Huawei Ascend W1 o sobě dává vědět, unikly fotografie a specifikace

Již před měsícem jsme vás v článku informovali o chystaných chytrých telefonech Ascend W1 a W2 od čínského výrobce Huawei, dnes na internet unikly fotografie a podrobnější specifikace modelu W1. Z obrázků je díky logu pod displejem patrné, že se Ascend W1 stane prvním zařízením, do kterého Huawei nasadí operační systém Windows Phone 8. 

    

Na čínské sociální síti Sina Weibo se nejprve objevil snímek předního panelu s digitizérem (kapacitní dotyková vrstva, pozn. red.), vzápětí však následovalo celé album s fotografiemi již sestaveného zařízení. Stejný uživatel pak odhalil i hardwarové parametry; víme tedy, že Ascend W1 bude vybaven 4″ WVGA displejem, 5Mpix hlavním fotoaparátem doplněným přední VGA kamerkou pro videohovory. Uvnitř pak najdeme dvoujádrový procesor o taktu 1,2 GHz (přesný typ zatím neznáme), 400MHz GPU, 512 MB paměti RAM, 4 GB vnitřního úložiště a o živení tohoto hardwaru se postará 2000mAh akmulátor.

   

Zařízení by se mělo dostat na trh koncem tohoto roku, nebo začátkem následujícího, bude prodávano ve stejných barvách jako konkurenční řada Nokia Lumia a uživatele by mohl Ascend W1 nalákat i na příznivější cenu, jak bývá u Huawei zvykem. Závěrem zmínime, že se jedná o méně výkonný model, jehož chystaný „bráška“ s titulem W2 by se měl stát vlajkovou lodí čínské společnosti.

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku