Domů » Bleskovky » Huawei představilo Honor 4 Play: Levný všeuměl s LTE a 64bitovým procesorem

Huawei představilo Honor 4 Play: Levný všeuměl s LTE a 64bitovým procesorem

Ani čínská společnost Huawei neodolala pokušení postavit telefon s čipem Qualcomm Snapdragon 410, který přináší do střední třídy zařízení podporu 64-bitových instrukcí a nejrychlejších sítí LTE. Tento čip se usadil například v nedávno představeném HTC Desire 820, telefon od Huawei nese jméno Honor 4 Play.

  

Procesor má čtyři jádra taktovaná na 1,2 GHz, k ruce mu je 1 GB operační paměti. Veškeré dění probíhá na pětipalcovém displeji s HD rozlišením (720 ×  1280 pixelů), kterému naštěstí prostor neubírají softwarová tlačítka, ta jsou ve své kapacitní formě usazena pod displejem. Nad ním se pak nachází čočka 2Mpx fotoaparátu, ten hlavní na zádech disponuje rozlišením 8 Mpx a přítomnost mu dělá přísvětlovací dioda.

    

Uživatelská paměť je 8 GB a je možné rozšířit ji paměťovou microSD kartou. Stejně tak je možné rozšířit počet aktivních SIM karet na dvě. Pod zadním krytem, který je vyroben z plastu a strukturou imituje kůži, se ještě ukrývá 2 000mAh baterie, kterou však nelze vyměnit. Na palubě je nainstalován operační systém Android ve verzi 4.4 KitKat.

    

Telefon bude nabízen v černé a bílé barvě za velice sympatickou cenu 799 yuanů, což je v přepočtu 2 800 Kč bez DPH. Za tuto cenu se může být Huawei Honor 4 Play poměrně atraktivním zbožím, jeho prodej začal včera v jeho čínské domovině, o dostupnosti za hranicemi Velké zdi však nemáme prozatím žádné informace.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Marek Bujko (neregistrovaný)

  Dúfam, že dostane Android L, pretože na Kitkat pôjde, len na 32bit.

 2. pedes (neregistrovaný)

  Cena i parametry jsou zajímavé. Výhodou je 1GB/8GB. Zda je dobrá volba Android L se asi ukáže až ve chvíli, kdy bude Lko běžně nasazované. Drhá věc je ta, že je avizován jako levný smart a tam je to vždy s aktualizacemi komplikovanější.

  • 1GB/8GB není výhoda, ale naprosté minium (u HD přístroje). Výhoda by byla 1GB/16GB např. (a to netušíme, co na tu kartu vlastně je možné přesměrovat).

   Pokud výhoda u tohoto konkrétního kusu, tak senzorová tlačítka.

   Můžeme se bavit o lagovanosti Androidu jak chceme, ale když tohle položíme vedle zrovna o kousek níže uvedené Nokie 530….

 3. PG (neregistrovaný)

  Já jsem tedy četl (i na vašem webu), že Desire 820 je založený na Snapdragonu 615, ne na 410. I když na některých webech taky zmiňovali 410.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).