Domů » Recenze » HTC Wildfire S: Důstojný nástupce s kompaktnějšími rozměry (recenze)

HTC Wildfire S: Důstojný nástupce s kompaktnějšími rozměry (recenze)

Recenze chytrého telefonu s 600MHz procesorem a kompaktními rozměry (+ videopohled)

V srpnu loňského roku jsme publikovali recenzi smartphonu HTC Wildfire, která má k dnešnímu dni téměř 160 000 zobrazení a patří na našem serveru k těm nejčtenějším. Důvod je jasný, Wildfire byl šikovný telefon se sympatickou cenou a získal si přízeň spousty čtenářů. Nová verze s přídomkem S je ještě lepší a navíc má menší rozměry. Více se dozvíte z naší srovnávací recenze.

Klady (+)
rozměry, zpracování a design
stabilita a odladěnost systému
prostředí HTC Sense
citlivá GPS
cena
 
Zápory (-)
slabší fotoaparát
čitelnost displeje na sluníčku

HTC Wildfire S byl představen na Mobile World Congressu v Barceloně (byli jsme u toho) a uvedení na trh se dočkal před několika týdny. Oproti původnímu Wildfire nabízí displej s vyšším rozlišením (HVGA), menší rozměry, rychlejší procesor a několik nových funkcí, které vám představíme v textu. Navíc si při koupi můžete vybrat z několika barevných variant – černé, bílé a tmavě fialové.

- - -

Za zapůjčení obou zařízení do testu děkujeme společnosti Sunnysoft, kde si Wildfire a Wildfire S můžete zakoupit.

Srovnání parametrů

  HTC Wildfire S (A510e)  HTC Wildfire (A3333)
Operační systém  Android 2.3.3 + nová verze HTC Sense Android 2.1 (byla uvolněna aktualizace na verzi 2.2.1) + HTC Sense 
Displej 3,2″, HVGA (320 × 480 px), kapacitní, 262k barev 3,2″, QVGA (240 × 320 px), kapacitní, 65k barev 
Procesor Qualcomm MSM7227, 600 MHz Qualcomm MSM7225, 528 MHz 
Paměť 512 MB RAM, 512 MB ROM, microSD slot 384 MB RAM, 512 MB ROM, microSD karty 
Telefon a data čtyřpásmový GSM modul (GPRS/EDGE třídy 12), 3G/HSDPA/HSUPA (900/2100 MHz)  čtyřpásmový GSM modul (GPRS/EDGE třídy 12), 3G/HSDPA (900/2100 MHz) 
Konektivita Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 3.0 s A2DP, FTP, OPP a PBAP, micro USB konektor (USB 2.0)  Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 2.0, micro USB 
GPS ano, 20 kanálů, A-GPS, digitální kompas  ano, 20 kanálů, A-GPS, digitální kompas 
Fotoaparát 5 MPx, autofocus, přisvětlovací dioda, záznam videa ve VGA rozlišení (24 FPS)  5 MPx, autofocus, přisvětlovací dioda, záznam videa 
Rozměry 101,3 x 59,4 x 12,4 mm  106,7 x 60,4 x 12,9 mm 
Hmotnost 105 gramů 118 gramů 
Baterie Li-Ion 1 230 mAh Li-Ion 1 300 mAh
Další informace 3,5mm výstup na sluchátka, pohybový senzor, proximity senzor, světelný senzor, sdílení internetu, podpora Flashe v prohlížeči, FM rádio, synchronizace s PC  3,5 mm výstup na sluchátka, pohybový senzor, proximity senzor, světelný senzor, sdílení internetu, podpora Flashe v internetovém prohlížeči, FM rádio, synchronizace s PC
zobrazit recenzi HTC Wildfire

Vzhled a zpracování
Telefony s kompaktními rozměry jsou mezi běžnými uživateli velice oblíbené a ani HTC Wildfire S není žádnou výjimkou. Celkové dílenské zpracování hodnotím velmi kladně, zadní kryt dobře lícuje se zbytkem těla a ani při pevnějším promačkání nikde nic nevrže. Stejně jako u staršího modelu, i zde dominuje přední straně displej s úhlopříčkou 3,2 palce, avšak u modelu „S“ už nabízí HVGA rozlišení a při srovnání s QVGA rozlišením původního Wildfire je zobrazení mnohem jemnější. Displej s vyšším rozlišením už by vzhledem k úhlopříčce neměl příliš smysl, takže tuto volbu považuji za správnou.

- - -

Nad displejem má své místo telefonní reproduktor schovaný pod malou mřížkou, ve spodní části se nachází čtveřice senzorových tlačítek, jejichž stisk je doprovázen jemnou vibrací. Starší bratříček nabízel ještě optický joystick, od toho se však upustilo a Wildfire S se díky tomu mohl o několik milimetrů na výšku zmenšit. Z počátku mi absence joysticku trochu vadila, ale během několika hodin jsem si zvykl a pak už jsem jeho nepřítomnost vůbec nevnímal.

- - - 

Zadní strana je tvořena odnímatelným krytem, pod kterým se nachází akumulátor, slot na paměťovou kartu a slot pro vložení SIM karty. V horní třetině narazíme na objektiv 5MPx fotoaparátu doplněný přisvětlovací diodou a hlavním systémovým reproduktorem. Kvalita zpracování zvuku v tomto případě nijak nevybočuje z běžného standardu.

- - - 

Levá hrana telefonu je osazena dvojtlačítkem pro regulaci hlasitosti a najdeme zde také micro USB konektor pro připojení nabíječky/synchronizačního kabelu. Je škoda, že jej výrobce nedokázal opatřit ochrannou krytkou, která by zamezila přísunu prachu. Na horním boku má své místo 3,5mm výstup na sluchátka a tlačítko Power, které slouží k vypínání a zapínání displeje. Pokud jej ale podržíte déle, zobrazí se nabídka s možností vypnutí celého zařízení, aktivací tichého profilu či přepnutí do letadlového režimu.

- - - 

HTC Wildfire S se však při vypnutí pouze uvede do režimu hibernace (funkce HTC Fast Boot), díky čemuž je opětovné zapnutí otázkou zhruba 2 – 3 vteřin. Kdybyste telefon chtěli úplně vypnout, je nutné vytáhnout baterii. V takovém případě trvá start zařízení zhruba 45 vteřin a pro srovnání, starší Wildfire bootuje zhruba 65 vteřin.

- -

V případně pravé boční hrany není příliš co popisovat, protože sem výrobce žádné tlačítko neumístil, a je to škoda, minimálně spoušť fotoaparátu bychom ocenili, nicméně toto tlačítko HTC u svých modelů s Androidem úspěšně ignoruje zhruba 2 roky. Ve spodní části najdeme dva malé otvory; ten první slouží pro uchycení telefonu na poutko a pod druhým je umístěný systémový mikrofon.

- - -
Srovnání velikosti s iPhone 4 a SE Xperia Play 

Díky zaobleným rohům se Wildfire S v ruce drží velmi příjemně a matný plast zajistí, že nebudete neustále muset čistit otisky prstů, což je problém, se kterým se řada uživatelů s lesklým telefonem musí potýkat. 

Videopohled na HTC Wildfire S + srovnání s původním HTC Wildfire

HTC Wildfire S a HTC Wildfire: Srovnání chytrých telefonů se systémem Android

Fotosrovnání: HTC Wildfire S a HTC Wildfire
- - -

- -

- - 

Procesor, paměť a výkon
Nový Wildfire S dostal do vínku o něco rychlejší procesor od Qualcommu (MSM7227) s frekvencí 600 MHz. Starší varianta je vybavena 528MHz procesorem (MSM7225) a rozdíl ve výkonu je opravdu výrazný, což nás celkem překvapilo. Wildfire S má o poznání rychlejší reakce v systému, při používání uživatelského prostředí HTC Sense, při hraní her či používání internetového prohlížeče. Pod tímto odstavcem naleznete několik screenshotů z benchmarkových programů pro Android a z výsledků je celkem jasně patrné, že Wildfire S svého předchůdce drtí na plné čáře. Mám pocit, že se v HTC optimalizaci systému pečlivě věnovali, protože je vše velmi dobře odladěné a skutečně se téměř nikdy nesetkáte s nepříjemnými záseky nebo prodlevami. Svůj podíl na tom jistě má dostatečně velká operační paměť RAM (512 MB), předchůdce nabízel „jen“ 384 MB RAM. O akceleraci grafiky se stará čip Adreno 200.

- -
Srovnání výkonu v AnTutu System Benchmark (vpravo je vždy pro srovnání obrázek ze staršího Wildfire)

- - 
AnTutu System Benchmark – grafy

- - 
Linpack Benchmark

- - 
Neocore demo: zde si starší Wildfire ani neškrtnul, „Esko“ nemělo s vykreslováním scény problémy

- 
Hodnoty naměřené programem SmartBench 2011 (pro HTC Wildfire není dostupný kvůli QVGA rozlišení)

Wildfire S po spuštění disponuje zhruba 125 MB volné paměti pro vaše data (+ 2GB prostor na paměťové kartě, která je součástí balení). Je zajímavé, že původní Wildfire nabízel po prvním spuštění okolo 160 MB volné paměti (oba dva telefony mají 512 MB ROM, ze které si ale část ukrojí samotný operační systém a aplikace od výrobce). 

- - - - 
Hlavní obrazovka s novější verzí HTC Sense 2.1, nabídka programy a nastavení na Wildfire S

- - - - 
Hlavní obrazovka se starší verzí Sense, nabídky s programy a nastavení na HTC Wildfire
  

Displej
Příjemným zpestřením je přítomnost kapacitního displeje s HVGA rozlišením, které ve srovnání s QVGA u staršího Wildfire působí velmi jemně (technologie TFT LCD). Proti poškrábání jej chrání odolné sklo Gorilla Glass. V nastavení je možné aktivovat automatickou regulaci podsvícení displeje nebo můžete hodnotu nastavit ručně. Ve srovnání s původním Wildfire displej při maximálním jasu o něco více září, ale přesto je nutné počítat s tím, že čitelnost na přímém sluníčku není úplně ideální, což je ale všeobecně problém u TFT LCD. V operačním systému můžete používat multidotyková gesta, což oceníte třeba v internetovém prohlížeči či správci obrázků.

- - -
Čitelnost na sluníčku není příliš dobrá; displej ve tmě; srovnání s původním HTC Wildfire (vpravo)
 

Bezdrátová komunikace a synchronizace dat
Vestavěný modul pro připojení do Wi-Fi sítí podporuje standardy 802.11b/g/n. Přímo v prostředí Sense je dostupný přepínač pro aktivaci/vypnutí Wi-Fi a Bluetooth. Citlivost na signál mi u obou telefonů přišla shodná a ve výsledku jsem nikdy neměl s připojením problémy. V nabídce s programy naleznete utilitu, díky které můžete telefon proměnit v bezdrátový hotspot. Přes ten pak lze sdílet mobilní datové přenosy mezi další zařízení. Wildfire S nabízí Bluetooth ve verzi 3.0, které jsem otestoval s bezdrátovými sluchátky s podporou A2DP a vše fungovalo bez problémů.

- - - 
Funkce „Přenosný hotspot“, notifikační oblast a výběr připojení k PC na HTC Wildfire S

- - - 
Stejné obrazovky na starším HTC Wildfire

Stejně jako u jiných telefonů s Androidem, se i v tomto případě se počítá s napojením na váš Google účet, se kterým se systém synchronizuje, což samozřejmě nelze provozovat bez aktivních datových přenosů. Při synchronizaci s vaším účtem Google můžete přenášet nejen e-maily, ale i kalendář a kontakty. Poslední možností je Exchange účet, se kterým můžete taktéž synchronizovat poštu, kontakty a kalendář. Při obnově systému a opětovném přihlášení pod vaším účtem vám bude nabídnuta obnova dříve používaných aplikací z Android Marketu; to považuji za velice sympatické.

V HTC si byli vědomi toho, že ne všichni uživatelé preferují online synchronizaci dat, u které se neobejdete bez internetového připojení, a proto přišli s vlastním řešením v podobě aplikace HTC Sync, která vám dovolí synchronizovat kontakty a kalendář z Outlooku přes USB kabel. Program dále zvládne instalaci aplikací, na synchronizaci poznámek a e-mailů si ale musíte nechat zajít chuť. Instalační soubor od nástroje HTC Sync naleznete na dodávané paměťové kartě, a pokud adresáře prozkoumáte pořádně, naleznete v nich i český manuál a příručku pro rychlý start. 

Telefonování a kontakty
Jak už bývá u HTC zvykem, funkce spojené s telefonováním jsou zvládnuty na jedničku. Kvalita a hlasitost hovoru je velmi dobrá, v horších podmínkách navíc můžete aktivovat funkci hlasitého odposlechu. Wildfire S je vybavený čtyřpásmovým GSM modulem s podporou GPRS/EDGE a také 3G modulem s podporou rychlých datových přenosů přes HSDPA/HSUPA. Telefonní aplikace je velmi přehledná a kontakty v ní můžete vybírat přímo ze seznamu nebo přes chytré vyhledávání, kdy na numerické klávesnici stačí mačkat ty klávesy, jejichž znaky jsou obsaženy v hledaném jméně. Do výsledků se pak zpracovávají jak křestní jména, tak i příjmení (včetně diakritiky).

- - 
Plochy s widgety v HTC Sense a telefonní aplikace (Wildfire S)

- - 
Plochy s widgety v HTC Sense a telefonní aplikace (HTC Wildfire)

Aplikace Lidé vám nabídne přístup do telefonního adresáře včetně kontaktů uložených na SIM kartě, které rovnou doporučuji zkopírovat do vnitřní paměti, ať si u nich můžete vyplnit více detailů. Prostředí aplikace Lidé je rozděleno do několika nabídek. Kromě kompletního výpisu adresáře to jsou skupiny, aktualizace (online adresář z Facebooku) a historie hovorů. V nastavení systému lze telefon provázat s vašimi účty na Facebooku, Twitteru a Flickru a data z těchto služeb pak některé programy dokážou dále zpracovávat. A přesně to je případ položky „online adresář“, která vám do karty Lidé načítá právě informace z Facebooku a Twitteru. V případě potřeby si můžete ke kontaktům stáhnout profilový obrázek z Facebooku, který se následně zobrazí při telefonování. Oblíbené kontakty si navíc můžete umístit do speciálního widgetu na hlavní obrazovce, takže je budete mít neustále po ruce. 

Baterie a výdrž
HTC Wildifre S dostal do vínku Li-Ion akumulátor s kapacitou 1 230 mAh, jeho předchůdce nabízel baterii s kapacitou 1 300 mAh. Testování nám potvrdilo, že novější Wildfire S vydrží o něco méně než původní Wildfire, nicméně kapacita baterie se musela snížit kvůli menším rozměrům celého zařízení. I tak ale výsledné hodnoty nejsou vůbec špatné. 

Na obou telefonech jsme spustili přehrávání videa, displej byl po celou dobu zapnutý a jas byl nastaven na maximální hodnotu (stejně tak hlasitost), HTC Wildfire S se vypnul po 4 hodinách a 20 minutách. Starší Wildfire vydržel stejné video přehrávat 4 hodiny a 50 minut. Při běžném používání (30 minut telefonování, občasné surfování po internetu přes datové přenosy, kontrola e-mailů, Facebook, Twitter a poslech hudby) vydržel Wildfire S při poloviční úrovni jasu displeje téměř dva dny. V případě původního Wildfire se nám při stejných podmínkách podařilo dostat na téměř dva a půl dne výdrže, takže v tomto směru starší bratříček vyhrává. Nutno však dodat, že ani tak není celková výdrž „Eska“ nijak špatná. 

Fotoaparát a záznam videa
Starší Wildfire sice nabízel 5MPx fotoaparát, ale výsledná kvalita fotografií byla podprůměrná. Wildfire S také nabízí fotoaparát s 5MPx rozlišením (2592 x 1728 px), kvalita snímků se ale zlepšila, i když ve výsledku jde stále pouze o průměr, ale u telefonů v této cenové kategorii je to myslím možné tolerovat. 

- -

- -

Barevné zpracování není úplně nejvěrohodnější a s ubývajícím světlem jde kvalita rapidně dolů. V horších světelných podmínkách sice můžete využít funkcí přisvětlovací diody, nicméně ta se kvůli slabšímu výkonu hodí pouze pro focení blízkých objektů. V nastavení fotoaparátu můžete upravit ISO (automatické, ruční regulace v rozsahu 100 až 800). K dispozici je několik režimů nastavení vyvážení bílé barvy a nechybí ani samospoušť. Fotografie lze obohatit také o GPS souřadnice. Skrze posuvníky na displeji lze regulovat expozici (+3 až -3) a upravovat kontrast, sytost a ostrost. Připraveno je i několik efektů – stupně šedi, sépiový nádech, solarizace, negativ, posterizace a akvamarín.      

Srovnání kvality fotoaparátu (vlevo snímky z HTC Wildfire S, vpravo z HTC Wildfire)
- -

- -

- -

- -

- -

- -

- -

Video telefon zvládne nahrávat pouze ve VGA rozlišení, to ale vzhledem k možnostem displeje plně postačí. Kvalita ale opět není jinak oslnivá a rozhodně bychom ocenili lepší ostrost, plynulost a věrnější podání barev. Pro srovnání přikládáme ještě video nahrané v úplně stejných podmínkách se starším HTC Wildfire. 

Záznam z HTC Wildfire S

HTC Wildfire S: Ukázka záznamu videa

Video pořízené na HTC Wildfire

HTC Wildfire: Ukázka záznamu videa

GPS navigace
Součástí čipové sady od Qualcommu je 20kanálový GPS modul. Stejně jako jeho předchůdce, mě i nový Wildfire S po dobu testování dokázal dobře navigovat nejen na cestách, ale i při geocachingu. S fixací jsem neměl žádné potíže, když jsem telefon vložil do držáku v automobilu zaparkovaném na městském sídlišti, provedla se fixace zhruba do 30 sekund. Zaměření ve volné přírodě při geocachingu bylo ještě rychlejší, takže k GPS čipu v HTC Wildfire S nemám žádné výhrady. Při aktivním využívání GPS s nastaveným maximálním jasem displeje se připravte na to, že se akumulátor přihlásí o dobití zhruba po 5,5 hodinách provozu.

- - - 
Kalendář, Google Mapy a Andorid Market na HTC Wildfire S

- - -

Internetový prohlížeč
Systémový prohlížeč využívá jádra WebKit 3.1 a podporuje zobrazování Adobe Flash (Lite) objektů. U původního Wildfire byl prohlížeč při aktivním Flashi velmi pomalý, u „Eska“ už se naštěstí tento problém neobjevuje a skrolování po stránce je o poznání plynulejší. Pokud zobrazování Flashe v nastavení úplně vypnete, získáte ještě další navýšení rychlosti při skrolování.

- - 
Zobrazení prohlížeče na Wildfire S

- - 
Prohlížeč v HTC Wildfire

Samotná rychlost vykreslování je dobrá, při brouzdání navíc můžete využít několik zajímavých funkcí, které do prohlížeče integruje uživatelské prostředí HTC Sense. Když na nějakém textu na stránce přidržíte prst, objeví se nabídka, která vám dovolí požadovanou část text označit a následně zkopírovat. To samozřejmě není nic tak neobvyklého, protože i samotný Android nabízí v systému podporu pro kopírování a vkládání textu, nicméně tady vám chytrá aplikace ještě nabídne přeložení vybraného textu do libovolného jazyka dostupného skrze Google Translate. A aby toho nebylo málo, lze vybraný výraz vyhledat také na Wikipedii nebo danou stránku s označeným textem odeslat na váš Twitter (zkracování URL probíhá přes službu bit.ly).

- - 
Prohlížeč obrázků a videí, aplikace pro přehrávání videí z YouTube (Wildfire S)

- -

Ve webovém prohlížeči můžete mít otevřeno hned několik oken najednou a oblíbené stránky lze ukládat do záložek, které si pak skrze widget můžete nechat zobrazit přímo na hlavní obrazovce.

FM rádio
Wildfire S je vybavený FM přijímačem, který ale funguje pouze v případě, že máte připojená sluchátka, která slouží jako anténa. V opačném případě vám telefon zobrazí zprávu, že nejsou sluchátka připojena a rádio není možné používat. Při prvním spuštění dojde k vyhledání dostupných stanic. Zvuk lze ze sluchátek přesměrovat do systémového reproduktoru a oblíbené stanice si můžete uložit do seznamu. Kvalita příjmu byla spíše průměrná a dost často se mi stávalo, že telefon nedokázal naladit žádné stanice, ale tohle je vždy do velké míry ovlivněno tím, kde se právě nacházíte.

Footprints
Pokud rádi cestujete a chcete si do telefonu ukládat všechna důležitá místa, která jste navštívili, může vám s tím pomoci utilita zvaná Footprints. Přes nabídku aplikace jednoduše pořídíte obrázek místa, k němu se automaticky přidá GPS souřadnice (při problémech s fixací pozice můžete adresu přidat ručně). Ke každému takovému bodu si ještě můžete přidat krátkou textovou/hlasovou poznámku a případně i telefonní kontakt. Uložená místa rovněž můžete filtrovat do několika kategorií (oblíbená místa, nakupování, stravování, volný čas a ostatní).

Footprints je překvapivě dobře propojené s Google Maps, kde se například můžete nechat navigovat z aktuální pozice na místo vybrané položky ve Footprints. Je dobře, že Footprints nabízí podporu importu a exportu vašich uživatelských dat na paměťovou kartu, alespoň se nemusíte obávat, že o data při obnově továrního nastavení přijdete. 

Závěrečné hodnocení
Vylepšení Wildfire s přídomkem „S“ nás velmi příjemně překvapil. Líbí se nám kompaktní rozměry, dobrá odladěnost a stabilita operačního systému, uživatelské rozhraní HTC Sense a celková hardwarová výbava. Pokud přemýšlíte o novém telefonu pro svou přítelkyni nebo známé, kteří nepotřebují ten nejmodernější hardware, s klidným svědomím vám Wildfire S doporučíme. Telefon se prodává za sympatickou cenu a rozhodně bude mít méně zkušeným/náročným uživatelům co nabídnout. 

Graf ceny produktu HTC Wildfire S poskytuje server Heureka.cz

Samotné uživatelské prostředí HTC Sense do Androidu integruje celou řadu vylepšení, několik nových aplikací a celkově dělá systém přívětivější. Líbilo se nám provázání s kontakty na sociálních sítích v aplikaci Lidé či snadné sdílení obrázků. Je dobře, že pří výběru displeje padla volba na panel s HVGA rozlišením, protože QVGA už by na dnešní dobu bylo nevyhovující. Budete-li chtít Wildfire S využívat při navigaci nebo geocachingu, určitě vás díky citlivému GPS čipu nezklame. 

Největší slabinou zařízení je vestavěný fotoaparát, který zvládne pořizovat snímky a video v průměrné kvalitě; to je zkrátka daň za nižší cenu, a ocenili bychom také větší vnitřní paměť. Celkově jde ale o velmi povedený telefon, kterému není téměř co vytknout.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

47 komentářů

 1. LG OO umi na 95% to same ale cenu ma pod 5000 penez, pro toto HTC nevidim moc duvodu…

 2. pcwifi: Optimus One je zřejmě největším konkurentem pro Wildfire S, protože oba mají velmi podobné parametry a je pravda, že Optimus One vychází levněji. Nesledoval jsem, zda pro Optimus One teď vyšla nějaká novější ROM, ale kdybych měl hodnotit tu první prodejní u OO vs. Wildfire S, pak by v celkové optimalizaci vyhrál Wildfire S, u kterého jsou reakce velmi svižné. Ale vybrat mezi těmito dvěma telefony vítěze je celkem problém, takže konečná volba výběru už je na čtenáři samotném :)

 3. Pro OO ma vyjit do leta Android 2.3, takze tak. I skrz to mi prijde OO velmi svizny, obcas se mirne zakucka ale nic tragickeho. Ja lidem volbu neberu :o), jen rikam, ze u HTC se plati „za velmi malo navic“ az moc…

 4. Diyk za skvelou recenzi :) Mobil je to pekny a prekvapila me jeho optimalizace. HTC odvedlo dobrou praci ;) :)

 5. Jenom chybicka u toho Srovnání parametrů je u Wildfire S, ze ma Android 2.3.2. ale ma Android 2.3.3.

 6. Za největší chybu bych nepovažoval foťák, ale 125MB paměti v telefonu, to je zásadní problém snad půlky telefonů od HTC. Sám jsem měl Desire a neustále jsem s bojoval s volným místem. Sice se to dá řešit alternativní ROM, ale s tím se cílová skupina tohoto zařízení asi nebude chtít zabývat. Kolik ta flash pamět pro HTC stojí? 2kč? To tam nemůžou dát alespon 512MB (pro uživatele, né celkově).

 7. Docela dobrý telefonek, vzal jsem ho od Vodafone dotovaný za nějakých 2900 Kč, budu věnovat jako dárek. Z čeho jsem byl v rozpacích bylo, že mi nutili bílý model, že jiný nebyl a neví kdy bude další várka, vše originálně zabaleno, a když najel phone, tak tam byla nějaká sms = mobil už byl předtím používaný. Tohle mi prostě udělali – naposledy.

  K mobilu obecně – je fajn, nijak mi nedrhnul, bylo to mé první seznámení s droidem. Osobně mám HTC TP2, tak jsem klávesnici na skle nikdy neřešil, tady jsem se ale občas docela netrefoval a hledal jsem utilitu pro kalibraci obrazovky, a – nenašel. Také mi padaly mapy, vždy po zapnutí mobilu nějaká hláška o pádu. Po registraci u Googlu a připojení na net hláška zmizela.

  Co se UI týče, tak nejsem moc nadšený z těch multi-ploch – klasická linuxácká trapárna, psychologicky mi více seděly záložky u Sense na TP2 – takto se dalo palcem posouvat jedním tahem na jakoukoliv obrazovku. Prostě bych chtěl jedním tahem, jednou rukou, projet nějakým posuvníkem skrze všechny obrazovky, puštěním palce se na tuto plochu přepnout. Multitouch to neřeší, vyžaduje dvě ruce. Horní slajdovací obrazovka – vykradená Amiga :-)

  Přesto, můj příští phone bude Android + HTC, WinMo je out, Win7 nechci, takže se těším až někde naživo uvidím Sensation.

 8. LP3W7: Díky za komentář, ve specifikaci jsem to upravil :)

  Fllip: Máte pravdu, těch 125 MB volné paměti také není úplně ideálních a rozhodně je škoda, že výrobce nesáhl po větší paměti. Také si myslím, že by to byla záležitost pár korun.

 9. U LG OO mam tusim 152MB a ziju :o) Nejak nepocituji malo mista…ani nevim cim bych to zapraskal…

 10. …v parametrech vidím možnost sdílení internetu s PC po připojení se j němu přes USB.
  I když v recenzi jsem zmínku o této možnosti už nedohledal.
  Pokud by tomu tak skutečně bylo, tak bych tím eliminoval onu míru zklamání, když jsem coby bývalý uživatel platformy WM poprvé připojil původního Wildu a ejhle ono nic…..no byla by to radost veliká…..

 11. Není za ty peníze lepší Huawei Ideos X5 (U8800)? Už se u nás oficiálně prodává za stejné peníze jako Wldfire S. Parametry je ale tenhle telefon na úrovni originálního Desire.

 12. Huawei Ideos X5 ? To je uplne jina liga :o) Jestli ale pujde ZTE Blade do ofic. prodeje za 4tacky, utre i tento Huawei :o))) krasne se nam ten trh naplnuje,jen tak dal…

 13. Dobrý den, hledám náhradu za Nokii 6300 a doba už klasice moc nepřeje tak jsem se rozhodl že vyzkouším něco chytřejšího a dotykového. Wildfire s vypadá jako vítěz výběru. Líbí se mi jeho kompaktní rozměry.

  Měl bych dotaz. Poradí mi někdo zda je možné do telefonu doinstalovat nějaký program který by mi ukládal např. trasu ujetou na kole nebo ujitou s možností nějakého záznamu do PC. Nejde mi o navádění pouze by mi stačilo zakreslení do nějaké mapy ( turistické ) a celkový počet km. Omlouvám se ale nejsem v tomhle ohledu zrovna odborník. Doposud jsem svůj mobil používal jen na volání a sms :-) Díky za odpověď

 14. ZTE Blade je již na internetu běžně k dostání oficiální cestou. Skladem. Za 3799 Kč :-)

 15. agilka: Ve specifikaci byla chybná předložka, správně je, že telefon umí sdílet datové přenosy přes Wi-Fi/USB kabel pro další zařízení, už jsem to opravil.

 16. kušuj :P me utekl asi o mesic, prodal sem stary HTC a potreboval sem v 1 den sehnat neco noveho…zel v SK mi nechceli prodat brandovany ZTE Blade za 4tacy,(a u nas vsude jen info, ze bude do 14dnu) tak sem sel do v podstate noveho LG OO a s nim sem v podstate spokojen…zatim ;o)

 17. To Předseda: Myslíte něco takového? : [odkaz]

 18. Předseda: Případně můžete vyzkoušet RunKeeper Pro [odkaz] (také je zdarma)

 19. Jeste bych mel otazku k tomu vykonu Wildfire S. Napr. jak na nem bezi Angry Birds? Na me Xperii X8 ze zacatku dobre ale v pozdejsich levelech uz se dost sekaji. Napr. Angry Birds Rio uz jsou na X8 v levelech s opicemi nehratelne :(

  Nezkousel nekdo jestli na Wildfire S bezi treba prave Angry Birds Rio lepe?

  Diky :)

 20. spoušť fotoaparátu
  To Hrma: Samozřejmě ji výrobce neignoruje, mám ji na Desire Z a ten určitě není 2 roky starý…

 21. To Jiří Hrma a capi_noha : Díky za tipy, to endomondo vypadá zajímavě a přesně něco takového hledám. Díky

 22. LP3W7: Hru jsem na Wildfire S zkoušel, ale hrál jsem jen první 4 levely a bylo to plynulé.
  PetrP7: Pravda, na Zetko jsem zapomněl, ale kdo si to má při té smršti telefonů od HTC pamatovat :) ale pořád platí, že u telefonů s Androidem od HTC silně převažují ty bez tlačítka spouště fotoaparátu (a je to škoda).

 23. jaký je rozdíl mezi HTC Wildfire a HTC Wildfire S? a máte někdo nějaké dobré zkušenosti s HTC Wildfire?

 24. Dobrý den, tento telefon jsem si zakoupila asi týden zpátky a zatím jsem spokojená, jen mi dělají problém dvě věci a to přenos souborů z počítače do telefonu přes bluetooth a taky mi nejdou do telefonu stáhnout aplikace, například jízdní řády a podobně, nevíte náhodou někdo co s tím dělat? sedím už nad tím týden a nevím si rady. Děkuji za odpověď

 25. Tereza: Soubory doporučuji do telefonu přenášet přes kabel (nebo paměťovou kartu), je to podstatně rychlejší a je s tím i méně starostí :)

  Na vyhledávání jízdních řádů doporučuji stáhnout na Android Marketu bezplatnou aplikaci CG Transit [odkaz]

 26. Jiřá Hrma: zkoušela jsem stahovat přes usb i kartu, to šlo, takže to děkuji za radu ale přes android market do telefonu nedostanu nic, i přes to, že mám telefon správně připojen, mi to hlásí, že připojen není,…nechápu kde je problém, nejsem jedinná, kdo si s tím neví rady, fakt jsem z toho zklamaná, nikdy jsem z připojením takové problémy neměla.

  • Petrb (neregistrovaný)

   Připojení k Android Marketu vyžaduje mít mail u Googlu (např. [odkaz]) ! Zaregistrovat si ho lze z mobilu.

 27. Teecy (neregistrovaný)

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli tento mobilní telefon nebízí technologii S-LCD nebo TFT-LCD. Už jsem četl hodně recenzí z různých zdrojů a každý říkal něco jiného. Tak jesli byste mi to mohli upřesnit.

  Děkuji za odpověď

  • Dobrý den, děkuji za upozornění, v textu jsme měli chybu. Wildfire S skutečně nemá Super LCD displej, ale TFT LCD (opraveno).

 28. Milča (neregistrovaný)

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli u HTC Wildfire S se muzou z plochy odstarnit ty velke hodiny. Nelíbí se mi, že kvuli nim nevidim na fotku co mam na plose, a zdaji se mi zbytečně velké. A ještě jestli jsou z plochy odeprat prebytečné ikony ktere tam nechci, je zbytečný jich tam mit třeba 6 nebo 7 kdyz z toho pouzivam jen dvě.

  • Dobrý den, jde to snadno – přidržte na hodinách chvíli prst (nebo na libovolné jiné ikonce) a přetáhněte ji do „koše“, který se tam objeví :-)

 29. sarah361 (neregistrovaný)

  Dobrý den, poprosím o radu – mám HTC wildfire, pokouším se ho spárovat s jabra handsfree bt extreme, bohužel přes bluetooth mi toto zařízení nenajde. Kamarádka má stejný telefon a spárování proběhlo v pohodě. Nokii mi spároval ihned. Dky za odpověď :-)

 30. Claire (neregistrovaný)

  Dobrý den, také bych ráda poprosila o radu. U některých lidí se mi v smskách nezobrazuje kontakt, takže si dopisuji pouze s „čísly“. Nestalo se Vám to někomu také? Nevíte, kde může být problém? Zkoušela jsem různá nastavení, ale nic nepomohlo…. Děkuji za radu ;)

  • joera (neregistrovaný)

   Mám úplně stejný problém a také nevím co s tím. :( Pokud nekdo ví jak na to, budu ráda za informaci.

 31. Terezie Kubizňáková (neregistrovaný)

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli ma htc Wildfire S 262kbarev nebo 16mil.barev, ptz vodafone.cz, ktery tento mobil prodava, udava 16mil. barev, tak nevim kde je pravda? A chtěla bych se zeptat: ten obrazek s počasím, kdyz nemam internet, tak se mi nebude aktualizovat, tak se ptam, jestli jde tento obrazek nejak vypnaout? Moc děkuji za odpověď, máte moc pěkné stránky a moc mi pomáháte s výběrem telefonu :) Mějte se hezky :)

  • Dobrý den,

   displej má 262k barev. Widget s počasím lze snadno odstranit – přidržte na něm chvíli prst a pak jej přetáhněte na ikonku koše, která se objeví na hlavní obrazovce :)

 32. Roman (neregistrovaný)

  Když zapíšu do kontaktů datum narozenin,bude mě to upozorňovat ???

 33. Marek (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  Má tento telefon sms chat ? někde čtu že ano, někde zas že ne… Nechci telefeon který by sms ukazoval jednotlivě, jako tomu bylo u starých mobilů. Chci si zapnout smsky, tam si nakliknout kontakt se kterým si píši a hezky si pročíst vše v chatu :) Díky za odpověď

 34. Pájka (neregistrovaný)

  Dobrý den, je možné, že mi baterka vydrží sotva den? A to na telefonu skoro nic nedělám max. jednou zavolám a napíši smsku.

  • Pájka (neregistrovaný)

   plus se mi zdá,že mám na displeji nahoře moc aplikací a nevim,co která znamená jestli třeba něco furt nestahuju a proto se baterka tak rychle vybijí…bylo by fajn sem hodit nějaký obrázek a popsat ho,co vše na displeji může být…

  • Pájka (neregistrovaný)

   Pájka (neregistrovaný): a proč si nemůžu na sms uložit tón z paměťovky?!

  • Petrb (neregistrovaný)

   Pájkovi: moc aplikací = máš spuštěné WiFi, datové přenosy, to vycucne baterku za den. Popisek je v manuále.

 35. Petr Semanco (neregistrovaný)

  Dobrý den, GPS navigace funguje samostatně nebo jako u spousty jiných telefonů je zapotřebí připojení k internetu? Předem děkuji za odpověď.

 36. Janina (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  koupila jsem si mobil HTC model A3333 v Holandsku. Nikde na internetu jsem k němu nenašla český návod k použití. Můžete mi někdo pomoct kdebych ho tu mohla najít? Děkuji Janina

 37. Honza (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  prosím o radu, když jsem Android na Wildfire S upgradoval na 2.3.5 tak mi PC přestal komunikovat s telefonem. Co s tím?

 38. Zdeněk (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  prosím o radu. Koupil jsem paměťovou kartu Mikro SDHC 8GB do tel. Wildfire S(v původním balení mikro SD 2GB). Po uvedení do provozu paměť ukazuje plnou hodnotu, ale cca po 5minutách tato paměť vypadne. Kde by mohla být chyba? Co stím?

  Děkuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).