Domů » Bleskovky » Huawei má další problém: na zamykací obrazovce začal zobrazovat reklamy

Huawei má další problém: na zamykací obrazovce začal zobrazovat reklamy

AKTUALIZOVÁNO

Huawei zaslal vyjádření serveru XDA Developers, v kterém oznámil, že reklamy už ze svých serverů odstranil a jejich šíření by mělo být ukončeno. Pokud jsou už však do vašeho telefonu staženy, může být nutné je manuálně odstranit.

Společnost nicméně nijak neupřesnila, jak se reklamy do wallpaperů dostaly. Ať už šlo o omyl či záměr, je nicméně jasné, že předchozí tvrzení o vině aplikací třetích stran bylo nepravdivé.

Původní text

Uživatelé z mnoha zemí světa hlásí, že se jim na zamykací obrazovce jejich smartphonu Huawei začaly zobrazovat reklamy. A to vše prý zcela bez jakéhokoliv svolení či změny konfigurace.


Huawei se proti těmto obviněním ohradil a tvrdí, že se záplavou reklam nemá nic společného. To se však vzhledem k okolnostem zdá poněkud nepravděpodobné.

Kdo může za reklamy na ubytování?

Všichni zasažení uživatelé totiž používají „tovární“ sadu wallpaperů nazvanou Magazine Unlock, která obsahuje měnící se balík fotografií krajiny. A právě do něj podle zjištění uživatelů přibyla (minimálně) čtveřice snímků s logem známého webu Booking.com.

Tyto konkrétní snímky lze z rotace odstranit, což minimálně dočasně problém vyřeší. Reklamy se také nezobrazují v případě, že používáte jakékoliv jiné tapety než zmiňovaný balíček Magazine Unlock. Navzdory vyjádření Huawei je tak poněkud nepravděpodobné, že by za náhlým výskytem reklam stála nějaká třetí aplikace, jak se snaží zástupci firmy naznačit.

Huawei by nebyl první, kdo v prostředí systému zobrazuje reklamy. Činí tak u svých přístrojů například Amazon, nebo Xiaomi, které se mimochodem počet reklam chystá omezit. Obě společnosti však zobrazování reklam nijak netají a zákazník předem ví, do čeho jde.

Pokud by se skutečně ukázalo, že Huawei bez svolení uživatelů začal zpětně zobrazovat reklamy, jistě by to nepomohlo již tak dosti pošramocenému mediálnímu obrazu firmy.


Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Slunce svítí
Anonym
Slunce svítí

Teď musí přijít xzeit a vysvětlit nám, že je to vlastně v pořádku :-D :-D Hujahej ani zadarmo.

Tedy
Uživatel
Tedy

Dobré to určitě není.
Jinde někdo psal, že stačí na reklamu kliknout a potáhnout směr vzhůru na ikonku koš, podobně jako se odstraňují ikony aplikací z plochy, nebo odinstalovávají.
Pak je prý možnost aplikaci booking odinstalovat, nebo používat jiný než defaultní balík tapet, což je poměrně škoda, protože defaultní bývají povedené.

xzeit
Uživatel
xzeit

Slunce: však já si rád počkám, na vyřešení. U mě teda zatím žádná reklama. ?

Martin123
Uživatel
Martin123

Úplně ti jebe z toho slunicka.

Franta
Anonym
Franta

To je docela divný. Myslím si, že i lidi z Huawei muselo napadnout, že jim taková reklama moc neprospěje, takže se mi nechce moc věřit tomu, že by ji tam dali sami. Zisk z reklamy bude pro ně nespíš o dost menší, než špatná nálada uživatelů.
Naopak, komu prospěje poškodit mediálně Huawei, je víc než jasný. Takže kdoví, třeba je to opravdu úspšný krok nějakého Trumpova zaměstnance?

zkill
Anonym
zkill

Nesmíš zapomínat že je to Číňan. Tzn. mají sklony nejprve jednat až pak až myslet.

CLS
Anonym
CLS

Takže Trump je číňan :)

tomas
Anonym
tomas

Cls.. ????

zkill
Anonym
zkill

Trump je prostě Trump. Dále to komentovat nebudu, protože nechci přijít o pracovní vízum. Kdoví kdo poslouchá :)

Pokud by jsi někdy spolupracoval na něčem s Číňany, tak by ses tomu nesmál. Je to něco podobného jako známé indické „Yes, sir“.

Skaldinho
Anonym
Skaldinho

Trochu pozde prichazite s touhle zpravou… Huawei uz je odstranil – [odkaz]