Domů » Bleskovky » Huawei přiznává: jednotlivé kusy P10 (Plus) mají různé čipy, které se mohou lišit ve výkonu

Huawei přiznává: jednotlivé kusy P10 (Plus) mají různé čipy, které se mohou lišit ve výkonu

Koupě smartphonu Huawei P10 nebo P10 Plus je tak trochu sázka do loterie, čínští majitelé těchto telefonů si stěžují na výrazně rozdílné výkony zdánlivě stejných kusů. Podle oficiálního vyjádření čínské společnosti pro server Android Authority mohou výkyvy ve výkonu způsobovat rozdílné paměťové čipy, a to jak v případě RAM, tak v případě interního úložiště.

huawei-p10-review-22

Uživateli bylo vypozorováno, že oba modely mohou dostat libovolnou kombinaci operační paměti typu LPDDR3 nebo LPDDR4 s úložišti typu UFS 2.0, UFS 2.1, případně eMMC 5.1. Podle Huawei se jedná o standardní průmyslovou praxi, kdy je využito řešení několika dodavatelů s cílem zajistit rovnováhu mezi uživatelským komfortem, kvalitou a udržitelným zásobováním.

Recenze Huawei P10: povedená evoluce

Nutno podotknout, že Huawei se v oficiálních specifikacích obou modelů o typu pamětí nezmiňuje a ve vyjádření k současné situaci uvádí, že se k použití konkrétních typů pamětí nikdy nezavázalo. Zatímco v produktových kartách Huawei P10 a P10 Plus zmínku o typu použité paměti nenajdeme, u tabletofonu Mate 9 se Huawei chlubí jak typem LPDDR4 RAM, tak úložištěm typu UFS 2.1.

mate9

Konkurenční výrobci smartphonů rovněž u komponent vsází na více řešení – iPhony mají LTE modemy od Qualcommu nebo od Intelu, vlajkové Samsungy mají buď vlastní čipsety nebo procesory od Qualcomu, apod. Výkony jednoho či druhého řešení se však liší v jednotkách procent, zatímco výkony jednotlivých konfigurací Huawei P10 nebo P10 Plus se mohou podle reálných zkušeností uživatelů lišit mnohem výrazněji.

Čínský výrobce zhoršení uživatelské zkušenosti u vybraných typů odmítá, za svojí politikou nadále stojí a nehodlá ji nijak měnit. Bohužel dodávky komponent jsou podle Huawei zcela náhodné, čili získat P10 nebo P10 Plus s nejvýkonnějšími paměťovými čipy bude vyžadovat notnou dávku štěstí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Presne jeden z duvodu, proc bych si Chujawen nikdy nekoupil.

 2. Zdeněk Foral

  Jako pardon…ale tohle je opravdu prasárna. A důvod k odmítnutí koupě telefonu nebo i značky kompletně to tedy je…a výrazný.

 3. 2 ruzne čipy pro dvě ruzne oblasti pochopím, ale mít 3 ruzne čipy pro interní pamět a 2 pro ram, to celé ještě nějak promíchat, že se v tom ani huawei sam nevyzná a poslat to bez ohledu na čipy kamkoli, tak to je vrchol o.O

 4. To je přesně ten důvod koupit si Čínu. Ušetříš pár stovek a pak se nestačíš divit co všechno je vyprcaný

 5. Hoši všechno je Čína co vy viete čo máte v tých svojich mobiloch

  • No tohle nebylo myšleno kde to bylo sestaveno, ale navrhnuto.

   • dělám v elektronice (výroba SMT) a věřte že spoustu součástek pochází z číny jelikož je to nejlevnější a i ten kondenzator typu velikosti 201 se muže lišit od každého výrobce.

 6. Mám P10 z první vlny a dle benchmarků odpovídá té nejvýkonnější verzi, takže by snad mohlo jít až o pozdější dodávky. Tak jako tak je P10 naprostá špička mezi aktuálními přístroji, můj předchozí S7 Edge se nemůže rovnat snad v ničem. Ač jsem byl nejdřív skeptický vůči Huawei, jsem rád, že jsem této firmě dal šanci.

  • Jsem na tom úplně stejně. Telefon zakoupený 9.4.2017 v Okay Elektro a podle benchmarku jsem měl asi taky štěstí na kus. Telefon funguje špičkově a rychlosti paměti jsou následovne: read kolem 780MB/s a write kolem 185MB/s

 7. co čekat od rákosníků z číny.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).