Domů » Bleskovky » Huawei představilo Honor 4 Play: Levný všeuměl s LTE a 64bitovým procesorem

Huawei představilo Honor 4 Play: Levný všeuměl s LTE a 64bitovým procesorem

Ani čínská společnost Huawei neodolala pokušení postavit telefon s čipem Qualcomm Snapdragon 410, který přináší do střední třídy zařízení podporu 64-bitových instrukcí a nejrychlejších sítí LTE. Tento čip se usadil například v nedávno představeném HTC Desire 820, telefon od Huawei nese jméno Honor 4 Play.

  

Procesor má čtyři jádra taktovaná na 1,2 GHz, k ruce mu je 1 GB operační paměti. Veškeré dění probíhá na pětipalcovém displeji s HD rozlišením (720 ×  1280 pixelů), kterému naštěstí prostor neubírají softwarová tlačítka, ta jsou ve své kapacitní formě usazena pod displejem. Nad ním se pak nachází čočka 2Mpx fotoaparátu, ten hlavní na zádech disponuje rozlišením 8 Mpx a přítomnost mu dělá přísvětlovací dioda.

    

Uživatelská paměť je 8 GB a je možné rozšířit ji paměťovou microSD kartou. Stejně tak je možné rozšířit počet aktivních SIM karet na dvě. Pod zadním krytem, který je vyroben z plastu a strukturou imituje kůži, se ještě ukrývá 2 000mAh baterie, kterou však nelze vyměnit. Na palubě je nainstalován operační systém Android ve verzi 4.4 KitKat.

    

Telefon bude nabízen v černé a bílé barvě za velice sympatickou cenu 799 yuanů, což je v přepočtu 2 800 Kč bez DPH. Za tuto cenu se může být Huawei Honor 4 Play poměrně atraktivním zbožím, jeho prodej začal včera v jeho čínské domovině, o dostupnosti za hranicemi Velké zdi však nemáme prozatím žádné informace.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.