Domů » Bleskovky » HTC uvažuje o licencování vlastní značky. Který výrobce ji získá?

HTC uvažuje o licencování vlastní značky. Který výrobce ji získá?

Není žádným tajemstvím, že společnosti HTC se v posledním období příliš nedaří. Výrobce proto hledá cesty, jak vylepšit vlastní finanční situaci bez nutnosti investovat do nákladné výroby. Podle nejnovějších informací proto vyjednává hned s několika indickými výrobci o možnostech licencování své značky. Konkrétně se jedná o společnosti Micromax, Lava a Karboon.

HTC logo

Stejná značka, jiný výrobce

Pokud skutečně dojde k dohodě, vybraný výrobce získá povolení produkovat telefony pod hlavičkou HTC. Právě společnost HTC by pak získala část příjmů z každého prodaného zařízení ve formě licenčních poplatků. V současné době můžeme pouze spekulovat, za jakých podmínek by k uzavření smlouvy došlo. Přesto lze očekávat, že HTC si bude chtít zachovat alespoň částečný dohled nad vývojovým procesem jednotlivých modelů. Naopak do interních záležitostí výrobce a koncové ceny pravděpodobně zasahovat nebude.

HTC Exodus 1 láká na vyšší bezpečnost a decentralizované aplikace

Na základě popularity, které se v Indii těší telefony nižší a střední třídy, lze očekávat, že do stejných vod zabrousí také potenciální licencovaná zařízení. Smartphonů s prémiovými specifikacemi bychom se spíše nedočkali. Zároveň si však musíme uvědomit, že i v cenově dostupnějších segmentech by se telefony se značkou HTC musely utkat se silnými protivníky, mezi které patří například Xiaomi, Samsung či Oppo.

HTC Vive Pro Eye: virtuální realita s technologií pro sledování pohybu očí

Zda HTC zvolí stejnou strategii také mimo Indii, není v tuto chvíli jasné. Podobným směrem se však v minulosti vydala třeba společnost BlackBerry a nutno podotknout, že úspěšně. Pokud by se licencování osvědčilo, mohlo by HTC drasticky snížit produkční náklady chytrých telefonů, a naopak více investovat třeba do virtuální reality.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

23 komentářů

 1. huawei, xiaomi, oppo, zopo, nubia, meizu, coolpad, vivo, lenovo, gionee, oneplus, honor,…

  – potrebujeme viac cinskych znaciek???

 2. O to bude pranice teda :-)

  • Přesně. Nevím, kdo by se pouštěl do oživování skoromrtvoly…

  • Tady jde o to, ze je to porad znacka, podobne jako treba Nokia. A pokud jsou zajemci tito: „Micromax, Lava a Karboon.“, tak neni divu.

  • Tak HTC nikdy nebyla nejak extra vnímaná značka, tady to přirovnání k Nokii pokulhává. Navíc značka Nokia nebyla jen značka na prodej. HMD Global Oy bylo založeno prakticky jen proto, aby se vlk nažral a koza zůstala celá – Nokia nemohla vyrábět smartphony, proto je naoko vyrábí HMD Global Oy, ale návrhy zařízení, specifikace, portfolio atd. prakticky dál řídí Nokia.

  • Samozrejme, ze byla, prvni Android telefony… Jejich problem byl potom zvysovani cen s nulovou inovaci, oseknuti jejich hlavni featury jako boomsound a hlavne predrazene low-endy

  • To, že začali dělat Android smartphony mezi prvními, z nich ještě nedělá nóbl značku.

  • Taky to neni zadna nobl znacka, ale je to znacka lepsi nez kterakoliv z tech uvedenych v clanku; Micromax, Lava a Karboon.

 3. Confirm that you are not a robot, and Here is a goodoffers for your team. [odkaz]

 4. Kdo si jeste vzpomene na qtek? Htc je skoda, ale vic uz se s tim udelat neda…

 5. Ať je získá LG ? ty dva se k sobě hodí jo a jeste Sony ten je na tom úplně stejně jako HTC ??

  • A co Ty vlastníš a značku, ať se taky zasmějeme ;)

  • Martin bude mít patrně ťamťung, huráhej, nebo hafouna…
   Jeho příspěvek vypovídá o něm samé … Jo mimochodem Martine, pozítří ti to zase začne, vrátíš se zpět za škamnu pitomecku???

  • Ha, no člověk si kolikrát neuvědomí, že tu diskutuje s jedinci, kteří by mohli být jeho dětma ;)

 6. Asdf (neregistrovaný)
  Hele netuším kolik dotyčnému člověkovi je ale tyhle řeči mě obtěžují…včšichni fanfdí dravé číně a tradiční značky jdou do kopru….jedna z posledních co se drží byt je stále ve ztrátě je sony….zbyvající odpadly.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).