Domů » Bleskovky » Huawei brzy představí smartphone s podporou platformy Daydream

Huawei brzy představí smartphone s podporou platformy Daydream

Generální ředitel společnosti Huawei Richard Yu v rozhovoru pro Wall Street Journal uvedl, že ještě v letošním roce se dočkáme nového smartphonu splňujícího standard Google Daydream (více informací) pro virtuální realitu. Čínský výrobce plánuje další novinku představit na podzim, zřejmě při příležitosti konání veletrhu IFA v Berlíně. Virtuální realita je pro přední výrobce elektroniky nesmírně důležitým segmentem, který jim dává šance saturovat propady v ostatních oblastech.

richard-yu-huawei-p9

„Chceme být číslo jedna mezi výrobci chytrých telefonů na světě. Moc dobře si uvědomujeme, o jak náročný závod se jedná, nicméně v náš prospěch hraje především trpělivost. Největší růst aktuálně zaznamenáváme v prémiovém segmentu. A jestliže chcete být globálním lídrem, musíte jednoduše vyrábět ta nejlepší zařízení.” Tímto výrokem Richard Yu vyjádřil ambiciózní plány, kterých hodlá dosáhnout v horizontu několika let. Pokud má dojít k jejich naplnění, je představení smartphonu s podporou platformy Daydream logickým krokem.

Sebevědomý představitel také promluvil o spojenectví se společností Leica, které odstartovalo s příchodem modelu Huawei P9 (recenze) a bude trvat nejméně dalších pět let. Zatímco v Evropě, Indii a na Středním východě slaví Huawei úspěch, na severoamerickém kontinentu má stále co dohánět. S vylepšením pozice mají pomoci tamní operátoři, s nimiž Huawei vyjednává o nabídce dotovaných zařízení.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments