Domů » Bleskovky » Huawei Mate X2 zná své datum představení. Pozvánka odhaluje klíčový prvek

Huawei Mate X2 zná své datum představení. Pozvánka odhaluje klíčový prvek

A je to oficiální. Společnost Huawei ještě v tomto měsíci představí druhou generaci svého ohebného smartphonu. Slavnostní odhalení Huawei Mate X2 se odehraje 22. února na internetu, přičemž pozvánka na online prezentaci odhaluje klíčový prvek tohoto zařízení.

huawei mate x2

Huawei Mate X2 bude jiný než předchůdce

Huawei Mate X2 se bude oproti svému předchůdci výrazně lišit. Ohebný displej nebude osazen na vnější stranu, ale dovnitř, telefon tak patrně bude podobný konkurenčním Samsungům. Spekuluje se, že ohebná obrazovka bude mít diagonálně 8,01“ a rozlišení 2 480 x 2 222 pixelů, tedy prakticky čtvercový tvar. Chybět ale nemá ani vnější displej s úhlopříčkou 6,45“. Oba zobrazovače mají mít obnovovací frekvencí 90 Hz, o jejich výrobu se podělí společnosti Samsung a BOE.

mate X2
Ilustrační obrázek – takto by mohl Huawei Mate X2 vypadat

Huawei Mate X2 požene kupředu 5nm čipset Kirin 9000 5G, akumulátor s kapacitou 4 400 mAh bude možné dobíjet výkonem 66 Wattů. Telefon poběží na operačním systému Android 10. Zatím není jasné, zda bude mít tento smartphone vzhledem k americkým sankcím i globální ambice.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tak na ten se tesim. I kdyz buhvi jestli bude v CR a stejne to bude zase bez Googlu, i kdyz nastesti tam pujde dohrat bokem. Ale Samsung asi stejne zustane lepsi volba a jejich Fold 2.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).