TOPlist

Huawei chce ukrást Applu pozornost. Mate 50 o den předběhne iPhone 14

Huawei Mate 40 Pro recenze

Podle neoficiálních zdrojů Apple chystá na 7. září svoji tradiční keynote, na jejímž konci bude mobilní svět obohacen o čtyři nové iPhony. Celá akce, která by mohla proběhnout před živým publikem, vytvoří velký mediální humbuk, který se tak trochu pokusí utlumit čínská společnost Huawei. Ta si totiž o den dříve naplánovala vlastní tiskovku, na které prý rovněž představí čtyři nové telefony.

Huawei po roční pauze vrátí do hry řadu Mate, konkrétně se máme dočkat následujících čtyř modelů:

  • Huawei Mate 50
  • Huawei Mate 50 Pro
  • Huawei Mate 50 Porsche Design RS
  • Huawei Mate 50E

Ty dražší kousky mají disponovat novými technologiemi, hovoří se například o enginu XMage pro zpracovávání fotografií. Huawei jím chce nahradit dříve používané algoritmy od společnosti Leica, se kterou nadále nespolupracuje.Leica Leitz Phone 1Nepřehlédněte

Xiaomi chce mít nejlepší fotomobily! Oznámilo klíčovou spolupráci s firmou Leica

Nové telefony Huawei by také měly dostat zbrusu novou a výkonnější neurální jednotku, kterou vyvíjí divize HiSilicon. Ta by měla pomoci procesoru při složitějších výpočtech. Možná to bude potřeba, protože se spekuluje o tom, že Huawei do svých vrcholných smartphonů nasadí starší čipset Qualcomm Snapdragon 888, navíc ještě ořezaný o podporu sítí 5G.Huawei Mate 40 Pro recenzeNepřehlédněte

Recenze Huawei Mate 40 Pro: téměř dokonalý, ale přesto outsider

Řada Huawei Mate 50 si odbyde svoji premiéru nejprve v Číně. Zda s ní bude mít tamní výrobce i globální ambice, je v tuto chvíli velkou neznámou.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku