Domů » Bleskovky » Huawei Watch 3 předčasně odhaleny: první se systémem HarmonyOS

Huawei Watch 3 předčasně odhaleny: první se systémem HarmonyOS

Chytré hodinky patří mezi jedno z odvětví firmy Huawei, které nebylo výrazněji postiženo americkými sankcemi. Ačkoli čínský gigant i v tomto segmentu zaznamenal mírný pád, stále si drží poměrně vysokou úroveň kvality. Mezi poslední modely od Huawei patří Watch Fit a Watch GT 2 Pro, které jsou sice stále aktuální, nicméně už by to pomalu chtělo nějakou změnu.

Huawei Watch GT 2 Pro 001

Tou má být nástupce v podobě Huawei Watch 3, který má dostat nejen inovovaný vzhled, ale také nový systém HarmonyOS. Ten se má oficiálně objevit až později v tomto týdnu, na veřejnost se ale první snímky dostaly už nyní.

V jednom z čínských obchodů už čekání nevydrželi a hodinky rovnou vystavili. Huawei Watch 3 mají přijít ve dvou verzích (jedna dostane přídomek Pro), přičemž zůstane zachován kulatý ciferník a přibude vystouplý knoflík, jenž si našel místo na horní pravé straně. Pod ním se poté nachází ploché fyzické tlačítko. O samotném systému toho na fotkách příliš vyčíst nelze, snad jen, že ciferníky půjdou upravovat a také že hodinky budou pravděpodobně podporovat volání a měření okysličení krve.

HarmonyOS by se od předchozího LiteOS měl odlišovat nejen vzhledově, ale také podporou aplikací, což předchozímu systému citelně chybělo. Představení nového operačního systému a chytrých hodinek od Huawei se dočkáme už tento týden, konkrétně 2. června na speciální tiskové konferenci, jež je určena pouze pro Čínu. Dá se nicméně předpokládat, že zveřejněné novinky budou z větší části platit také pro světové trhy.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Ahoj není nějaké info jestli už půjdou odesílat skrz hodinky krátké SMS zprávy třeba?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).