Huawei Watch Buds jsou chytré hodinky i bezdrátová sluchátka v jednom

huawei watch buds sport mode
  • Nové hodinky od Huawei zaujmou velkým displejem a hezkým designem
  • To nejzajímavější se ale ukrývá uvnitř
  • Jde o sluchátka, která však musela podstoupit kompromisy

Před dvěma týdny se na internetu objevilo video unikátních hodinek Huawei s integrovanými bezdrátovými sluchátky. Netušili jsme, zda se jedná o koncept, legraci, nebo o vážně myšlený produkt. Nyní už v tom máme jasno – přivítejte Huawei Watch Buds.

Novinka na první pohled vypadá jako běžné chytré hodinky, které nevykazují žádnou zvláštnost. Snad až na tloušťku, která činí 15 mm. Pouzdro kruhového tvaru disponuje 1,43palcovým a po okrajích drobně zakřiveným AMOLEDem s rozlišením 466 × 466 pixelů.

Huawei Watch Buds 1

Roli operačního systému zastává HarmonyOS 3. V tomto ohledu se uživatel nemusí nijak omezovat. Systém podporuje instalaci aplikací třetích stran, spoustu toho navíc zvládne i bez nich – zejména monitorovat zdraví, spánek či sportovní aktivity. Hodinky dokáží zaznamenávat průběh až 80 různorodých sportovních aktivit, uživatelé se mohou dokonce zapojit až do 200 fitness kurzů. Ze zdravotních funkcí jmenujme měření srdeční frekvence nebo saturace krve kyslíkem. EKG se do těla, na rozdíl od Huawei Watch D, bohužel nevešlo.

Huawei Watch Buds 1

Co se ale dovnitř vešlo, jsou bezdrátová sluchátka. Dostanete se k nim odklopením displeje, což dává vzpomenout na otevírání víka starých kapesních hodinek. Pant má podle výrobce vydržet 100 tisíc otevření a zavření.

Sluchátka mají tvar podobný klasickému špuntu do uší pro odhlučnění a jsou poměrně titěrná, každé váží pouhé 4 gramy. Z tohoto důvodu bylo nutné sáhnout ke kompromisům, například maximální hlasitost je pouze na 50 procentech běžných „tyčinkových“ sluchátek.

Důmyslné je i nabíjení sluchátek – na místo kovových pinů každé z nich obepíná dvojice kovových prstenců, tudíž je možné je umístit do pouzdra hodinek libovolným způsobem. Dokonce lze prohodit levé sluchátko za pravé, přičemž systém toto prohození inteligentně vyhodnotí a kanály prohodí. Přepínání skladeb, změna hlasitosti apod. se realizuje výhradně skrze displej hodinek.

Huawei Watch Buds 5

A jak je to s výdrží? Huawei se chlubí tím, že při běžném používání vydrží hodinky nabité tři dny, u samotných sluchátek pak slibuje až 4 hodiny nepřetržitého poslechu. Hodinky se nabíjejí bezdrátově.MKT Mate50 Pro KSP Shot 16 9 HQ Orange JPGNepřehlédněte

Vánoční soutěž o Huawei Mate 50 Pro v unikátní oranžové edici, kterou v Česku neseženete

Cena a dostupnost

Huawei Watch Buds jsou již nyní v prodeji v Číně, kde je cena stanovena na 2 988 CNY (asi 12 tisíc korun s DPH). Zda se dostanou i na náš trh, je zatím nejisté.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku