Domů » Bleskovky » HTC uvažuje o licencování vlastní značky. Který výrobce ji získá?

HTC uvažuje o licencování vlastní značky. Který výrobce ji získá?

Není žádným tajemstvím, že společnosti HTC se v posledním období příliš nedaří. Výrobce proto hledá cesty, jak vylepšit vlastní finanční situaci bez nutnosti investovat do nákladné výroby. Podle nejnovějších informací proto vyjednává hned s několika indickými výrobci o možnostech licencování své značky. Konkrétně se jedná o společnosti Micromax, Lava a Karboon.

HTC logo

Stejná značka, jiný výrobce

Pokud skutečně dojde k dohodě, vybraný výrobce získá povolení produkovat telefony pod hlavičkou HTC. Právě společnost HTC by pak získala část příjmů z každého prodaného zařízení ve formě licenčních poplatků. V současné době můžeme pouze spekulovat, za jakých podmínek by k uzavření smlouvy došlo. Přesto lze očekávat, že HTC si bude chtít zachovat alespoň částečný dohled nad vývojovým procesem jednotlivých modelů. Naopak do interních záležitostí výrobce a koncové ceny pravděpodobně zasahovat nebude.

HTC Exodus 1 láká na vyšší bezpečnost a decentralizované aplikace

Na základě popularity, které se v Indii těší telefony nižší a střední třídy, lze očekávat, že do stejných vod zabrousí také potenciální licencovaná zařízení. Smartphonů s prémiovými specifikacemi bychom se spíše nedočkali. Zároveň si však musíme uvědomit, že i v cenově dostupnějších segmentech by se telefony se značkou HTC musely utkat se silnými protivníky, mezi které patří například Xiaomi, Samsung či Oppo.

HTC Vive Pro Eye: virtuální realita s technologií pro sledování pohybu očí

Zda HTC zvolí stejnou strategii také mimo Indii, není v tuto chvíli jasné. Podobným směrem se však v minulosti vydala třeba společnost BlackBerry a nutno podotknout, že úspěšně. Pokud by se licencování osvědčilo, mohlo by HTC drasticky snížit produkční náklady chytrých telefonů, a naopak více investovat třeba do virtuální reality.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments