Domů » Bleskovky » HTC uvažuje o licencování vlastní značky. Který výrobce ji získá?

HTC uvažuje o licencování vlastní značky. Který výrobce ji získá?

Není žádným tajemstvím, že společnosti HTC se v posledním období příliš nedaří. Výrobce proto hledá cesty, jak vylepšit vlastní finanční situaci bez nutnosti investovat do nákladné výroby. Podle nejnovějších informací proto vyjednává hned s několika indickými výrobci o možnostech licencování své značky. Konkrétně se jedná o společnosti Micromax, Lava a Karboon.

HTC logo

Stejná značka, jiný výrobce

Pokud skutečně dojde k dohodě, vybraný výrobce získá povolení produkovat telefony pod hlavičkou HTC. Právě společnost HTC by pak získala část příjmů z každého prodaného zařízení ve formě licenčních poplatků. V současné době můžeme pouze spekulovat, za jakých podmínek by k uzavření smlouvy došlo. Přesto lze očekávat, že HTC si bude chtít zachovat alespoň částečný dohled nad vývojovým procesem jednotlivých modelů. Naopak do interních záležitostí výrobce a koncové ceny pravděpodobně zasahovat nebude.

HTC Exodus 1 láká na vyšší bezpečnost a decentralizované aplikace

Na základě popularity, které se v Indii těší telefony nižší a střední třídy, lze očekávat, že do stejných vod zabrousí také potenciální licencovaná zařízení. Smartphonů s prémiovými specifikacemi bychom se spíše nedočkali. Zároveň si však musíme uvědomit, že i v cenově dostupnějších segmentech by se telefony se značkou HTC musely utkat se silnými protivníky, mezi které patří například Xiaomi, Samsung či Oppo.

HTC Vive Pro Eye: virtuální realita s technologií pro sledování pohybu očí

Zda HTC zvolí stejnou strategii také mimo Indii, není v tuto chvíli jasné. Podobným směrem se však v minulosti vydala třeba společnost BlackBerry a nutno podotknout, že úspěšně. Pokud by se licencování osvědčilo, mohlo by HTC drasticky snížit produkční náklady chytrých telefonů, a naopak více investovat třeba do virtuální reality.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Readytogo
Anonym
Readytogo

huawei, xiaomi, oppo, zopo, nubia, meizu, coolpad, vivo, lenovo, gionee, oneplus, honor,…

– potrebujeme viac cinskych znaciek???

uni
Uživatel
uni

A to jsi zbylých 550 nejmenoval:)

_qam_
Uživatel
_qam_

Kde máš Nokii?

_qam_
Uživatel
_qam_

a Blackberry

uni
Uživatel
uni

Foxconn (skrz HMD), TCL.

shepii
Uživatel
shepii

uni, už asi po stopadesáté, pro tebe ještě jednou extra – HMD Global Oy je finská firma, která si u Foxconnu nechává vyrábět, stejně jako spousta jiných výrobců. Proto ve výčtu Readytogo správně chybí.

_qam_
Uživatel
_qam_

Ano uni, o tom mluvím. Opět mimo.

uni
Uživatel
uni

Jak jsi tedy odpověděl na otázku potřeby více čínských značek? Nemyslím, že měl ambice sem hodit stovky značek.

stalkerpetr
Uživatel
stalkerpetr

O to bude pranice teda :-)

shepii
Uživatel
shepii

Přesně. Nevím, kdo by se pouštěl do oživování skoromrtvoly…

lukass71
Uživatel
lukass71

Tady jde o to, ze je to porad znacka, podobne jako treba Nokia. A pokud jsou zajemci tito: „Micromax, Lava a Karboon.“, tak neni divu.

shepii
Uživatel
shepii

Tak HTC nikdy nebyla nejak extra vnímaná značka, tady to přirovnání k Nokii pokulhává. Navíc značka Nokia nebyla jen značka na prodej. HMD Global Oy bylo založeno prakticky jen proto, aby se vlk nažral a koza zůstala celá – Nokia nemohla vyrábět smartphony, proto je naoko vyrábí HMD Global Oy, ale návrhy zařízení, specifikace, portfolio atd. prakticky dál řídí Nokia.

lukass71
Uživatel
lukass71

Samozrejme, ze byla, prvni Android telefony… Jejich problem byl potom zvysovani cen s nulovou inovaci, oseknuti jejich hlavni featury jako boomsound a hlavne predrazene low-endy

shepii
Uživatel
shepii

To, že začali dělat Android smartphony mezi prvními, z nich ještě nedělá nóbl značku.

lukass71
Uživatel
lukass71

Taky to neni zadna nobl znacka, ale je to znacka lepsi nez kterakoliv z tech uvedenych v clanku; Micromax, Lava a Karboon.

KevinUnomo
Anonym
KevinUnomo

Confirm that you are not a robot, and Here is a goodoffers for your team. [odkaz]

Bob
Anonym
Bob

See human foto:
[odkaz]

ka-r-los
Uživatel
ka-r-los

Kdo si jeste vzpomene na qtek? Htc je skoda, ale vic uz se s tim udelat neda…

Martin123
Uživatel
Martin123

Ať je získá LG ? ty dva se k sobě hodí jo a jeste Sony ten je na tom úplně stejně jako HTC ??

Asdf
Anonym
Asdf

A co Ty vlastníš a značku, ať se taky zasmějeme ;)

Tedy
Uživatel
Tedy

Martin bude mít patrně ťamťung, huráhej, nebo hafouna…
Jeho příspěvek vypovídá o něm samé … Jo mimochodem Martine, pozítří ti to zase začne, vrátíš se zpět za škamnu pitomecku???

Asdf
Anonym
Asdf

Ha, no člověk si kolikrát neuvědomí, že tu diskutuje s jedinci, kteří by mohli být jeho dětma ;)

Tedy
Uživatel
Tedy

Asdf (neregistrovaný)
Hele netuším kolik dotyčnému člověkovi je ale tyhle řeči mě obtěžují…včšichni fanfdí dravé číně a tradiční značky jdou do kopru….jedna z posledních co se drží byt je stále ve ztrátě je sony….zbyvající odpadly.