu kolem Xiaomi, který pobuřoval uživatele po celém světě. Jeden zvídavý uživatel tabletofonu Xiaomi Redmi Note (viz naše recenze) si totiž všiml, že je jeho telefon ve spojení s čínským serverem a podle IP adresy jej tento server dovedl až k Ministerstvu informačního průmyslu Čínské lidové republiky. Vzápětí se ale k situaci vyjádřil víceprezident společnosti Hugo Barra ve snaze obavy uživatelů rozpustit.


Dle Huga Barry bychom měli značce Xiaomi dále důvěřovat

V rozsáhlém příspěvku na sociální síti Google+ vysvětlil Barra, že zařízení Xiaomi rozhodně neposílají čínské vládě fotografie, zprávy ani další osobní data uživatelů. Stejně jako prakticky každý chytrý telefon je i Redmi Note neustále připojen k internetu, odkud čas od času stahuje aktualizace a obsah do aplikací. Dle něj se MIUI připojuje na veřejné čínské servery společnosti Xiaomi kvůli stahování vtipů, státních svátků, aktualizací a dalšího podobně banálního obsahu.


Mi Cloud zálohuje fotografie a další obsah na server pouze pokud uživatel službu aktivuje

K soukromým datům uživatelů přistupuje Xiaomi pouze v rámci zálohovací cloudové služby Mi Cloud, která je navíc ve výchozím stavu vypnuta a uživatel ji musí ručně zapnout, aby povolil odesílání svých fotografií na zabezpečený server. Doufejme tedy, že tentokrát šlo opravdu pouze o příliš bujnou fantazii a jinak populární výrobce, který je často médii přezdívan jako „čínský Apple“, neztratí důvěru svých uživatelů.

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku