Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » HTC zveřejnilo finanční výsledky za druhý kvartál, očekávání nepředčily

HTC zveřejnilo finanční výsledky za druhý kvartál, očekávání nepředčily

HTC zveřejnilo finanční výsledky za druhý kvartál. Nejsou tak pozitivní, jak se očekávalo, a to ani přes popularitu vlajkového modelu HTC One (recenze). Společnost dosáhla zisku 41 milionů dolarů (820 mil. korun) a příjmů 2,35 miliardy dolarů (47 mld. korun). Ve stejném čtvrtletí v loňském roce společnost vydělala 3 miliardy dolarů (60 mld. korun) a dosáhla zisku 246 mil. dolarů (4,92 mld. korun). Analytici a investoři však očekávali více, vzhledem ke spekulaci o pěti milionech prodaných HTC One a dobrých výsledcích za měsíc květen, kdy došlo k meziročnímu růstu o 3,35 procenta.

 

V červnu však nejspíš opadlo nadšení a začala působit globální dostupnost Samsungu Galaxy S4 (recenze). Projevilo se to na propadu příjmů o 24 % oproti květnu a 26 % v meziročním srovnání. Oproti předchozímu čtvrtletí se společnosti dařilo lépe, ale vzhledem k dostupnosti vlajkového modelu se čekalo více. Společnost v následujících měsících plánuje menší a větší variantu modelu One a ty by mohly pomoci HTC z nepříznivé situace.

Cena HTC One jde pomalu dolů, podívejte se, kde jej pořídit nejlevněji…

David Podzimek

8 komentářů

 1. Peete (neregistrovaný)

  Vždycky může být hůř a jsou i firmy, které hůře na tom opravdu jsou a tím nemyslím jen mobilní průmysl :-)

  • David Podzimek (neregistrovaný)

   rozhodně, HTC se dokázalo relativně vypořádat s propadem příjmů a ořezat náklady. Na druhou stranu bude muset vyřešit opakované stížnosti zaměstnanců. Jinak přijde o schopné lidi, kteří jistě najdou uplatnění na pevninské Číně a jinde v okolí :)

  • Aaron (neregistrovaný)

   Taiwanci se urcite nepohrnou na pevninskou Cinu za lepsim. Maximalne Hongkong, ale spis daji prednost Japonsku nebo Koreji.

 2. mmme (neregistrovaný)

  Důležité je, že nejsou ve ztrátě jako třeba dlouhodobě Nokia. A pokud zachovají nastolený směr s One a jeho menšími případně většími bratříčky plus dalšími stylově vymazlenými modely, o budoucnost HTC se nebojím.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel