Huawei Mate X2 dostane stejnou obrazovku jako jeho předchůdce. Ohýbat se ale bude jinak

Mate Xs clanek

Společnost Huawei aktuálně prožívá neveselé období, neboť na ni ze všech stran dopadají komplikace způsobené „velkým americkým banem“. Čínský gigant se i bez amerických technologií snaží udržet na nohou a pro letošní podzim chystá novou vlajkovou řadu smartphonů Mate 40 (naposledy s procesorem Kirin). A kromě toho bychom se mohli dočkat i nástupce ohebného smartphonu Mate X.

Huawei Mate X2: ohebný displej uvnitř

Podle spolehlivého informátora Rosse Younga je skutečně Huawei Mate X2 v přípravě, přičemž stejně jako jeho předchůdce dostane ohebný displej o úhlopříčce 8,03“. Rozdíl však má být v celkovém návrhu telefonu; zatímco Mate X ohýbal displej po vnější straně kloubu, Mate X2 jej má mít schovaný uvnitř. Jak by řešení od Huawei mohlo vypadat, ukazují následující obrázky z patentové přihlášky.

Form faktor telefonu by měl připomínat první generaci, zejména díky nesymetričnosti obou křídel. Delší křídlo má být při okraji vystouplé, v zavřeném stavu pak dojde k zarovnání. Kvůli tomuto řešení bude muset Huawei pravděpodobně navýšit počet fotoaparátů, aby byly některé použitelné i na selfies.

Ohebný displej má Huawei dodat Samsung, na rozdíl od Foldu však nemá být součástí zobrazovače ultratenké sklo, svrchní vrstvu bude tvořit měkký polyamidový film. Ten je patrně také hlavním důvodem, proč se v Huawei rozhodli umístit dovnitř – na vnější straně byl velmi náchylný k poškrábání. I přesto však podle nákresů Huawei počítá s použitím stylusu, který se patrně bude magneticky přichytávat na tlustší část zařízení. Tímto by Mate X2 technologicky poodskočil konkurenčnímu Galaxy Z Fold 2, u něhož byla podpora stylusu plánovaná, nakonec se však Samsung rozhodl ji nepoužít.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku