Domů » Bleskovky » HTC sází na MediaTek, model Desire 310 nabídne čtyřjádrový čip, v ČR se objeví v dubnu

HTC sází na MediaTek, model Desire 310 nabídne čtyřjádrový čip, v ČR se objeví v dubnu

HTC minulý týden na MWC představilo dva nové smartphony, které nyní doplňuje další model. Desire 310 je nástupcem low-endového Desire 300, který poháněl dual-core procesor. Vylepšený Desire 310 nabídne čtyřjádrový čip s taktem 1,3 GHz; HTC tak vůbec poprvé vsadilo na řešení od tchaj-wanského výrobce čipů Mediatek. O zobrazování se postará 4,5″ displej s rozlišením 480 x 854 px. Pro fotografování bude k dispozici 5Mpx fotoaparát s možností záznamu full HD videa, přisvětlovací dioda bohužel chybí.

 
HTC Desire 310 bude dostupný také v dualSIM variatně

1 GB operační paměti RAM bude sekundovat 4GB interní úložiště a slot na microSD karty (až 64 GB). Operační systém Android 4.2.2 tradičně doplní uživatelské prostředí HTC Sense. Vestavěný akumulátor má kapacitu 2000 mAh. Datovou konektivitu zajistí GSM/3G/HSPA+, na LTE si budeme muset nechat zajít chuť. Více nás ale trápí absence technologie NFC. Výbavu uzavírá Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n a GPS.

 

Aktualizováno 7. března

Telefon bude v České republice dostupný během dubna ve třech barevných variantách – modré, bílé a limitované oranžové. Doporučená maloobchodní cena nového HTC Desire 310 je 4 499 Kč včetně DPH, a to i pro variantu se dvěma sloty na SIM kartu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Jsem zvědavý jak si HTC poradí s GPSkou, která je u MTK čipů tak mizerná.

  2. rbt (neregistrovaný)

    Toto nie je celkom pravda. Áno, staršie 2-jadrové čipy mali problém s rýchlym fixom, ale novšie 4-jadrové čipy ako MTK6589 už majú fix GPS dobrý. Poznám napr. telefón Lenovo P780, ktorý daný čip MTK6589 používa a ten má GPS fix rovnako rýchly ako Qualcomm čipy. Závisí samozrejme aj od výrobcu telefónu, ako vnútorne vyrieši anténu pre GPS. AKo vraví Lenovo P780 má fix naozaj rýchly.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).