Domů » Bleskovky » Huawei se daří, příjmy meziročně vzorstly o více než 15 procent

Huawei se daří, příjmy meziročně vzorstly o více než 15 procent

Čtvrtletí se blíží, což znamená, že velké firmy zveřejňují své finanční výsledky. Výjimkou není ani čínská společnost Huawei, která oznámila mimořádně dobré zprávy. Oproti roku 2016 vzrostly příjmy čínského draka o 15,7 % na 92,5 miliardy dolarů. Pokud jde o zisk, tak tam Huawei rovněž boduje – Číňané dosáhli zisku 7,3 miliardy dolarů, což je meziroční nárůst o 28,1 %.

Samsung i LG očekávají nejlepší čtvrtletní výsledky v historii

Pokud jde o celou mobilní divizi Huawei Consumer Buissnes Group, která zahrnuje značky Huawei a Honor, tak zde se jedná o meziroční nárůst o příjmů o 31,9 % na 36,4 miliardy dolarů. Společnost se rovněž pochlubila strmým nárůstem prodejů smartphonů, kterých prodala 135 milionů kusů.

Meziročně vzrostly nejen příjmy

V souvislosti s finančními výsledky zveřejnila společnost také další zajímavá čísla. Nejpopulárnějšími modely jsou P10 a Mate 9, kterých se celkově prodalo 20 milionů kusů. Vlajkovým modelům se obecně daří – tržní podíl v odvětví smartphonů dražších než 500 dolarů vzrostl o 10 %. Lidé rovněž začínají více vnímat značku Huawei, jelikož celkové povědomí o značce vzrostlo z 81 % na 86 %, na mimočínských trzích je poté růst o více než 100 %.

Huawei P20 Pro ve všech barevných variantách

Zajímavostí je také prodej tabletů. Co pro některé znamená mrtvé odvětví, pro Huawei lze vyjádřit nárůstem o 40 %. S těmito všemi čísly roste také počet uživatelů mobilních služeb. Ten se ve 3. čtvrtletí 2017 pohyboval okolo 340 milionů uživatelů, přičemž těch mimočínských bylo zhruba 30 milionů. Huawei tak rozhodně nehází flintu do žita a i nadále upevňuje pozici mobilní trojky.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Zisk 7 mld za kvartal ? Ved to uz predbehli MS ????

  2. „strmým nárůstem prodejů smartphonů, kterých prodala 135 milionů kusů.“
    Noo, vzhledem k tomu, že v roce 2016 prodala 139 mio telefonů, tak toto číslo zde mate chybně, z dohledatelných zdrojů jde přečíst, že prodali přes 150 mio telefonů za rok 2017…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).