Domů » Bleskovky » Huawei chystá smartphone s obří interní pamětí

Huawei chystá smartphone s obří interní pamětí

Už příští týden značka Huawei v Paříži představí dva nové vlajkové modely P20 a P20 Pro a na tiskové konferenci samozřejmě nebude chybět ani naše redakce. V databázi čínské certifikační autority TENAA se nyní objevily informace o dalším modelu s kódovým označením NEO-AL00, u kterého je ve specifikacích zmíněna kombinace 6 GB operační paměti RAM a 512 GB interní paměti, což je na smartphone úctyhodná kapacita.

V tuto chvíli nevíme, zda půjde o některou z dalších variant modelu Huawei P20 Pro, nebo zda se bude jednat o zcela nový smartphone; v úvahu připadá i další edice oblíbeného Huawei Mate 10 Pro. Ale kdo ví, třeba nás příští týden čeká ještě nějaké další překvapení. Na druhou stranu, dokázali byste takto velkou kapacitu u chytrého telefonu využít?

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

20 komentářů

 1. Dávnejšie som mal problém s pamäťou pri využívaní dual sim a móde hybridných slotov. Momentálne základ 64GB štandard 128 ale neviem si predstaviť ako by som využil až takúto kapacitu

  • Však tebe se nikdo na to neptal, ty si kup rohlík a mlaskej…

  • ani na tvoj arogantny koment nebol nikto zvedavy, trolluj si inde

  • Mauik: to hlavně není ani argument ???? divím se těm dětem, že je ten trolling baví.

 2. Aby to s tou pameti nebylo 256GB+265GB karta, to uz tu prodaval Asus :)

  • Tak to bych uvítal , hraju si s firmware a nebaví mě pořád vše stahovat na novo (aplikace ) tohle mi chybí u mate 10 pro , záloha do kloudu je sice super ,ale tahání zabere čas , takhle bych měl soubory videa apod na kartě , a v pohodě , o nic bych nepřišel , a nemusel bych nikam nic tahat . Otg je sice dobrá věc ale taky pomalá

  • Jenže tady se mluví o 512MB ROM. Není to kombo vnitřní paměti a paměťové karty. Zde se mluví čistě o vnitřní paměti. Mám Huawei Mate 10 Pro a taky mi paměťová karta někdy chybí. Karta je sice brzda, ale na muziku, fotky a možná filmeček by se hodila.

  • Lépe si připomeň Asusí kauzu????

  • @uni: Tema neni Asus, bazaristo

  • marek (neregistrovaný): zipiik (neregistrovaný) Nahlásit |21.3.2018 v 14:02

  • titulek: „Huawei chystá smartphone s obří interní pamětí“

  • marek (neregistrovaný): Ale pak jsem dle tebe offtopic vlákno nezaložil, proč jsi mě citoval?

  • uni: Protoze jenom ty vzdy upozornujes kdyz je nekdo jiny offtopic, ne zipiik. Tak si uklid pred vlastnim prahem:)

  • marek (neregistrovaný): A nepleteš si mě např. s Mentym? Ten např. upozorňuje na zavlečení Lumií kam nepatří.

   Já jsem např. zde upozorňoval, když to dělám vždy? Máš v tom koukám dost chaos.

  • UNi je prostě blb

 3. UNI: jdi už někam, když napíšeš cokoliv a kamkoliv je z toho okamžitě flame a téma končí ! Neodpověděl jsi mi na několikrát opakující otázku. Kdy jsi naposledy spal ? Jsi všude a vždy první u každého tématu. Víš co je les ? Jdi na vzduch a pak se vrať. Do té doby nic nekomentuje ! Otravuješ opravdu už všechny diskutující, buď soudný !

  • A co já mám společného s tím, že „marek (neregistrovaný)“ se neumí správně orientovat ve vlákně?

   BTW ad Asus (ať je tenhle post aspoň trochu užitečný), pokud si nepamatuješ, tak „zipiik (neregistrovaný)“ narážel na fakt, kdy Asus prezentoval svůj model „Asus model 512GB“, kde sis přečetl specifikace, mimo jiné slot na pam. kartu.
   No a jaké bylo tvé překvapení, když jsi koupil 512GB telefon, mající slot na pam. kartu, ale oněch 512GB bylo součtem interní paměti a pam. karty, tedy jsi vlastně koupil model buď ne se slotem na kartu (obsazen), nebo ne s 512GB (256GB karta). Tak jako tak jsi byl uveden v omyl.

   zipiik (neregistrovaný) se všem jistě omluví za offtopic, co vás tak popudil.

  • Interní paměť je odjakživa velikost samotné vnitřní paměti ROM. Žádný součet interní a SD karty, proto jsem reagoval, že v tomto tématu o tomto telefonu jde o 512MB vnitřní paměti. Není to nic ala Asus 256MB ROM + 256MB SD karty. Škoda, že nejdou vytvořit oddíly. Jako v PC z jedním diskem. Docela bych rád vytvořil odkládací oddíl na data, které nedostanou naprdel při obnovení a smazání vnitřní paměti. Mluvím o ROM a rozdělení na oddíly. To by bylo good. Nejsem si jistý, jestli některý z výrobců dělá součet této velikosti. Vždy je uváděna vnitřní pamět + velikost SD karty. Já mám 128GB a jsou mi k prdu. Pokud provádím obnovení, nedávám vymazat vnitřní pamět. Všechno smažu ručně, jen svou složku nechám. Jinak je to opruz, ale zas SD karta je “ brzda „. Tak UNI snad to dáme dohromady. :)

  • Snad ano, prostě jsi nepostřehl, že je v tom od zipiika trocha humoru, vzal jsi to příliš vážně.

 4. zipiik popsal telefon co sčítá obě paměti a tak šel do prodeje. Zde je jasná informace o 512MB ROM. Jestli jsem se měl něčemu zasmát, tak jo hahahaha. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).