Domů » Bleskovky » Huawei Mate 20 ovládne umělá inteligence. Pozvánka prozrazuje čtvercový fotomodul

Huawei Mate 20 ovládne umělá inteligence. Pozvánka prozrazuje čtvercový fotomodul

Společnost Huawei představí 16. října v Londýně své podzimní vlajkové smartphony řady Mate 20. Pohánět je bude nedávno představený čipset Kirin 980, který přináší velký nárůst ve výkonu, lepší efektivitu a také výrazně lepší schopnosti v oblasti umělé inteligence. Na tu ostatně láká Huawei i v oficiální pozvánce.

Na pozvánce je zajímavé umístění čipu, leží totiž přesně v místech, kde můžeme očekávat modul fotoaparátu. Ten má být uspořádán do čtverce, přičemž jeho rohy vyplní tři čočky fotoaparátu a LED blesk.

Huawei Mate 20 Pro se v Berlíně přece jen objevil. Takhle bude vypadat

Zakřivený vs. plochý displej

Hlavní fotoaparát zřejmě bude u modelů Mate 20 a 20 Pro stejný, odlišnosti se však odehrají v oblasti čelního fotoparátu – zatímco klasický Mate 20 má dostat pouze jednočočkovou selfie kamerku, vybavenější Mate 20 Pro má dostat pokročilý systém pro snímání okolí ve 3D tvořený několika senzory. Z tohoto důvodu bude mít Mate 20 Pro poměrně široký výřez v displeji, zatímco Mate 20 si vystačí se skromným kapkovitým výřezem.

Podle fotografie čelních panelů má Mate 20 Pro dostat po stranách zakřivený displej, zatímco Mate 20 bude mít panel plochý. Design vybavenějšího modelu odhalují i následující fotografie makety.

Lišit se má i jemnost displejů – Mate 20 Pro má mít rozlišení 1 440 × 3 120 pixelů, Mate 20 bude mít nižší rozlišení 1 080 × 1 440 pixelů.

Hardwarové parametry Huawei Mate 20 Pro
Systém: Android 9.0
Rozměry: 157,8 x 72,3 x 8,6 mm, Hmotnost: 189 gramů
Čipset: HiSilicon Kirin 980, Cortex-A76 2× 2,6 GHz, 2 × 1,9 GHz, Cortex-A55 4 × 1,8 GHz
RAM: 6 GB RAM, Interní paměť: 128 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 6,39", Quad HD+, 1440 x 3120 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 24 Mpx (f/2.0), Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4200 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Tak uz to napadlo nekoho zkombinovat, vyrez a zahnuty displej?…vyrez bych jeste pochopil, zahnuti me smysl nedava?

  2. A tady bych dokonce i věřil, že 3D sken obličeje bude oproti Applu i bezpečně fungovat.

  3. Marek Studnicka

    Počkal bych si na oficiální prezentaci,poté na recenzi a pak se uvidí,nicméně už ted je jasné,že je to opravdu těžký kalibr-Uvidíme!!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).