Domů » Bleskovky » Huawei zve na dnešní představení produktů. V hlavní roli HarmonyOS

Huawei zve na dnešní představení produktů. V hlavní roli HarmonyOS

Huawei nemá v posledních letech na růžích ustláno. Klesající prodeje v segmentu chytrých telefonů a nositelné elektroniky čínskému obrovi jistě radost nedělají, proto se před nějakou dobou zrodil plán na vytvoření nového operačního systému, který nebude závislý na službách Googlu.

Huawei P50 3
Huawei P50 má být mezi představenými zařízeními

Tím je HarmonyOS, o kterém se prozatím čile spekuluje, nicméně ze strany čínské společnosti je stále ticho po pěšině. Mlčení však nebude trvat dlouho, konkrétně skončí dnes ve 14:00, kdy Huawei chystá celosvětovou tiskovou konferenci, na které ukáže nejen svůj vlastní operační systém, ale také nové produkty.

Dočkat bychom se měli vlajkové lodi Huawei P50, která bude posledním telefonem vytvořeným ve spolupráci s Leicou, tabletu MatePad 2 Pro s podporou nové generace stylusu M Pen a chytrých hodinek Huawei Watch 3, které nejmenovaný čínský obchod už stihl vystavit.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. On ten systém v principu bude závislý na službách googlu, protože je to postavené na Androidu a ten je otevřenou službou google :D

    • Cece, máš v tom hokej. Začni tím že si nastuduješ pojmy Android, AOSP, Google služby. Říct že android je služba Google, je do nebe volající hlouposti

    • Zrovna ty raději nezačínej slovíčkařit :)

  2. orgasmic: Vždyť má pravdu. To, že systém vychází z AOSP, nutně neznamená, že musí být závislý na službách Google. Důkazem je toho celá Čína.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).