Domů » Bleskovky » Huawei míří mezi výrobce notebooků, chystá tři MateBooky s Windows 10

Huawei míří mezi výrobce notebooků, chystá tři MateBooky s Windows 10

Společnosti Huawei se v posledních letech daří. Je velmi silným hráčem v budování síťové infrastruktury, mezi výrobci smartphonů se usadila na třetí příčce a ambice do budoucích let jsou více než vysoké. Tyto oblasti navíc zřejmě začínají být čínskému gigantu malé, a proto se ohlíží po nových příležitostech – letos například zamíří mezi výrobce notebooků.

mate-x

Do něj nakoukla již v loňském roce konvertiblem MateBook (videopohled), letos hodlá tuto řadu rozšířit o další tři modely MateBook E (Bell), MateBook X (Pascal) a MateBook D (Watt).

mate-e

První jmenovaný bude nástupcem loňského modelu, má si ponechat konstrukci s odnímatelnou klávesnicí, o jeho pohon se postará čipset Intel Core M se 4 GB RAM za zády.

mate-d

MateBook X a D mají notebooky klasické konstrukce, první dostane 15″ displej, procesor Intel Core i5-7200U a 8 GB RAM, druhý bude mít menší 12,5″ zobrazovač, další parametry jsou prozatím neznámé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).