Huawei údajně chystá přímého konkurenta pro Samsung Galaxy S4

Z Číny začali proudit zajímavé zvěsti, které naznačují, že tamnější výrobce Huawei ve svých vývojových centrech připravuje přímého rivala, který se má postavit do ringu proti nedávno uvednému Samsungu Galaxy S4. Nová vlajková loď má disponovat dotykovým displejem o úhlopříčce 4,9“ a rozlišením 1080 × 1920 pixelů. O přehršel výkonu se postará blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor s architekturou ARM Cortex-A15 a taktem 1,8 GHz. Další specifikace mají zahrnovat 2 GB operační paměti, grafický koprocesor ARM Mali T604 a hlavní fotoaparát s rozlišením 13 Mpx.

Tajemný smartphone bude údajně i velmi tenký a jeho tloušťka nemá překročit hranici 6,3 milimetrů. V zákulisí se též hovoří o kapacitě Li-Ion akumulátoru, která má činit relativně slušných 2600 mAh. V případě, že se výše uvedené spekulace potvrdí, skutečně se můžeme těšit na důstojného konkurenta pro Samsung Galaxy S4. Na závěr je vhodné dodat, že se zatím jedná o neoficiální informace. Jasno bychom měli mít  již v průběhu dubna, kdy má podle zdroje dojít k oficiálnímu představení ze strany výrobce.  

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku