Domů » Bleskovky » Huawei P20 Pro se odhaluje: tři fotoaparáty, 40Mpx senzor a certifikace Leica

Huawei P20 Pro se odhaluje: tři fotoaparáty, 40Mpx senzor a certifikace Leica

Je již oficiálně potvrzeno, že čínská společnost Huawei přijde 27. března, tj. za týden, s přírůstky do své rodiny smartphonů. Jedná se o modely P20 a P20 Pro, z nichž ten vybavenější nabídne velmi zajímavou sestavu fotoaparátů, která zatím nemá obdoby. Model P20 Pro bude obsahovat trojici fotoaparátu s logem německé společnosti Leica, která se na vývoji fotoaparátu pro Huawei již nějakou dobu podílí.

Huawei P20 a P20 Pro

Zajímavé však bude, z čeho bude složena sestava trojitého fotoaparátu na zadní straně. Primární senzor by podle zpráv měl nabízet 40Mpx rozlišení, sekundární nabídne, jak je u Huawei zvykem, monochromatický senzor s rozlišením 20 Mpx. Třetí a zároveň poslední fotoaparát okupující zadní stranu bude 8Mpx senzor s teleobjektivem,  který by měl mít ohnisko 80 mm, což naznačuje trojnásobný optický zoom.

Rozlišení 40 Mpx měla naposledy Nokia Lumia 1020, která se díky tomu stala legendou. Je taky možné, že tovární nastavení fotoaparátu nebude využívat plné rozlišení 40Mpx, ale fotografie budou zmenšeny na hodnotu, která bude mít stále výbornou úroveň detailů, ale nebude tak náročná na úložiště a procesor. Kombinací 40Mpx a 8Mpx bude možno dosáhnout 5-ti násobného zoomu, Huawei jej nazývá hybridní zoom. Světelnosti těchto snímačů budou v rozmezí f/1.6 – f/2.4. Rozlišení předního fotoaparátu ve výřezu displeje bude 24 megapixelů.

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro nabídne vylepšené zpomalené video

Pro doplnění informací o zbytku výbavy dodáme, že se bude jednat o 6.1 palce velký telefon s OLED displejem o poměru stran 19:9. Mezi dalšími prvky výbavy se vyjímá procesor Kirin 970 spolu s 6 GB operační paměti RAM a nesmíme opomenout až 256GB vnitřní úložiště. Mnohé potěší, že senzor otisku prstů bude umístěn na přední straně pod okrajem displeje. Slibnou výdrž také slibuje 4000mAh baterie s podporou Huawei SuperCharge.

Co se týče ceny, tak ta se ustálí na 899 € (cca 23 tis. Kč) a bude se tak jednat o jeden z nejdražších telefonů společnosti Huawei. Na potvrzení veškerých informací si budeme muset počkat na oficiální představení 27. března.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments