Domů » Bleskovky » Huawei Mate 20X: obrovská bestie pro mobilní pařany

Huawei Mate 20X: obrovská bestie pro mobilní pařany

Řada smartphonů Huawei Mate 20 bude skutečně rozmanitá. Čínský výrobce dnes na tiskové konferenci v Londýně představil i herní telefon Mate 20X, který se chlubí obrovským 7,2″ OLED displejem s Full HD+ rozlišením, a ještě lepším výkonem, který hráči ocení.

Vysoká výdrž a speciální chlazení

Huawei Mate 20X je postaven na hardwaru klasického modelu Mate 20 Pro. V jeho útrobách tedy tepe čipset Kirin 980, jeho tříčočkový fotoaparát tvoří konfigurace snímačů s rozlišením 40, 8 a 20 Mpx (klasický, teleobjektiv, širokoúhlý). Akumulátor navýšil kapacitu na 5 000 mAh, díky tomu má nabídnout téměř 7 hodin nepřetržitého hraní.

K dokonalému hernímu zážitku mají také sloužit hlasité stereoreproduktory a vylepšený systém chlazení postavený na odpařovací komoře, která má odvádět teplo dvakrát lépe než klasická headpipe. K dokonalému odvedení tepla má navíc sloužit grafenový film umístěný po celé ploše zařízení.

Ovládání dotykem, perem nebo gamepadem

Huawei Mate 20X nabízí odolnost s krytím IP53 a bude nabízen v barvách Midnight Blue a Phantom Silver. Jako příslušenství bude možné použít stylus M Pen, popřípadě připojitelný gamepad.

Huawei Mate 20x půjde do prodeje 26. října, jeho cena je stanovena na 899 EUR (asi 23 200 korun) za konfiguraci s 6 GB RAM a 128GB úložištěm.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. a dostane se i na náš trh?

 2. Jestli tam nestrčí RGB matrici, tak to bude slušný řešeto…

  • Ale naštěstí pořád jemnější, než u iPhonu Xr

  • To by mel, za tu cenu..

  • lukass71: Za nižší cenu, než za jakou bude iPhone Xr, by měl mít jemnější displej? Proč, co je to za logiku? Huawei je dvojka na trhu, před Applem, buď rád, že to takhle je, opak by byl vzhledem k jejich postavení logičtější.

  • 899EUR>849EUR, je to tak slozity?

  • 23990Kč>23200Kč. Nebo ty snad budeš nakupovat v Eurech? Počkat, ty vlastně stejně nebudeš kupovat ani jeden, jen tě baví tlachat :)

  • Cetl si vubec clanek?? Zminuje tam cenu v Eurech a pak PREDPOKLADANOU cenu v CZK.. A ne nebudu :)

  • Ano, četl.

  • To je dobre, snad ti to do zitrka dojde :)

  • Nemá mi co docházet, to jen ty neovládáš základy matematiky. Ale na to jsme si u vás pár fanatiků tady zvykli, že základy jako čtení, psaní a počítání jsou všeobecně problém :)

  • Já nevim, proč vůbec vytahuješ cenu, vždyť i telefony za 4000,- mají jemnější displej než iPhone xr s tím svým cedníkem.

  • Jako nechci ti do toho hazet vidle, ale co tak koukam, tak maji dost podobne ppi, iPhone ale o tretinu vice subpixelu. Tak hoodne opatrne s tou matematikou…;) Tedy pokud Huawei bude mit Pentile reseto…

  • uni: Být tebou, tak bych byl rozhodně opatrný s matematikou, protože evidentně nechápeš, že pokud mají dva displeje stejné rozlišení, tak budou podávat stejnou jemnost obrazu a na uspořádání a počtu subpixelů opravdu nezáleží. Chápu, BFU, zkus nastudovat. ;)

 3. Prečo preboha čipset Kirin 980 ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).