K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Huawei má další problém: na zamykací obrazovce začal zobrazovat reklamy

Huawei má další problém: na zamykací obrazovce začal zobrazovat reklamy

AKTUALIZOVÁNO

Huawei zaslal vyjádření serveru XDA Developers, v kterém oznámil, že reklamy už ze svých serverů odstranil a jejich šíření by mělo být ukončeno. Pokud jsou už však do vašeho telefonu staženy, může být nutné je manuálně odstranit.

Společnost nicméně nijak neupřesnila, jak se reklamy do wallpaperů dostaly. Ať už šlo o omyl či záměr, je nicméně jasné, že předchozí tvrzení o vině aplikací třetích stran bylo nepravdivé.

Původní text

Uživatelé z mnoha zemí světa hlásí, že se jim na zamykací obrazovce jejich smartphonu Huawei začaly zobrazovat reklamy. A to vše prý zcela bez jakéhokoliv svolení či změny konfigurace.

Huawei se proti těmto obviněním ohradil a tvrdí, že se záplavou reklam nemá nic společného. To se však vzhledem k okolnostem zdá poněkud nepravděpodobné.

Kdo může za reklamy na ubytování?

Všichni zasažení uživatelé totiž používají „tovární“ sadu wallpaperů nazvanou Magazine Unlock, která obsahuje měnící se balík fotografií krajiny. A právě do něj podle zjištění uživatelů přibyla (minimálně) čtveřice snímků s logem známého webu Booking.com.

Tyto konkrétní snímky lze z rotace odstranit, což minimálně dočasně problém vyřeší. Reklamy se také nezobrazují v případě, že používáte jakékoliv jiné tapety než zmiňovaný balíček Magazine Unlock. Navzdory vyjádření Huawei je tak poněkud nepravděpodobné, že by za náhlým výskytem reklam stála nějaká třetí aplikace, jak se snaží zástupci firmy naznačit.

Huawei by nebyl první, kdo v prostředí systému zobrazuje reklamy. Činí tak u svých přístrojů například Amazon, nebo Xiaomi, které se mimochodem počet reklam chystá omezit. Obě společnosti však zobrazování reklam nijak netají a zákazník předem ví, do čeho jde.

Pokud by se skutečně ukázalo, že Huawei bez svolení uživatelů začal zpětně zobrazovat reklamy, jistě by to nepomohlo již tak dosti pošramocenému mediálnímu obrazu firmy.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

18 komentářů

 1. Slunce svítí (neregistrovaný)

  Teď musí přijít xzeit a vysvětlit nám, že je to vlastně v pořádku :-D :-D Hujahej ani zadarmo.

  • Dobré to určitě není.
   Jinde někdo psal, že stačí na reklamu kliknout a potáhnout směr vzhůru na ikonku koš, podobně jako se odstraňují ikony aplikací z plochy, nebo odinstalovávají.
   Pak je prý možnost aplikaci booking odinstalovat, nebo používat jiný než defaultní balík tapet, což je poměrně škoda, protože defaultní bývají povedené.

  • Slunce: však já si rád počkám, na vyřešení. U mě teda zatím žádná reklama. 👍

  • Martin (neregistrovaný)

   Úplně ti jebe z toho slunicka.

 2. Franta (neregistrovaný)

  To je docela divný. Myslím si, že i lidi z Huawei muselo napadnout, že jim taková reklama moc neprospěje, takže se mi nechce moc věřit tomu, že by ji tam dali sami. Zisk z reklamy bude pro ně nespíš o dost menší, než špatná nálada uživatelů.
  Naopak, komu prospěje poškodit mediálně Huawei, je víc než jasný. Takže kdoví, třeba je to opravdu úspšný krok nějakého Trumpova zaměstnance?

  • zkill (neregistrovaný)

   Nesmíš zapomínat že je to Číňan. Tzn. mají sklony nejprve jednat až pak až myslet.

   • CLS (neregistrovaný)

    Takže Trump je číňan :)

   • tomas (neregistrovaný)

    Cls.. 😆👍👍👍

   • zkill (neregistrovaný)

    Trump je prostě Trump. Dále to komentovat nebudu, protože nechci přijít o pracovní vízum. Kdoví kdo poslouchá :)

    Pokud by jsi někdy spolupracoval na něčem s Číňany, tak by ses tomu nesmál. Je to něco podobného jako známé indické „Yes, sir“.

 3. Logik (neregistrovaný)

  Když tam dle vlastního vyjádření reklamy nenahrál Huawei, tak to logicky musely nahrát čínské tajné služby s využitím zadních vrátek, které jim Huawei pro vzdálený přístup do telefonů poskytuje… To je tak těžké pochopit? :D

 4. Petr-ape (neregistrovaný)

  Já jsem se s tímto přesně na mém Honor 10 setkal a musím říct, že to rozhodně nebylo logo v obrázku tapety. Objevovalo se to napříč všemi tapetami a v levém dolním rohu byla nabídka 15% slevy s hypertextovym odkazem. Takže bych řekl že to byla neuvážená práce ze strany Huawei.

 5. NOname (neregistrovaný)

  Lidi vychvalovali Huhavej a az ted vsichni poznali ze je to shit? Ja se ty znacky stitim uz od roku 2014 kdy jsem dostal huhavej k pausalu za kačku šel okamzite z baraku , lidi uz se proberte ta znacka rychle nabrala na sile ale jeste rychleji sla dolu pouzivam Samsung jiz od S3 a spokojenost sice se vypaluje panel i na mem Note9 po 3ti v servisu ale co snad ten novej panel v s10 uz nevude tak nachylnej na vypalovacku mozna az s prichodem micro led to bude teprve parada jinak beru Xiaomi ted aktualne Black Shark 1gen a jako spokojenost baterka 4000mah fakt drzi to musim uznat i cistota systemu ale nepritomnost android pie 9.0 je ostuda to je vse z me strany hezkou nedeli

 6. Jj, na podobné kroky se chystají prakticky všichni, i někteří mezi výrobci OS. Nějak se to celé musí monetizovat a kára „je to zadarmo“ se nedá tlačit do nekonečna.

 7. tomas (neregistrovaný)

  Ja používam wm10 bez reklám. App ktoré potrebujem mam. Radsej menej aplikacii ale bez reklám os ako ten android

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *