TOPlist

Huawei Mate 20X: obrovská bestie pro mobilní pařany

Řada smartphonů Huawei Mate 20 bude skutečně rozmanitá. Čínský výrobce dnes na tiskové konferenci v Londýně představil i herní telefon Mate 20X, který se chlubí obrovským 7,2″ OLED displejem s Full HD+ rozlišením, a ještě lepším výkonem, který hráči ocení.

Vysoká výdrž a speciální chlazení

Huawei Mate 20X je postaven na hardwaru klasického modelu Mate 20 Pro. V jeho útrobách tedy tepe čipset Kirin 980, jeho tříčočkový fotoaparát tvoří konfigurace snímačů s rozlišením 40, 8 a 20 Mpx (klasický, teleobjektiv, širokoúhlý). Akumulátor navýšil kapacitu na 5 000 mAh, díky tomu má nabídnout téměř 7 hodin nepřetržitého hraní.

K dokonalému hernímu zážitku mají také sloužit hlasité stereoreproduktory a vylepšený systém chlazení postavený na odpařovací komoře, která má odvádět teplo dvakrát lépe než klasická headpipe. K dokonalému odvedení tepla má navíc sloužit grafenový film umístěný po celé ploše zařízení.

Ovládání dotykem, perem nebo gamepadem

Huawei Mate 20X nabízí odolnost s krytím IP53 a bude nabízen v barvách Midnight Blue a Phantom Silver. Jako příslušenství bude možné použít stylus M Pen, popřípadě připojitelný gamepad.

Huawei Mate 20x půjde do prodeje 26. října, jeho cena je stanovena na 899 EUR (asi 23 200 korun) za konfiguraci s 6 GB RAM a 128GB úložištěm.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku