Domů » Bleskovky » Huawei pořádně vylepšil ohebný Mate X. Telefon nabídne nový čipset i fotoaparát

Huawei pořádně vylepšil ohebný Mate X. Telefon nabídne nový čipset i fotoaparát

Poté, co Samsung pozdržel zahájení prodeje ohebného Galaxy Fold, aby vychytal všechny nedokonalosti a přinesl na trh celkově odolnější zařízení, se odkladu dočkal také Huawei Mate X. Čínský konkurent by se měl začít prodávat až letos v listopadu. Zajímá vás, proč musíme na očekávanou novinku čekat tak dlouho? Huawei podle nejnovějších informací nepracuje pouze na drobných kosmetických úpravách, značná vylepšení by se totiž měla objevit také v oblasti hardwaru.

Huawei Mate X 02
Huawei Mate X v rozloženém stavu

Ze všeho nejdříve se zaměříme na čipset. Tím by měl být dosud neoznámený Kirin 990, se kterým se počítá také v nadcházející modelové řadě Mate 30. Změnu prodělal i zadní fotoaparát. Senzory na úrovni modelové řady Mate 20 jsou minulostí, zákazníci se místo nich dočkají podobných snímačů jako u již zmíněného Mate 30. Ohebný Mate X se tak snaží přiblížit k tomu nejlepšímu, co je na současném trhu s chytrými telefony k dostání.

 

 

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).