Domů » Bleskovky » Huawei se s modelem P8 lite daří. Prodalo se ho více než 10 milionů kusů

Huawei se s modelem P8 lite daří. Prodalo se ho více než 10 milionů kusů

 

Společnost Huawei se pochlubila s aktuálními prodejnými čísly – za celý minulý měsíc značka prodala více než 12 milionů smartphonů a zaznamenala 93% nárůst prodejů oproti lednu minulého roku, čímž překonala svůj rekord v počtu prodaných zařízení za jeden měsíc. Leden byl současně čtvrtým měsícem v řadě, v němž společnost Huawei prodala vždy více než 10 milionů smartphonů.

 
Huawei P8 Lite

Po devíti měsících od uvedení modelu P8 lite (recenze) na trh Huawei prodalo více než 10 milionů kusů. Silný byl pro Huawei také rok 2015, během něhož společnost celkem prodala 108 milionů smartphonů; to je o 44 % více než v roce 2014, a napevno se tak etablovala mezi třemi největšími výrobci chytrých telefonů.

graf-prodeje-P8lite

Je také zajímavé, že model P8 lite je vůbec prvním smartphonem z dílny Huawei, který dosáhl na světovém trhu vyšších prodejů než v Číně. Tento fakt vystihuje globální strategii Huawei, zaměřující se na mezinárodní trh, a potvrzuje její účinnost.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments