Domů » Články » HTC to s virtuální realitou myslí vážně. Na CESu představilo 2. generaci Vive Pre

HTC to s virtuální realitou myslí vážně. Na CESu představilo 2. generaci Vive Pre

HTC v Las Vegas odhalilo 2. generaci vývojářské edice virtuální reality Vive Pre, která má najít uplatnění nejen v herním průmyslu, ale také v obchodu a u automobilů. Na jaké novinky se můžeme těšit?

V Las Vegas výrobci představují své první produkty pro letošní rok. Nechybí mezi nimi ani tchajwanské HTC, které ukázalo trio sportovních doplňků a novou generaci virtuální reality Vive Pre. Podle slov výrobce byla každá z komponent byla inovována tak, aby poskytla vyšší komfort, ergonomii i výkon. Díky vylepšením, která se netýkají jen designu, chce HTC zaujmout ještě širší spektrum zákazníkům.

Spolupráce s tisícovkami vývojářů a dalších partnerů umožnila, že se virtuální realita od HTC uplatní nejen v herním průmyslu, obchodu a automobilovém průmyslu, ale také ve vzdělávání nebo zdravotnictví. Design zařízení Vive Pre má být uhlazenější a nabízí uživateli vyšší komfort.. Zařízení je také kompaktnější a je vybaveno novým systémem popruhů, které poskytují headsetu lepší stabilitu a vyvážení.


2. generace virtuální reality HTC Vive Pre, na které HTC pracuje společně se značkou Valve

Vylepšení se dočkal i vizuální systém. Nové displeje poskytují vyšší jas a proběhly u nich i další úpravy zobrazení, které mají vést k lepšímu pocitu přítomnosti ve virtuální realitě. Rozlišení však zůstalo stejné, tedy 2160 x 1200 px (1080 x 1200 px na oko).

  

Kromě toho je Vive Pre vybaveno výměnnými pěnovými stélkami a nosní opěrkou, což umožní používání zařízení i uživatelům s dioptrickými brýlemi. Druhá generace rovněž disponuje přední kamerou, díky které nebude problém se s headsetem posadit, nalít nápoj, nebo pokračovat v konverzaci aniž by jej bylo nutné sundat z hlavy. I díky přední kameře se tak může zvýšit interakce v jednotlivých titulech, které pro Vive Pre budou dostupné.


Nové ovladače mají mít lepší ergonomii, což ocení zejména hráči

Kompletního přepracování se dočkaly ovladače do rukou. Ty rovněž mají nabídnout lepší ergonomii, vyvážení a měkčí materiály. Pro lepší úchop jsou nyní vybaveny texturovanými tlačítky a gripy. Nová dvoukroková tlačítka spouště umožní jemnější manipulaci s objekty a hmatová odezva zajistí důležitou zpětnou vazbu na uživatelské akce ve virtuálním světě.

HTC Vive Pre na videu (zdroj: TheVerge.com)

Vylepšení doznalo také samotné napájení ovladačů, ty nyní pohání integrovaná lithium polymerová baterie, která poskytne na jedno nabití přes 4 hodiny provozu prostřednictvím standartního micro-USB konektoru. Redesign se nevyhnul ani základnovým stanicím, které jsou nyní kompaktnější, tišší a umožňují ještě přesnější snímání pohybu.

Zahájení prodeje HTC Vive je naplánováno na duben letošního roku. Zda se dočkáme i v České republice ale v tuto chvíli nevíme a oznámena nebyla ani cena. Už nyní HTC společně s Valve mezi vývojáře rozešlou více než 7 000 nových sad Vive Pre.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments