Cena:

Huawei přiznává: jednotlivé kusy P10 (Plus) mají různé čipy, které se mohou lišit ve výkonu

Koupě smartphonu Huawei P10 nebo P10 Plus je tak trochu sázka do loterie, čínští majitelé těchto telefonů si stěžují na výrazně rozdílné výkony zdánlivě stejných kusů. Podle oficiálního vyjádření čínské společnosti pro server Android Authority mohou výkyvy ve výkonu způsobovat rozdílné paměťové čipy, a to jak v případě RAM, tak v případě interního úložiště.

huawei-p10-review-22

Uživateli bylo vypozorováno, že oba modely mohou dostat libovolnou kombinaci operační paměti typu LPDDR3 nebo LPDDR4 s úložišti typu UFS 2.0, UFS 2.1, případně eMMC 5.1. Podle Huawei se jedná o standardní průmyslovou praxi, kdy je využito řešení několika dodavatelů s cílem zajistit rovnováhu mezi uživatelským komfortem, kvalitou a udržitelným zásobováním.Nepřehlédněte

Recenze Huawei P10: povedená evoluce

Nutno podotknout, že Huawei se v oficiálních specifikacích obou modelů o typu pamětí nezmiňuje a ve vyjádření k současné situaci uvádí, že se k použití konkrétních typů pamětí nikdy nezavázalo. Zatímco v produktových kartách Huawei P10 a P10 Plus zmínku o typu použité paměti nenajdeme, u tabletofonu Mate 9 se Huawei chlubí jak typem LPDDR4 RAM, tak úložištěm typu UFS 2.1.

mate9

Konkurenční výrobci smartphonů rovněž u komponent vsází na více řešení – iPhony mají LTE modemy od Qualcommu nebo od Intelu, vlajkové Samsungy mají buď vlastní čipsety nebo procesory od Qualcomu, apod. Výkony jednoho či druhého řešení se však liší v jednotkách procent, zatímco výkony jednotlivých konfigurací Huawei P10 nebo P10 Plus se mohou podle reálných zkušeností uživatelů lišit mnohem výrazněji.

Čínský výrobce zhoršení uživatelské zkušenosti u vybraných typů odmítá, za svojí politikou nadále stojí a nehodlá ji nijak měnit. Bohužel dodávky komponent jsou podle Huawei zcela náhodné, čili získat P10 nebo P10 Plus s nejvýkonnějšími paměťovými čipy bude vyžadovat notnou dávku štěstí.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.