Domů » Bleskovky » Huawei Mate 20 a 20 Pro dostávají Android 10 a prostředí EMUI 10

Huawei Mate 20 a 20 Pro dostávají Android 10 a prostředí EMUI 10

Huawei nemůže své nové telefony vybavovat Androidem se službami Google, u stávajících telefonů však běží podpora bez jakéhokoliv omezení. Nyní se dočkala nejnovějšího Androidu 10 a prostředí EMUI 10 řada smartphonů Mate 20.

Update přináší velkou spoustu novinek, z tohoto důvodu má také velikost okolo 4,5 GB. Kromě Androidu 10 a novinek od Google (např. tmavý režim) přináší spoustu vylepšení od výrobce. Inovována byla grafika prostředí, která působí konzistentněji, nová je aplikace fotoaparátu, lepší propojení telefonu s počítačem, nové funkce pro Always-on displej, apod.

Novinky z EMUI jsme před nedávnem vyzkoušeli v betaverzi Androidu 10 pro Huawei P30 Pro.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

20 komentářů

 1. Nejlepší update všech dob konečně dostává i můj Huawei Mate 20 Pro s teleobjektivem z Electroworldu. Přepisujme dějiny mobilního světa. Konečně je to tady! Make it Possible! Let’s go China!

  • A jinak dobrý? 😂 Taková radost ale trochu přehnaná. Ja mam na Mi 9- 10ku uz od Listopadu.. Ale že bych takhle jásal.

  • Kohopak to tady asi tak máme 😂. Blbečka, který se snaží být zajímavý tím, že použije můj nick a napíše totální srscku…

   Teda kromě toho, že já už mám Android 10 od 22.11….

  • 😂😂 Té hrozné

  • A vubec mi nevadi že mám na telefonu vířez protože to vypada jako Iphone ktery sem vždy chťel.

  • My ten virez taki nevady, protože se mi yphone lyby a protože se my lyby a vždy sem ho chtěl, tak sem sy ho koupyl…..

  • Poprosím redakci, jestli by uměli zamezit nepřihlášeným uživatelům používání shodných nicků, jako má někdo registrovaný. Děkuji

  • Bohužel, tohle náš systém zatím neumí (nicméně zkusíme se na to výhledově podívat). Ale jdu se na to podívat, promazat a případně zkusím blokovat danou IP :-)
   edit: tak IP blokovat nepomůže, jelikož používá pokaždé úplně jinou. Ale pro odlišené svého účtu si můžeš na službe Gravatar.com nastavit profilový obrázek (podle e-mailu, který máš tady), pak to bude lépe rozpoznatelné.

 2. …. Oficiálně uz ji mám dobrý tři týdny.

  • asi tak :D

  • Martin Makeš

   Já Mám Mate 10 pro a pořád mám android 9 s nadstavbou emui 9.1 a telefon funguje skvele. Androidu 10 se už na Mate 10 pro testuje a to že se dočkám ostré verze později to vůbec nevadí hlavně ať ho pořádně odladi :)

 3. Mate 20 X bude mít kdy?

 4. Mohu se zeptat
  Mám mobilní telefon Mate 20 pro a aktualizace pořád nikde nemám někde něco zapnout nebo mám jen čekat. Děkuji za odpověď

  • Ahoj. Zkus aktualizaci spustit přes aplikaci HiCare.
   Pokud to nepůjde, musíš vydržet.

 5. Chtěl bych se zaptat, jak tuto aktualizaci získám?Mám Mate 20 Pro (LYA-L29) a aktualizaci pořád nemám…

 6. Tak jo, aktualizaci jsem získal podle tady přes Hicare. Každopádně velké zklamání v jedné věci. :(
  Přestože systém opravdu zrychlil a vše je přehlednější, nejvíce jsem se těšil na custom ciferníky pro always on displej a ty s aktualizací nepřišly. :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).