Domů » Bleskovky » První informace o Huawei G8: Tenký rámeček, čtečka otisků prstů a hliníkové tělo

První informace o Huawei G8: Tenký rámeček, čtečka otisků prstů a hliníkové tělo

Loni Huawei na veletrhu IFA poněkud nečekaně představilo model Ascend G7 (recenze), jenž se následně ukázal jako velmi povedené zařízení střední třídy. Nyní se poprvé odhaluje jeho nástupce, který prošel certifikací u čínského úřadu TENAA a díky tomu známe některé specifikace i podobu.

Huawei G8 (i tentokrát výrobce vypustil z názvu slovo „Ascend“) se bude stejně jako předchůdce držet hliníkové konstrukce, nabídne však znatelně tenčí okraje po stranách displeje. Zadní strana se poté stane domovem pro čtečku otisků prstů podobně jako třeba u modelu Ascend Mate 7 (recenze). Další výbava zahrnuje displej s úhlopříčkou 5 – 5,5 palců (přesnější údaj bohužel není k dispozici), 2GB operační paměť a interní úložiště s kapacitou 16 GB, které bude možné rozšířit o paměťové karty.

  

K dispozici bude také 13Mpx fotoaparát s dvoutónovou přisvětlovací LED diodou. Datum odhalení prozatím nebylo oznámeno, s přihlédnutím k faktu, že zařízení již prošlo certifikací, však pravděpodobně nebude daleko. Není ale vyloučeno, že si budeme muset počkat až do září na veletrh IFA 2015, kde by novinka mohla být představena po boku modelů Mate 7 Plus a Mate 8.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).