Domů » Bleskovky » Huawei se chce stát nejúspěšnějším výrobcem smartphonů. Honor zaútočí na první čtyřku

Huawei se chce stát nejúspěšnějším výrobcem smartphonů. Honor zaútočí na první čtyřku

Značkám Huawei a Honor se v poslední době velmi daří. Obě společnosti by na tyto úspěchy pochopitelně rády navázaly, čemuž také odpovídají čerstvě zveřejněné budoucí plány. Huawei v tiskové zprávě zopakoval jedno z minulých vyjádření, podle kterého bude i nadále usilovat o pozici světové jedničky na trhu s chytrými telefony.

Huawei logo

Podobné prohlášení od čínského výrobce rozhodně neslyšíme poprvé. Huawei se v současné době nachází na druhém místě za vedoucím Samsungem, který žebříčků výrobců smartphonů vévodí od roku 2012. To by se však podle čínské společnosti mělo změnit do konce letošního roku.

Honor míří do TOP 4

Ani značka Honor si v žádném případě neklade skromné cíle. V celosvětovém žebříčku nejúspěšnějších výrobců by totiž ráda obsadila čtvrté místo, čímž by pod sebou nechala například konkurenční Xiaomi. Tím však plány Honoru nekončí. Výrobce touží po druhé příčce v domovské Číně, kde už se mimochodem na prvním místě nějakou chvíli vyhřívá mateřská společnost Huawei.

Značka Honor zůstává součástí Huawei. Vývoj produktů už ale řeší odděleně

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments