Samsung i LG očekávají nejlepší čtvrtletní výsledky v historii

Samsung Galaxy S9

Korejským gigantům start do nového roku vyšel skvěle. Společnosti Samsung i LG oznámily, že v prvním kvartále očekávají rekordní finanční výsledky. V prvním případě se na výsledcích velkou měrou podílí chytré telefony, v případě LG naopak smartphony celkové výsledky zhoršují.

Samsung táhnou kupředu telefony…

Samsung očekává tržby ve výši 61 bilionů wonů (asi 1,19 bilionů korun), což je o 21 procent více než ve stejném období v loňském roce. Výrazně lepší výsledek očekává Samsung v kolonce zisk, kde je očekáváno číslo 15,6 bilionů wonů (asi 303 miliard korun), loni to přitom bylo „pouze“ 9,9 bilionů wonů (asi 192 miliard korun). Tyto skvělé výsledky mají na svědomí jak nové smartphony řad Galaxy S a Galaxy A, ale také prodej komponent, jako jsou OLED panely či paměťové čipy. Samsung se dokonce na konci loňského roku stal největším výrobcem čipů na světě, čímž ukončil 25leté vedení Intelu. Podrobnější čísla Samsung oznámí v poslední pátek tohoto měsíce.Samsung Galaxy S9Nepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy S9: evoluce dotažená k dokonalosti

… LG se daří díky televizorům a spotřebičům

LG nad vodou nedrží mobilní divize, ta tradičně skončí v červených číslech, a to zejména kvůli velké konkurenci a nedostatku významných zařízení prodávaných v prvním čtvrtletí. I přesto analytici očekávají menší ztrátu než v předchozím kvartále. LG táhnou kupředu domácí spotřebiče a OLED televizory, díky nimž LG očekává příjmy ve výši 15,1 bilionů wonů (asi 293 miliard korun) a tržby 1,1 bilionů wonů (asi 21 miliard korun), což mají být vůbec nejlepší výsledky za první kvartál v historii společnosti.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku