Domů » Bleskovky » Huawei se chce stát nejúspěšnějším výrobcem smartphonů. Honor zaútočí na první čtyřku

Huawei se chce stát nejúspěšnějším výrobcem smartphonů. Honor zaútočí na první čtyřku

Značkám Huawei a Honor se v poslední době velmi daří. Obě společnosti by na tyto úspěchy pochopitelně rády navázaly, čemuž také odpovídají čerstvě zveřejněné budoucí plány. Huawei v tiskové zprávě zopakoval jedno z minulých vyjádření, podle kterého bude i nadále usilovat o pozici světové jedničky na trhu s chytrými telefony.

Huawei logo

Podobné prohlášení od čínského výrobce rozhodně neslyšíme poprvé. Huawei se v současné době nachází na druhém místě za vedoucím Samsungem, který žebříčků výrobců smartphonů vévodí od roku 2012. To by se však podle čínské společnosti mělo změnit do konce letošního roku.

Honor míří do TOP 4

Ani značka Honor si v žádném případě neklade skromné cíle. V celosvětovém žebříčku nejúspěšnějších výrobců by totiž ráda obsadila čtvrté místo, čímž by pod sebou nechala například konkurenční Xiaomi. Tím však plány Honoru nekončí. Výrobce touží po druhé příčce v domovské Číně, kde už se mimochodem na prvním místě nějakou chvíli vyhřívá mateřská společnost Huawei.

Značka Honor zůstává součástí Huawei. Vývoj produktů už ale řeší odděleně

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Počítám, že to bude tak do roku 2022.

Shd
Anonym
Shd
Offline

Nie je to tradicna znacka a vela ludi ma k cinanom stale odpor, ale p30 pro ma asi naozaj najlepsi fotak a cenovu su pod samsungom. Aj ten dizajn je ok, niektore fony su aj pekne. Sancu maju.

iTruhlik
Anonym
iTruhlik
Offline

Co je to „tradicni znacka“? Vic nez 10 let na trhu jsou – podle toho pak ani Apple nebude tradicni znacka (v mobilech), je to tak?

shd
Anonym
shd
Offline

opravim sa teda, nie cinkska..

_qam_
Uživatel
_qam_
Offline

Pokud pomineme potápějící se HTC, které už stejně nové modely nepřínáší, tak poslední „tradiční značka“, tedy před iPhonová je Samsung, Sony a LG. Zbytek umřel a Sony s LG k tomu nemá taky daleko… zbývat tedy bude jen Samsung. Zbytek jsou Číňani nebo značky pohlcené Číňany, což bych si v životě nekoupil. Je to smutné, ale z těch původních značek nezůstává skoro nikdo a zaplavují nás placky jedna jak druhá chrlená foxconnem a podobnými institucemi. Pro mě vždycky bude velkou hodnotou nákupu telefonu to, že si kupují nečínský telefon, za který nemám problém připlatit. Bohužel těch, co si vybírají z… Číst vice »

uni
Uživatel
uni
Offline

Není co dodat.

Jakub Suchý
Anonym
Jakub Suchý
Offline

A bude hůř.
Společnost, kde vše řídí pouze peníze.