Domů » Bleskovky » Huawei zve na dnešní představení produktů. V hlavní roli HarmonyOS

Huawei zve na dnešní představení produktů. V hlavní roli HarmonyOS

Huawei nemá v posledních letech na růžích ustláno. Klesající prodeje v segmentu chytrých telefonů a nositelné elektroniky čínskému obrovi jistě radost nedělají, proto se před nějakou dobou zrodil plán na vytvoření nového operačního systému, který nebude závislý na službách Googlu.

Huawei P50 3
Huawei P50 má být mezi představenými zařízeními

Tím je HarmonyOS, o kterém se prozatím čile spekuluje, nicméně ze strany čínské společnosti je stále ticho po pěšině. Mlčení však nebude trvat dlouho, konkrétně skončí dnes ve 14:00, kdy Huawei chystá celosvětovou tiskovou konferenci, na které ukáže nejen svůj vlastní operační systém, ale také nové produkty.

HUAWEI HarmonyOS & New Products Launch

Dočkat bychom se měli vlajkové lodi Huawei P50, která bude posledním telefonem vytvořeným ve spolupráci s Leicou, tabletu MatePad 2 Pro s podporou nové generace stylusu M Pen a chytrých hodinek Huawei Watch 3, které nejmenovaný čínský obchod už stihl vystavit.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. On ten systém v principu bude závislý na službách googlu, protože je to postavené na Androidu a ten je otevřenou službou google :D

    • Cece, máš v tom hokej. Začni tím že si nastuduješ pojmy Android, AOSP, Google služby. Říct že android je služba Google, je do nebe volající hlouposti

    • Zrovna ty raději nezačínej slovíčkařit :)

  2. orgasmic: Vždyť má pravdu. To, že systém vychází z AOSP, nutně neznamená, že musí být závislý na službách Google. Důkazem je toho celá Čína.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).