Domů » Bleskovky » Huawei si střílí ze zrcadlovek. Dokáže je P20 Pro se třemi čočkami zastoupit?

Huawei si střílí ze zrcadlovek. Dokáže je P20 Pro se třemi čočkami zastoupit?

Za necelé dva týdny představí Huawei své nové smartphony řady Huawei P20, z nichž nejvybavenější Huawei P20 Pro má dostat hned tříčočkový hlavní fotoaparát s funkcí trojnásobného přiblížení. Čínský výrobce bude při propagaci tohoto telefonu brát fotoaparát jako největší marketingovou zbraň, jak ostatně naznačuje následující dvojice upoutávek.

V obou si Huawei střílí z používání klasických fotoaparátů, zejména z nepohodlí práce s nimi. První upoutávka má vyzdvihnout fotografie pořízené za zhoršených světelných podmínek, které má chystaná novinka tvořit pomocí barevného a monochromatického snímače.

Druhé video pak vyzdvihuje schopnost fotoaparátu bezztrátového přiblížení scény, což bude mít na starosti třetí čočka fotoaparátu s ekvivalentní ohniskovou vzdáleností 80 mm.

Huawei P20, Pro a Lite: kompletní řada ve všech barvách na 70 tiskových snímcích

Premiéra smartphonů rodiny Huawei P20 se odehraje 27. března v Paříži.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

31 komentářů

 1. Jde vidět jak jede čínský marketing na plné obrátky. Čína je země kde dnes znamená včera a fyzikální zákony na rozkaz soudruhů z ústředí neplatí.

 2. Karasek opet perli. Nejdriv pochopit pointu, pak teprv psat.

 3. Asi tady máme nového krále fotomobilů.

 4. Tohle je jen masáž všech Oveček.
  Pořádnou perfektní fotografii v nočním, nebo šedém prostředí a to ještě v pohybu, žádný telefon bez xenonového blesku nedokáže, víc pruhů také není více Adidas. Tím pádem pouze marketing, kterého se někteří opravdu chytí.
  Používám L1020 již 4roky a kdybych to neměl za ty roky s čím porovnávat, tak bych řekl, že prostě ledka stačí, ale věřte mi, není to tak. Xenonový blesk žádná pigi led světýlečko nenahradí a když se dívám kolem sebe, tak dokonce většina má tu ledku dokonce jen jednu. To je vážně k smíchu a né k focení ve zhoršených podmínkách a už vůbec né, pohybující se scénu. Tečka.

  • Fotky s bleskem, i xenonovym, stejne vetsinou vypadaji dost hrozne..

  • Lukass71: jde vidět, že vůbec nevíš, o čem mluvíš….

  • A na koncertech urcite z 50 metru fotis s bleskem vid? Blesk je to poslední co fotografa zajima.

  • Michal (neregistrovaný): Asi jsi nikdy nefotil lidi někde v klubu, hospodě apod. Tam je xenonový blesk oproti jakémukoliv diodovému znát u každé fotografie.

  • Pokud mi jde o opile fotky v hospode/klubu, tak, pokud nejsem profesional, ktery stejne pouziva zrcadlovky, je mi o kvalitu tolik nejde..

  • lukass71: Nevím proč zrovna opilé, ale ok. Jenomže to je právě to, že ten blesk v takovém prostředí hodně pomůže….tam kde je z fotky z mobilu s LED mazanice, tam kraluje xenon. Ono ten blesk se dá použít také v protisvětle, apod.

  • Nech je při tom.. on si myslí že když tam huawei plácne napis Leica tak to bude nej fotimobil..ale jak víme tak nebude…

  • Olik (neregistrovaný): Další z hlodů. Kdo si to myslí?

 5. marketing pojatý tímto způsobem působí spíš úsměvně. Jediný v čem je telefon oproti profesionálnímu náčiní lepší je skladnost a u některých zrcadlovek možná lepší výstup v automatickém režimu.Ale co mě spíš zaráží je to, že v každé diskuzi je příspěvek ohledně Lumie 1020. Jakkoliv nechci zpochybňovat její kvality, tak si myslím, že doba je už dál. Nikdy jsem jí neměl, takže osobní zkušenost nemám. Ale dám li „laboratorní“ srovnání například s MATE 10 (nevím zda půjde odkaz) [odkaz] tak vidím, že v rozích je to podstatně horší. Bohužel srovnávač nenabízí porovnání, kde je méně světla, ale tam by nejspíš vyhořela úplně. Xenon je určitě fajn, ale na fotkách pak jsou ostré stíny, které taky nevypadají dobře. Je to pohled laika a v žádném případě nechci hejtovat L1020. Jen mě zaráží, že s takovou historií, byť možná ve své době nadčasovou, pořád někdo argumentuje, že je nepřekonaná.

  • Luky (neregistrovaný): Z osobní zkušenosti s fotomobilly je přínos xenonového blesku v mobilu u fotografie neodiskutovatelný. Právě ty podmínky, kdy mobil často vytahujeme (klubové akce, hospody apod.) je mobil s xenonem schopen dostatečně nasvětlit scénu a zmrazit pohyb.

  • xzeit a jeho xenonovy blesk. To je nekonecny pribeh mistniho blba. Duvody, proc xenonove blesky v mobilech skoncily byly rozebrany snad stokrat. Ale blb ne a ne pochopit.

  • Marek (neregistrovaný): miluju kecy takových chytráků, jako jsi ty. Nejde o důvody proč xenonovy blesk v mobilu ,, skončil,,. Řešil jsem jeho přínos oproti LED diodě, ty ale napíšeš totální kravinu. Ale když už jsi u těch důvodů, je to hlavně neschopnost výrobců ho implementovat. Nokia toho schopná byla, Samsung, Sony…
   Ne, opravdu to není o tloušťce zařízení, ale že si to myslíš, chápu. Nikdy jsi ten modul blesku venku neviděl. Poslední dvě Nokie s Xenonoem byly tlusté hlavně kvůli velkému čipu. Takže tě poprosím, nevyjadruj se k tématu, kterému vůbec nerozumíš. A hlavně se nevyjadruj příště mimo téma a to byl přínos xenonového blesku

   A za poslední, už se zaregistruj, když chceš, aby tě tady bral někdo vážně!

  • xzeite, diky. Presne takovou reakci jsem cekal :-D :-D :-D

  • Marek (neregistrovaný): No když tě to trolení baví….

  • xzeit
   nechci ti do toho kecat ,ale myslím si že SONY mělo v plno telefonech xenon blesk a nevím teď přesně jestli náhodou xenon nemělo i dříve než Nokia :)
   Zde příklad Sony Ericsson K790i a určitě je zde i starší telefon co xenon od SONY měl.
   Důvod jeho odstranění je že více bere baterie hlavně.

  • Vlastimil Bartošák: ano, mělo. O to ale nejde.
   Žere baterku: k tomu ti napíšu akorát tohle. Testoval jsem na Nokii 808 focení s xenonovym bleskem, kdy jsem ji nechal fotit s bleskem jednu fotku za druhou. Když jich bylo přes 200, tak jsem tohle už neřešil. Podívej se jakou má Nokia 808 kapacitu Aku….

  • xzeit: ano kapacita aku je podstatně menší než mají dnes telefony a to je taky onen důvod. Dokážeš si dnes představit vyfotit přes 200 fotek třeba třeba s Galaxy S8 nebo nějakou Nokii 8 či jiným telefonem co má dvojnásob baterii co 808? Já moc ne teda. Měl jsem LG V10 a při focení hlavně na manuál režim to baterku vysávalo jak nic. Berme že by ty telefony měli xenon blesk.

   No ale to je vedlejší já chtěl jen čistě podotknout že SONY mělo xenon ve vícero telefonech než Nokia a jak jsem zmínil nejsem si jist ,ale myslím že SONY je mělo i dříve v telefonech než Nokia. A ty právě tvrdíš něco o neschopnosti implementace do telefonů. Nokia xenon nasazovala jen tak okrajově ani taková N93 či N95 xenon neměla a byla zde jen dioda :)

  • Vlastimil Bartošák: právě že dokážu ???? spotřeba je úplně v pohodě. Těch fotek za ten večer zase tolik neuděláš, ale rozdíl je patrný hned u první fotky. Nokia N82 Nokia N8 Nokia 808, Nokia Lumia 1020… Všechny jsem měl, všechny xenon. Vím moc dobře…

  • xzeit: ano to já ti neberu že xenon není lepší než led dioda to rozhodně je to vím sám z vlastní zkušenosti. Ale dnes je doba 8mm telefonů a uživatelé nechtějí nějaký hrb na zádech i když i já osobně bych ocenil pořádné osvětlení scény :)
   Být tam třeba na zádi hrb 3mm vůbec by to nevadilo pouzdro to vyrovná stejně

  • To je právě ten vtip. Modul xenonového blesku v Lumii 1020 má cca 5mm tloušťku, vlezl by se v pohodě do mobilu 7 až 8mm tlustého,samozřejmě při správném navrhu konstrukce těla telefonu a PCB. Možná se objeví nějaká LED, která bude mít vlastnosti xenonu, nevim… Ale předpokládám že tak do dvou až tří let se xenonovy blesk v mobilech zase o objeví a bude to super inovace!! Je to takový kolotoč…. Klasika…

  • xzeit: Ale oba pointa HW implementace X tloušťka se netýká toho blesku ????

  • Uni: co se zase vyjadřujes? Můžeš to aspoň napsat česky?

 6. Zbytečný debaty , žádnym mobilem se nedá udělat fotografie , dá se hovořit o jekémsi takémsi
  obrázku toť vše.

  • J.Kora (neregistrovaný): v tom případě mi definuj, co je to fotografie ????????

  • Petr Dvořák

   Tak se převexluj do nějaké debaty profesionálních fotografů a nech nás plácat ty naše blbosti, ju?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).