Domů » Bleskovky » HTC Exodus 1 láká na vyšší bezpečnost a decentralizované aplikace

HTC Exodus 1 láká na vyšší bezpečnost a decentralizované aplikace

Majitelé smartphonu HTC Exodus 1 mohou od dnešního dne aktualizovat své zařízení a získat přístup k decentralizovanému webu. První blockchainový telefon jej umožní s pomocí prohlížeče Opera. Jde o další krok na cestě k ochraně soukromí a bezpečnosti uživatelských dat. Výrobce navíc představil další decentralizované aplikace, se kterými telefon dokáže pracovat a oznámil rozšíření distribuce.

Web 3.0 ve znamení bezpečí a soukromí

Decentralizovaný web umožní přímý přístup k informacím a službám bez velkých korporací v roli prostředníka, který těží ze svěřených dat. Decentralizace lidem vrátí moc spravovat svá data nezávisle a získat z vytvořeného obsahu maximum. Tento přístup umožní autorům přímou distribuci jejich obsahu, aniž by museli velkou část zisku odvádět společnostem, které jej ukládají a využívají.

HTC Exodus: první dojmy z MWC

Hnutí za Web 3.0 podporuje i vývojářský tým telefonu. Ten uvolnil Management API ke klíčům peněženky Zion s vybranými partnery, jejichž cílem je ochrana uživatelských dat. Prvním z partnerů, který API využívá, je společnost Opera. Ta dává uživatelům možnost zabezpečit pomocí HTC Exodus 1 digitální majetek. Propojení s peněženkou Zion umožňuje spravovat digitální cennosti, provádět transakce a také se přihlašovat k různým službám. Klíče přitom zůstávají bezpečně uložené v zařízení.

Významným příkladem spojení prohlížeče Opera a peněženky Zion je možnost provádět mikroplatby za obsah webových stránek. Prostředky tak obdrží přímo autor, který se může oprostit od standardního obchodního modelu velkých mediálních domů, usilujících o maximální počet kliknutí na reklamu.

HTC Exodus už je možné koupit i za normální peníze

První blockchainový telefon na světě si vysloužil vřelé přijetí krypto komunity. Jeho kvality ocenil i zakladatel měny Ethereum Vitalik Buterin. Výrobce se proto rozhodl rozšířit jeho dostupnost i pro uživatele, kteří kryptoměny nevlastní. Od března proto bude telefon možné zakoupit pomocí běžných měn.

Hardwarové parametry HTC Exodus 1
Systém: Android 8.1
Rozměry: 156,6 x 73,9 x 8,7 mm, Hmotnost: neuvedena
Čipset: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core 4x 2,7 GHz Kryo 385 Gold, 4x 1,7 GHz Kryo 385 Silver
RAM: 6 GB, Interní paměť: 128 GB, Pam. karta:
Displej: Super LCD 6, 6", Quad HD+, 1440 × 2880 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 + 8 Mpx, Full HD video, HDR režim
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3500 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Cena HTC Exodus je stanovena na 749 EUR, což je asi 19 350 Kč . Za tyto peníze dostanete vlajkový smartphone s 6palcovým Quad HD+ displejem, procesorem Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM, 128GB pamětí a duálním fotoaparátem na zádech (12 + 16 Mpx) i vpředu (8 + 8 Mpx). Oproti běžným telefonům se HTC Exodus liší designem s průhlednými zády, a hlavně zabezpečeným prostorem pro ukládání šifrovacích klíčů od kryptoměn, NFT cenností a klíčů od uživatelských dat uložených v blockchainové síti. HTC Exodus si můžete zakoupit na těchto stránkách. 

Nové decentralizované aplikace

Společnost oznámila i podporu platformy Decentraland a hry Etheremon, které využívají tokenů ERC-721. Ty mohou uživatelé nově ukládat ve své peněžence Zion. Dalšími partnery, kteří obohacují nabídku decentralizovaných aplikací pro EXODUS 1 jsou i následující projekty:

  • Blockfolio: Nejpopulárnější aplikace pro sledování vývoje kryptoměnového portfolia.
  • Numbers: Řešení umělé inteligence pro zařízení, která s uživatelským souhlasem sbírají data o spánku, pohybu, ale i řidičském chování. Ta dokáže vytřídit a připravit pro odeslání třetím stranám za účelem získání personalizovaných služeb.
  • Nodle: Poskytovatel připojení pro internet věcí, který v nadcházejících měsících bude využívat SDK peněženky Zion.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

  1. Snapdragon 845.. tento starý procesor je potřeba koukám vyprodat, i nová nokia 9 má tento starý procesor..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).