Domů » Bleskovky » Tři upoutávky odhalují tři různé produkty. Co všechno Huawei příští týden představí?

Tři upoutávky odhalují tři různé produkty. Co všechno Huawei příští týden představí?

Společnost Huawei koná příští týden tiskovou konferenci, na které představí několik nových produktů. Hlavními novinkami bude řada smartphonů Huawei P50 a platforma Harmony OS, která bude na těchto telefonech nasazena namísto Androidu.

HarmonyOS vládne všem

Platforma Harmony OS bude pravděpodobně nejzářivější hvězdou středečního večera. Zatímco v minulých letech čínský výrobce lákal na Huawei PX0 series, letos je na všech upoutávkách uveden právě systém HarmonyOS. Na něm možná čínský výrobce založí svůj budoucí byznys, neboť kvůli zhoršenému přístupu ke klíčovým komponentám nemůže vyrábět smartphony v takovém objemu jako v minulosti. V tomto týdnu se dokonce dostala na internet interní zpráva od ředitele Huawei Rena Zhengfeie, ve které je zmíněno budoucí zaměření firmy na software. Že by bylo v plánu nabídnout Harmony OS i dalším výrobcům smartphonů?

harmonyos

Telefony, tablet i hodinky

I když pozvánkám na středeční akci vévodí nápis HarmonyOS, můžeme se těšit i na nový hardware. Pochopitelně dojde na zmíněné smartphony Huawei P50, které jedna z pozvánek naznačuje. Z předchozích úniků totiž víme, že dominantním prvkem chystané řady bude dvojice kruhů s fotoaparáty na zádech, a právě dvojici kruhů vidíme na první z upoutávek.

Huawei P50

Další vypuštěný teaser vyobrazuje stylus, což naznačuje příchod nového tabletu Huawei MatePad 2 Pro. Ten by měl dostat 12,2“ nebo 12,6“ displej čipset Kirin 9000 a podporu rychlého 40W nabíjení. Těšit se můžeme i na počítačové funkce, a také na zmíněnou podporu nové generace stylusu M Pen s průsvitným hrotem. I tento tablet by měl běžet na operačním systému HarmonyOS.

Huawei Pen

HarmonyOS najdeme i na chystaných hodinkách Huawei Watch 3, z nichž třetí upoutávka ukazuje hodinkovou korunku. O těchto hodinkách prozatím víme nejméně, spekuluje se o podpoře eSIM a telefonních funkcích.

Huawei Watch

Je možné, že upoutávkám od Huawei ještě není konec a do příští středy ukáže čínský výrobce ještě další.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Ty dvě vyjevené mouchy pod sebou :-D A to se před pár lety trubky smály iPhonům a jejich „indukční desce“.

  • Ono je to uz imho jedno, tie fotomoduly dnes vsetky vyzeraju fakt divne, ale zrejme je to funkcne a pouzivatelia to vyzaduju.

   Akurat je skoda, ze to nie je v strede, vyzeralo by to lepsie.

 2. To je ale hnus. Ta proláklina v displeji s foťákama to mu ještě nasazuje korunu.

 3. Zkopírovanej system, zkopírovaná tužka, zkopírovaná korunka…

 4. marastudna 50

  Bude zajímavé sledovat,jak si Harmony povede v praxi.

 5. Já nevím, ale když se podívám na tohle a třeba na One UI nebo nově čistý Android 12, tak tohle mi přijde graficky jak práce studenta prvního ročníku střední školy. A je otázka jakého oboru, protože grafika to určitě není.

 6. Podle johnyho je to kopie ios :) Asi meli okopirovat One UI

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).