TOPlist

Xiaomi chce mít nejlepší fotomobily! Oznámilo klíčovou spolupráci s firmou Leica

Leica Leitz Phone 1

Znovu se potvrdilo, že spekulace nelhaly. Již v minulosti se hovořilo o tom, že čínské Xiaomi jedná s věhlasnou společností zabývající se fotoaparáty. Těmto spekulacím je teď konec – zastoupení Xiaomi totiž oficiálně spolupráci potvrdilo a jeho novým partnerem není nikdo jiný než ikonická Leica.

Podle dostupných informací spolupráce již probíhá a již v červenci tohoto roku bychom se měli dočkat nového smartphonu od Xiaomi, na jehož fotovýbavě se budou podílet právě Němci. Zahraniční server FoneArena připomíná, že prvním plodem spolupráce těchto dvou firem by mohla být nadcházející vlajková loď Xiaomi 12 Ultra.

xiaomi leica spoluprace
Takto Xiaomi ohlásilo novou spolupráci s Leicou

Informace o modelu unikly relativně nedávno a pokud dostupné informace nelžou, dočkat se máme obřího fotomodulu s osmi různými prvky a periskopem, který údajně nabídne až 120× přiblížení. V případě hlavního snímače půjde o 50Mpx Sony Exmor IMX800 s rozměry 1/1,1″. Doplní jej pak ještě dva 48Mpx pro superširokoúhlé snímky a optické přiblížení. Z další výbavy potěší velký 6,73″ LTPO AMOLED panel nebo čerstvě představený čipset Snapdragon 8+ Gen 1.

Německá ikona ve světě fotoaparátů se proslavila již v minulosti, kdy víc jak pět let spolupracovala s jiným čínským gigantem – Huawei. Jeho smartphony se i díky tomuto strategickému partnerství staly synonymem pro špičkové fotomobily. Posledním modelem Huawei s logem Leica na zádech byl P50 Pro.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku