Domů » Recenze » Recenze HTC Titan: Nejlépe vybavený bojovník s WP

Recenze HTC Titan: Nejlépe vybavený bojovník s WP

HTC Titan je jedním z prvních „Mango“ telefonů, který se navíc může pochlubit 1,5GHz procesorem a velkým displejem. Čím nás zaujal a kde má své mezery? Odpovědi najdete v recenzi.

Společnost HTC představila 1. září na tiskové konferenci v Londýně dva nové telefony se systémem Windows Phone 7.5 „Mango“ (byli jsme u toho). V dnešní recenzi se podíváme na model s označením Titan, který je v současné době vůbec nejlépe vybaveným telefonem s mobilními Windows. Do vínku dostal jednojádrový procesor s taktem 1,5 GHz, velký WVGA displej s úhlopříčkou 4,7″ a 8Mpx fotoaparát, kterým si HTC konečně vylepšilo pošramocenou pověst, protože předchozí telefony měly s kvalitou fotografií problémy. 

Klady

– velký displej
– 1,5GHz procesor
– Windows Phone 7.5
– bleskové reakce
– kvalitní fotografie
– bonusový software
– výdrž 

Zápory

– WVGA rozlišení displeje
– neumí nahrávat fullHD video
– absence slotu pro pam. kartu
– prohlížeč nepodporuje Flash

 - - -

Operačnímu systému Windows Phone byla vyčítána příliš velká omezenost, nicméně po vydání Mango aktualizace se Microsoftu podařilo většinu nejčastěji kritizovaných neduhů odstranit a současná verze Windows Phone 7.5 už se může směle srovnávat s konkurenčními platformami. Systém nás příjemně překvapil svou stabilitou a především extrémní rychlostí; spouštění her, přepínání mezi aplikacemi či prohlížení webových stránek je bleskové a ve srovnání s HTC HD7 je zde vidět obrovský  posun kupředu. Svůj podíl na svižnosti má i 1,5GHz procesor, který umí být úsporný a nemusíte se tedy obávat, že by se baterie rychle vybíjela. 

Obsah balení

Od českého zastoupení společnosti HTC jsme bohužel nedostali kompletní prodejní balení, ale pouze bílou krabičku, která obsahovala telefon, akumulátor, USB kabel a cestovní adaptér. Sluchátka a textové příručky součástí nebyly. Sluchátka dodávaná v prodejním balení jsou stejná jako u starších modelů, což v praxi znamená, že při poslechu hudby hrají spíše průměrně. Použít je můžete také pro telefonování, protože na kablíku se nachází plastové ovládací centrum s mikrofonem. Díky 3,5mm výstupu naštěstí není problém připojit libovolná jiná sluchátka.

- - -

Skrze dodávaný USB – microUSB kabel můžete telefon nejen dobíjet, ale také synchronizovat multimediální obsah v aplikaci Zune Software (Windows). Pro uživatele Macu je připraven nástroj s názvem Windows Phone Connector, který až na několik drobností umí to samé a je skrze něj možné i aktualizovat software, což ale současní majitelé Titana nebudou muset nějaký čas řešit, protože v dohledné době se pro Windows Phone žádné nové aktualizace nechystají, dočkáme se až v průběhu příštího roku. V prodejním balení kromě příručky pro rychlý start najdete i speciální kartičku se sériovým číslem, která se dodává ke všem Windows Phone telefonům.

HTC Titan není žádný drobeček, hmotnost (160 gramů včetně baterie) a především rozměry (131,5 x 70,7 x 9,9 milimetrů) nejsou zanedbatelné a díky 4,7″ displeji je zkrátka nutné počítat s tím, že o něm při nošení v kapse budete vědět. Nebral bych to ale jako nevýhodu – telefon je určený pro ty uživatele, kteří přímo velký displej preferují, ostatní dají přednost třeba HTC Radar, Nokii Lumia 800 nebo Samsungu Omnia W.  

Čelní strana je osazena obřím displejem, který je roztažený až k samým okrajům zařízení a rámeček, který jej lemuje, je téměř neviditelný. V jedné rovině s displejem jsou senzorová tlačítka (Zpět/multitasking, Domů a Hledat). Jejich podsvícení je bílé a drobnou nevýhodou je, že pokud se budete například ve tmě dívat na film, tlačítka budou neustále svítit. Při dostatečném světle se u nich podsvícení neaktivuje (to zajišťuje světelný senzor), nicméně u nočního sledování filmů vás zřejmě budou trochu rušit. Naštěstí jejich svítivost není nijak extrémně vysoká. Drobnou vadou na kráse je fakt, že tlačítka jsou poměrně dost citlivá a občas se vám stane, že o ně zavadíte omylem.

- - -

Nad displejem se v tenkém proužku nachází telefonní reproduktor krytý jemným tahokovem. Společnost mu dělá přední kamerka (pro videohovory ji zatím nevyužijete, čeká se na aplikaci, která to bude umožňovat), proximity senzor (automaticky vypíná displej při přiložení telefonu k uchu) a světelný senzor. 

- - -

Spodní hrana nabízí pouze tlačítko pro odstranění zadního krytu a telefonní mikrofon, na horní hraně se potom nachází druhý mikrofon, který slouží k redukci šumu během hovoru. Vedle něj se nachází tlačítko Power pro zapnutí/vypnutí displeje (nebo celého zařízení) a chybět zde nesmí ani 3,5mm výstup na sluchátka. 

- - -

Na pravém boku najdeme dvojtlačítko pro regulaci hlasitosti (1 – 30) a klávesu fotoaparátu. Ten můžete kdykoliv spustit přidržením tlačítka, platí to dokonce i ve stavu, kdy je telefon uzamčený. Díky tomu máte možnost pořizovat fotografie téměř okamžitě po vytažení telefonu z kapsy. 

- - -

Levá hrana nenabízí žádná funkční tlačítka, najdeme zde pouze microUSB konektor pro připojení synchronizačního/napájecího kabelu. Zadní kryt tvoří poměrně velkou „vaničku“, do které se celý telefon vkládá. Díky tomu je dobře chráněný a při nechtěném pádu by měl lépe odolávat. Ostatně tento typ konstrukce HTC použilo i u starších modelů a zřejmě se vždy osvědčil. Vanička je tvořena převážně z hliníku, spodní patička je kvůli umístnění antén z plastu s antibakteriální úpravou.

- - -

Po zaklapnutí oba díly dobře lícují a ani při silnějším promačkání se neobjevuje žádná vůle. Výčet prvků na zadní straně uzavřeme objektivem 8Mpx fotoaparátu, který je jemně vystouplý. Po levé straně mu dělá společnost dvojice přisvětlovacích LED diod a chybět nesmí ani hlavní systémový reproduktor.  Ten poskytuje kvalitní zvuk při dostatečné hlasitosti, který ještě můžete vylepšit díky systémovému ekvalizéru.

- - - 
Srovnání se SE Xperia Active a HTC HD7

Videopohled na HTC Titan (vzhled, systém a bonusové aplikace)

HTC Titan: Videopohled na krále Windows Phone telefonů

Titan dostal do výbavy poměrně výkonný procesor od Qualcommu – Snapdragon MSM8255 taktovaný na frekvenci 1,5 GHz. Jedná se o jednojádrový procesor ARMv7, který je vyrobený 45mn technologií. Součástí čipsetu je DSP (moduly GSM, GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA, HSPA+). Paměť RAM je typu DDR2 (frekvence 333 MHz). O grafický výkon se stará čip Adreno 205 (podpora OpenGL ES 2.0/1.1, OpenVG 1.1 a Direct3D Mobile). Specifikace čipsetu nezní vůbec špatně a reálné používání to jen potvrzuje. 

- - 
Srovnání výkonu: HTC Titan vs. HTC HD7

HTC Titan je v současné době jedním z nejrychlejších Windows Phone telefonů a dokazují to i výsledky naměřené v programu WP Bench (Marketplace). Pro srovnání, u HTC HD7 jsme naměřili skóre 58,32 bodů, Titan získal 95,34 bodů. Nejde samozřejmě jen o výsledky z benchmarku, i pocitově jsou reakce systému okamžité a platí to i při přepínání mezi aplikacemi. Také spouštění her je minimálně o třetinu rychlejší a během testování se mi skutečně nepodařilo najít aktivitu, při které bych musel čekat déle; telefon v tomto směru poskytuje okamžitou odezvu. Pokud už jste četli naši recenzi HTC HD7, pak víte, že ani tento telefon nebyl nijak pomalý, ale u Titana zkrátka vše „lítá jako z praku“. Samotný start systému (zapnutí telefonu) trvá 23 vteřin, pak je telefon připravený k použití. 

 - -

Vnitřní paměť má kapacitu 16 GB, nicméně uživatelsky přístupných je 12,45 GB. Pokud odinstalujete veškeré bonusové aplikace od HTC (čímž získáte naprosto čistý systém Windows Phone), uvolní se vám ještě dalších 100 MB, takže maximálně se můžete dostat na 12,55 GB volného místa.

Displej: Obrovský, ale zasloužil by si vyšší rozlišení

Jedním z hlavních lákadel zařízení je obrovský displej s úhlopříčkou 4,7″ (11,93 cm). HTC Titan není telefon pro každého, ale své příznivce bude hledat právě mezi uživateli, kteří potřebují telefon s velkým displejem. Je ale veliká škoda, že jsme se nedočkali jemnějšího rozlišení, nicméně to zatím systém Windows Phone stejně nepodporuje, jediným řešením je tedy WVGA (480 x 800 px). Hustota bodů na palec je v případě Titanu 198 (ppi).

- - -

Barevné možnosti displeje jsou dostačující, překvapila nás i poměrně slušná čitelnost na přímém sluníčku (při nastavení maximálního jasu). Ani při tak velké úhlopříčce není z běžné pozorovací vzdálenosti (30 cm) patrný žádný rastr a pozorovací úhly jsou také dobré, takže v tomto směru vás displej určitě nezklame. Podsvícení displeje je možné regulovat automaticky nebo jej nastavit ručně ve třech stupních intenzity (nízká, střední, vysoká). Na první Windows Phone telefony s HD displejem si zkrátka budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat (minimálně do doby, než Microsoft představí nové Chassis).

Aplikace pro telefonování a hub Lidé dostaly ve Windows Phone 7.5 několik nových funkcí. Přibyly zde Skupiny, do kterých můžete jednotlivé kontakty filtrovat. Se skupinami se dá dále pracovat v celém operačním systému – například můžete všem členům odeslat zprávu, e-mail nebo s nimi chatovat přes MSN. Když si danou skupinu rozkliknete, můžete od všech členů filtrovat obrázky a zprávy ze sociálních sítí, což považuji za velice praktickou funkci. 

 - - -

A když už jsme u těch sociálních sítí, provázání s nimi je ve Windows Phone téměř dokonalé. Kromě klasických kontaktů ze služeb Windows Live, Exchange či Google můžete přidávat i ty z Facebooku, Twitteru či LinkedIn. Pokud systém nalezne shodu u některých z kontaktů, automaticky je spojí a vy tak máte u dané osoby informace z několika zdrojů pod jednou střechou. Když systém nenajde automaticky shodu, máte možnost kontakty provázat ručně – to je opět záležitost několika kliknutí. 

V samotném hubu Lidé (People) pak můžete, stejně jako u skupin, filtrovat zprávy, statusy a obrázky z nastavených sociálních sítí. Pokud v seznamu kontaktů nechcete položky z některých služeb zobrazovat, jednoduše je v nastavení vypnete. Doufejme, že Microsoft brzy přinese i podporu pro Skype kontakty, protože pak budete mít veškerou komunikaci dostupnou na několik kliknutí. Kvalita hovorů je velice dobrá – zvuk ze systémového reproduktoru je čistý a dostatečně hlasitý. 

- -

V systému je ještě integrována jedna specialita s názvem „Pozorný telefon“, najdete ji v nabídce Nastavení a můžete zde nakonfigurovat několik akcí – například, zda má dojít ke snížení hlasitosti zvonění v případě, že telefon uchopíte do rukou, nebo zda má telefon naopak zvonit hlasitěji případě, že jej máte v kapse. A když telefon při vyzvánění otočíte displejem dolů, ztlumí se vyzvánění úplně. Pokud tak učiníte při aktivním hovoru, dojde k aktivaci hlasitého odposlechu.

Textové zprávy, IM a softwarová klávesnice

Aplikace Zprávy umožňuje pracovat s textovými a multimediálními zprávami. Konverzace se zobrazuje ve stylu chatu. Díky provázání s Windows Live a Facebookem se v druhé záložce zpráv můžete přepnout do online konverzace (IM klient) – zde uvidíte kontakty, které jsou aktuálně online na MSN či Facebook chatu. Při psaní textové zprávy se při zbývajících 30 znacích do 160 zobrazí počítadlo, po překročení pak ještě ukazatel informující o tom, do kolika zpráv bude váš text rozdělen.

- - -

Na softwarové klávesnici se vzhledem k úhlopříčce displeje píše skutečně pohodlně. Tlačítka jsou dostatečně velká i při psaní v režimu portrait (nastojato), maximálního komfortu dosáhnete po přetočení do landscape, i když v tomto případě tlačítka zabírají téměř 2/3 displeje a pro samotný obsah už tak příliš mnoho místa nezbývá. Při psaní bohužel není dostupný český slovník pro napovídání slov.

- - - 
Navigon Europe

Součástí čipové sady je dvacetikanálový GPS modul s podporou A-GPS. Při reálném používání je fixace velice rychlá, i v husté městské zástavbě vás telefon zaměří maximálně během několika desítek vteřin. Pro automobilovou navigaci můžete využívat programy Navigon Europe (1 450 Kč) nebo Navigation Czech (660 Kč), které jsou dostupné v Marketplace. Překvapilo mě, že občas se byl Titan schopný poměrně rychle zafixovat i uvnitř budov. 

 - - - 
Navigation Czech

GPS jsem také otestoval při běhání s programem RunKeeper (zdarma). Ani zde jsem nenarazil na žádné komplikace, při kontrole zaznamenané trasy byla odchylka opravdu minimální. Z Marketplace rovněž doporučuji zakoupit skvělý program gMaps Pro (Google Mapy), který stojí 42 Kč, ale k dispozici je i trial verze s reklamním proužkem. Případně je možné sáhnout po aplikaci Mapy.cz (zdarma). Při nepřetržité GPS navigaci, kdy byl jas displeje nastavený na maximální úroveň, se Titan přihlásil o dobití zhruba po 5 hodinách.

- - - 
RunKeeper, gMaps Pro a Mapy.cz

Baterie a výdrž

Titan je vybavený 1 600mAh akumulátorem. Největším žroutem energie je displej samotný, celkově nás ale výdrž telefonu při porovnání s předchozími WP telefony od HTC překvapila. Když budete zařízení aktivně používat (telefonování, data, e-maily, internet, poslech hudby, připojení přes Wi-Fi), dostanete se na jeden den. Sám jsem neměl problém s Titanem vydržet po celý den při poměrně častém používání. Ráno jsem jej sundal z nabíječky a večer mi zbývalo ještě zhruba 20 %. Systém Windows Phone navíc umožňuje při zbývajících 20 % baterie aktivovat speciální úsporný režim, ve kterém se vypnou push notifikace a aplikace běžící na pozadí. 

Provedl jsem také test výdrže při přehrávání videa. Telefon měl plně nabitou baterii a jas opět nastavený na maximální hodnotu. Wi-Fi ani datové přenosy jsem nevypínal. Po hodině přehrávání videa klesl stav baterie na 70 %, po dvou hodinách na 45 % a nakonec po 3 hodinách a 30 minutách přehrávání videa došlo k vypnutí Titana. 

Fotoaparát a záznam videa

HTC po dlouhé době překvapilo a HTC Titan konečně nabízí fotoaparát, který je schopný produkovat poměrně slušné snímky. Základem je 8Mpx čip (f/2.2), kterému dělají společnost dvě LED diody, jež spolehlivě osvětlí středně velkou místnost při focení v úplné tmě. Na přední straně je k dispozici 1,3Mpx kamerka, kterou půjde později použít pro videohovory.

- - -

- - -

V nastavení můžete změnit rozlišení fotografií (8 Mpx, 5 Mpx, 3 Mpx), upravit vyvážení bílé, expozici, ISO, sytost, kontrast a nechybí zde ani několik barevných efektů (černobíle, sépie, solarizace, negativ). Kromě toho je Titan vybavený funkcí pro rozpoznávání obličejů. Speciální Panorama režim umožňuje pořizovat panoramatické snímky – telefonem stačí pomalu pohybovat v horizontálním směru a software pak vytvoří panoramatický snímek. Někdy je výsledek poměrně slušný, jindy je spojení trochu nelogické. 

- - - 
Další fotografie pořízené telefonem HTC Titan naleznete v naší galerii

Panoramatický snímek
Panoramatický snímek

Titan má poměrně výkonný hardware a očekával bych, že zvládne nahrávat fullHD video, nicméně to se nekoná a vystačit si budeme muset „jen“ s HD (720p). V nastavení je možné aktivovat záznam stereo zvuku a nechybí ani možnost aktivace několika efektů. Kvalita videa je ve srovnání s fotografiemi spíše průměrná, i když nás překvapily velice živé barvy a celkově HTC Titan možnostmi fotoaparátu příjemně překvapil.

HTC Titan: Ukázka záznamu videa v HD rozlišení

HTC Titan: Ukázka záznamu videa v HD rozlišení (2)

HTC Titan je vybavený systémem Windows Phone 7.5 v kompletní české lokalizaci (build 7.10.7720.68). Základní softwarovou výbavu doplňuje celá řada bonusových aplikací od HTC. Konečně zde nechybí podpora SIM Toolkitu a možnost sdílení internetu přes Wi-Fi až pro dalších 5 zařízení. Konfigurace je velice jednoduchá – stačí zadat název, heslo a datové přenosy z telefonu mohou využívat uživatelé v okolí. Nutno dodat, že Titan má poměrně výkonný vysílač a signál nám při testování dosáhl přes zdi dvou místností, což není na mobilní telefon vůbec špatné. 

- -   

Pro práci s dokumenty je připravený Office Hub, ve kterém můžete číst a editovat dokumenty z Wordu, Excelu, OneNote. Dále je možné prohlížet prezentace z PowerPointu. Kromě dokumentů umístěných ve vnitřní paměti telefonu můžete přistupovat k souborům ze služeb Office 365, SharePoint a SkyDrive. 

- -

Pro poslech hudby, sledování videa, podcasty a FM rádio je k dispozici Zune přehrávač, do kterého lze obsah dostat například synchronizací přes program Zune software (pro Mac OS X je k dispozici Windows Phone Connector). V nastavení můžete aktivovat ekvalizér, který je ale funkční pouze při připojených sluchátkách nebo externích reproduktorem. 

Webový prohlížeč

Displej s úhlopříčkou 4,7″ se skvěle hodí pro prohlížení webových stránek. Prohlížeč je postavený na jádře desktopového Internet Exploreru 9. S Flashem si bohužel neporadí, ale jinak nemá s vykreslováním stránek problémy a jeho reakce jsou okamžité. Při prohlížení můžete využívat multitouch gest nebo lze obsah přiblížit pomocí dvojkliku na displej.  Lišta s adresou se ve Windows Phone 7.5 nově zobrazuje ve spodní části. Najednou můžete mít otevřených až 6 stránek, mezi kterými se lze přepínat skrze nabídku v kontextovém menu.

- - 

Stránky si rovněž můžete ukládat mezi oblíbené a velice užitečné je sdílení odkazů na sociální sítě. Pokud například narazíte na nějaký zajímavý článek, můžete jej nasdílet na svůj Twitter nebo Facebook. Vybrané stránky si dokonce můžete připnout na hlavní obrazovku jako samostatný Live Tile. V nastavení prohlížeče můžete povolit nebo zamítnout přístup k vaší poloze (například pro potřeby některých webových služeb), vypnout cookies a případně nastavit, zda se mají preferovat mobilní nebo plnohodnotné verze webů.

Telefony od HTC jsou proslulé množstvím bonusového software, které uživatel v základním stavu najde. Jinak tomu není ani u HTC Titan, pokud vám ale aplikace nebudou vyhovovat, můžete je jednoduše odinstalovat.  

Prohlídku začneme u programu HTC Hub který zobrazuje informace o počasí v nastavených městech. Vše je doplněno pěknou grafikou a animacemi, nechybí ani zvukové efekty (foukání větru, déšť); ty jsem ale raději v nastaven ihned vypnul. V HTC Hubu dále najdete informace o stavu akcií nastavených subjektů, RSS zprávy (lze přidat vlastní zdroj) a tipy na další aplikace, které vám HTC v Marketplace nabízí (v seznamu jsou i placené hry). 

- -

Pro úpravu fotografií se nabízí nástroj Photo Enhancer, který nabízí celou řadu zajímavých efektů (automatické, skořice, vysoký kontrast, sépie, přeexponovaný, třpyt, šero, živě, teplé barvy, antika…). Ve tmě oceníte program Flashlight, který umí rozsvítit přisvětlovací LED diody v nastaveném časovém intervalu. 

- - -

Skrze aplikaci Connected media můžete přenášet multimediální obsah (hudba, video a fotografie) do zařízení s podporou DLNA. Notes je šikovná utilita s pěkným prostředím, do které si můžete ukládat poznámky, bohužel zde chybí jakákoliv podpora synchronizace s jinými službami, ale pro rychlé uložení nějaké poznámky poslouží celkem obstojně. 

- - -

Locations potěší všechny cestovatele. Zde si totiž můžete spravovat místa a zajímavé lokace, stačí přiřadit obrázek, základní informace a kartička místa se zařadí do databáze. Jednotlivé položky můžete filtrovat do různých kategorií. Je škoda, že v České republice nefunguje služba HTC Watch, skrze kterou je například ve Velké Británii možné si půjčovat filmy, u nás je nabídka omezena pouze na několik trailerů, takže aplikace tak trochu postrádá smysl. 

Závěrečné hodnocení

HTC Titan je rozhodně telefon s velkým „t“, a vlastně i „d“, protože na trhu nemá příliš mnoho konkurentů, kteří by se mohly pochlubit displejem s úhlopříčkou 4,7″. Jedná se také o jedno z prvních zařízení, které nabízí poslední verzi operačního systému Windows Phone 7.5 známou pod kódovým označením „Mango“, jejíž součástí je konečně také kompletní česká lokalizace.

- - - 

Na druhou stranu, právě díky displeji a rozměrům Titan není telefon pro každého. Své fanoušky si najde především mezi uživateli, které velký displej láka, i když už brzy dostane silného konkurenta v podobě Samsungu Galaxy Nexus. Ten sice bude mít displej s úhlopříčkou 4,65″, ale nabídne HD rozlišení, se kterým bude obraz ve srovnání s WVGA (Titan) podstatně jemnější. Další omezení vycházejí přímo z Windows Phone; méně znalé uživatele například může zaskočit absence funkce Mass Storage, chuť si nechte zajít i na podporu paměťových karet. 

Graf ceny produktu HTC Titan poskytuje server Heureka.cz

Překážkou může i být také vyšší cena; je ale pravdam že funkce, které Titan nabízí, nejsou nijak ošizené a až na drobné výjimky je zvládá na výbornou. Problém nenastane ani s nákupem aplikací na Marketplace, který už akceptuje české platební karty. Pokud k telefonu nebo systému Windows Phone máte nějaké otázky, na které byste před případnou koupí rádi znali odpověď, napište svůj dotaz do našeho fóra, kde má Titan vlastní sekci.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

73 komentářů

 1. Na úhlopříčce 4.7 je to WVGA už na nic. Chce to 1280×720. Mám displej s úhlopříčkou 4.1 a i tam to WVGA vypadá už hnusně ve srovnání s Retinou. Jinak to nevypadá na špatný stroj, ale pro majitele první generace WP telefonů asi nic moc nového.

  • Tiež sa obávam, že je to moc. Mám 4.3″ a je to oproti Retine už nič moc.

   Ale tak kde sú časy WVGA? :-D

 2. moc velký.. mně připadá moje omnia7 tak na akorát na hraně..

 3. Jonage (neregistrovaný)

  To je Sensation XL, jen s Windows Phone s trošku jiným vzhledem…

 4. Koupil jsem si ho před 14 dny. Velikosti jsem se docela bál, ale ve srovnání s Samsung Galaxy S2 to není až tak velký rozdíl, protože rámeček okolo displaye je opravdu malý. Rychlost je skvělá, používám to hodně do práce a kolikrát jsem se přistihl, že dokumenty si čtu na telefonu (teda když v něm nejsou tabulky…ty neumí zarovnat na šířku displaye), protože mi mail přijde dřív na něj než do outlooku. Klávesnice na šířku je boží (překlápění displaye je prakticky okamžité), je dost citlivá a fakt VELKÁ, ale nemá vybrační odezvu :(

  Slovník mi hodně chybí, ale pomalu si zvykám. Už jen aby byl k sehnání nějaký kryt, protože v aktuální chvíli nemůžu žádný pořádný sehnat :( Super stroj, jsem za něj rád.

  • PS: hodně chválím výdrž baterie…jsem online na msn+facebook, zároveň mám nastaveno push na firemní exchange+hotmail a baterka mi v klidu vydrží 2 dny (denně 30min volání, pár sms, chat, přečíst noviny + maily + nějakých 20min hraní)…to mě hodně překvapilo.

  • LonDat: souhlas, ta výdrž mě u Titana překvapila. A konečně se HTC trochu pochlapilo s fotoaparátem.

  • pospa (neregistrovaný)

   Souhlasím – výdrž baterie skvělá! V porovnání s Android stroji naprosto někde jinde!

 5. Jak nemusim WP7 tak Titan jako takovy je velice pekny a navykovy a WVGA rozhodne displej o velikosti 4.7 palcu nijak nedegraduje a rastr videt neni.Full HD nenataci proto ze to nepodporuje OS WP7 jako takovy.A jak je napsano v recenzi je to konecne prvni HTC ktere obstojne foti.Urcite by mel byt jeste 32GB varianta.

  • Rastr je vidieť už na mojom 4.3″ . Nieto na 4.7″.

  • janac_marek: Ano, je vidiet raster. Ale taky display sa nepozeras z makro blizkosti..ja napr drzim telefon min. 30cm od oka. Kde uz raster rozhodne vidiet nie je. To iPhone napr. potrebuje retina display lebo ho drzis min. 10-15cm od oka aby si daco aj videl na tom malom displayi :D

  • PS: ale je to v pohode aj z tych 10cm (prave som skusal :D )

  • TomasSX1: No ono je to najhoršie pri náhľade webstránky ;)

 6. Je neskutečně smutné, že nejmladší OS umí tak neuvěřitelně zaostávat za aktuálním HW. Chápal bych to u iOS nebo Androidu (kde tomu tak není), ale WP7 má být štika, no je to spíše takový kapřík no.

  • jenže WP je jako OS naprosto nejsvižnější štika. Která nepotřebuje 2jádra. /ona je teda ani nepodporuje…/

  • gulii: Tak samozřejmě, že nepotřebuje 2jádra, když neumí vyšší než WVGA rozlišení nebo záznam 1080p, což nepodporuje protože neumí 2jádra… Trochu začarovaný kruh;-) Nicméně, konkurence nečeká a valí se dál.

  • uni: 1080p nepotrebuje dve jadra. V pohode to zvladne aj CPU co je v Titane. Len ho WP este nepodporuje. A vlastne naco ti je vobec to 1080p? Lebo by sa bolo cim chvalit? A to valenie vecsini ala Android je tiez na tri veci..dosahuju tym ze Adroid seka aj na dvoj jadre a telefony stracaju hodnotu a podporu pehom pol roka alebo mesiacov.

  • uni: Ach bože. Načo sú mi dve jadrá, keď to aj tak seká? Chcem dve jadrá, vážne chcem. Ale až keď to bude vyľadené a napríklad switching s NAVI pôjde kvôli tomu rýchlejšie.

   A 1080p? Bože. Rozlíšenie a megapixely nie su dôležité. Radšej 720p a stabilizátor (kde by sa to druhé jadro už naozaj hodilo, pretože HW stabilizátor v tak malej čočke asi nebude, ale dalo by sa to čiastočne riešiť SW).

  • uni: 1080p na mobilní čočce je pro fríkulíny jako ty :-) WP je rychlejší, stabilnější a ergonomičtější než iOS, plus nabízí lepší cloudové služby. A to nepočítám vzhled UI, další výhoda oproti omalovánkovému iOS. Ne pro všechy ovšem – někdo má jablečné omalovánky rád, záleži na vkusu. To jsou věci, které jsou důležité, ne 1080p. Ale jasný, čím víc proužků, tím víc Adidas, že :-)

 7. Heh, nevím kde jste vzali, že potřebuji 1080p nebo jej dokonce používám. Já, co jsem foťákem v telefonu udělal za celý život 20 fotek a jedno MMS video:-D

  Dvě jádra proti jednomu nataktovanému chci proto, že se s tím lépe dělá power management a protože paralerismus výrazně přispívá k plynulosti (to víme už od dob Amigy, že…).

  No jinak k čemu 1080p, možná Vás to překvapí, ale nějaké HD ready, PAL apod. už dnes prostě nikoho nezajímá. Máme velké televizory, HD projektory, terabytové disky (dnes za cenu zlata:-) )…pixely dnes nikoho nezajímají.

  • Navíc si tady asi někteří neuvědomují, co 2jádro apod. přináší. S 2jádrem přijde i nový chipset, zrychlení GPU, paměťového subsystému, komunikačního rozhraní apod. Tedy věci, které jsou potřeba při vyšších rozlišeních. Honit se za Mhz je nesmysl (jak na to již před lety přišli AMD i Intel).

   Tyhle pokroky se pak marketingově schovávají za HD a megapixely u fotoaparátů, ale ten skutečný význam je někde jinde;-)

  • uni: no nás nepoučuj, tys ses tu oháněl marketingovýma vějičkama, ne my ;)

  • Standa: Tak pro příště chápej, že xjádrem je myšleno „next generation“:-) Ale je jasné, že na WVGA/HD ready apod. Tato generace zkrátka stačí (pro OS).

  • uni: Prostě se smiř s tím, že jsi vyplodil hloupost – příště si načti informace dopředu, abys to tu pak nemusel zoufale zdůvodňovat :-) Toť vše.

  • Které informace máš na mysli?

  • uni: Píšeš, že máme veľké televízory a HD ready nikoho nezaujíma. Z toho usudzujem, že každý potrebuje Full HD. Ja sa s tebou nehádam. Full HD je lepšie. Ale poukazujem na fakt, že u mobilu je to marketing a nič iné.

   Pretože 720p môźe byť lepśie ako 1080p, pretože resolution nie je všetko a okrem kvality treba aj nejaký stabilizátor. Ten je dôležitejśí podľa mňa viac a tam sa to druhé jadro už naozaj hodí.

  • janac_marek: Já myslím, že tím, jak trh (resp. uživatelé) velice snadno přehlédli „potřebnost“ HD ready u televizí, vysílání apod. nemá smysl v nějaké jiné kategorií zařízení z toho dělat výhodu. To je nesmysl. Nedostupnost Full HD je pro to nebo to prostě dnes hendikep. Samozřejmě, nebavíme se o ping pong kamerkách apod., ale o telefonech za 10 litrů apod.

   Ono to celé je prostě dost směšné, ti lidi, co komentovali iPhone jako po HW stránce outsider jsou nadšeni z WP7 telefonů, které jako MAX specifikace mají…outsider HW. Displeje, CPU, GPU, kapacity, I/O, to vše je dnes prostě dál. Ale samozřejmě, tak jako se tvářili uraženě iPhonisti, se dnes tváří WP7káři. OK, vývoj je prostě v kruzích, to je jasné:-).

  • Robert Varga

   uni: Promiň, ale co vím, tak iPhone většina lidí shazovala spíš kvůli SW stránce. Navíc pochybuju, že si seznam těch lidí pamatuješ. To dělá celé tvé zdejší diskutování naprosto irelevantní… Pamatuj si, že pravdu nemá ten co řve nejvíc. On si to myslí (jako ty teď), ale pamatuj, že moudřejší ustoupí, a to udělali ostatní. Také tě bechám topit se ve své pravdě: UNI, vidím že ti to udělá radost, tak „máš pravdu.“ :-)

  • Robert Varga: Děkuji:-) Ono je to o tech. specifikacích, než o tom, co se vnímá jako pravda…

  • muk (neregistrovaný)

   janac_marek: „Pretože 720p môźe byť lepśie ako 1080p, pretože resolution nie je všetko a okrem kvality treba aj nejaký stabilizátor“

   To je prispevek jak noha. Samozrejme, ze muze byt lepsi. Stejne jako 1080p se stabilizatorem muze byt lepsi nez 720p bez stabilizatoru.

  • M2 (neregistrovaný)

   janac_marek: aj to otazka, ci to je SKUTOCNE 1080p a nie nahodou 1080i na mobiloch :)

 8. Vsichni vi ze WP7 nemusim,ale musim se zastat argumentu ala „dvoujadro“

  WP7 bezi i na nejstarsim 1GHz s Andreno 200 jak zadny OS na dnesnim trhu.Dvoujadro je pro WP7 zbytecnost,jen zblblost uzivatelu mit nejradsi ctyrjadro,16Mpx a pod hovadiny ,ktere jsou vicemene marketingovym tahem.U WP7 nema dvoujadro opodstatneni,rychlost i spotreba vyhrava nad ostatnimi OS.

  • Přesně tak, všechno je třeba posuzovat z více hledisek. HTC Títan je perfektní (jak dlouho jsem čekal až toto budu moct říct o HTC?), což kupodivu stále některým nejde přes mozeček :-)

  • Toto je pravda, sám to tvrdím. Ale ešte nemám navigáciu. Ja dvojjadro chcem, nech ma nikto nechápe zle. Len nepatrím k tým, ktorí dajú na marketingové rečičky typu dvojjadro, fullHD, atď…

   V dnešnej podobe je pre WP dvojjadro asi na nič. Keby to s navigáciou seká, alebo MS pridá nové features, tak sa dvojjadro zíde a verím, že MS tie features pridá :)

 9. OndraSter (neregistrovaný)

  Dualcore neznamena lepsi vykon v multitaskingu. 1.5GHz singlecore dokaze byt rychlejsi nez 1GHz singlecore. Zvlast, kdyz tam bezi GUI kreslene na GPU a ne na CPU. GPU > dualcore CPU.

  Na druhou stranu.. Dualcore + super gpu = win. Marketingove hledisko predevsim. Microsoft umi optimalizovat wp7 a ovladace brutalne. Nebylo by tezke vypinat druhe jadro a zapinat jen a pouze v narocnych hrach. Umoznilo by to vyvoj vykonnych a narocnych aplikaci. A kdyz by nebylo treba, jelo by se na podtaktovanem jednojadru a podtaktovanem gpu.

 10. čo sa týka rýchlosti a stability WP7

  kolega má galaxy SII občas po víkende si ukazuje me foto čo sme nafotili

  ja mám omniu 7 doteraz ťažko predýchava že galaxy je pri otváraní galeriia albumov a prezerení foto pomalší ako omnia 7

  • A v čom je vôbec Galaxy SII rýchlejší? Akurát tak v hrách, kde MS zaostáva kvôli podpore nového HW.

   Len ja si myslím, źe Microsoft neupdatne HW až do vydania WP8. Jednoduchý dôvod. Ako potom rozdelí hry, že ktorá kde ide a kde nie? MS to nechce mať ako na Androide, kde si stiahneš niečo a pôjde ti to asi tak s 50% pravdepodobnosťou, či už je to app alebo hra.

   MS to chce ako iOS, proste stiahneš a musí ti to ísť. Ak bude nejaká hra pre WP8 only, na WP7 nepôjde stiahnuť.

 11. Pořád marně hledám nějakou fotku, nebo video, kde bych viděl, jak vypadá telefoní aplikace při příchozím hovoru. Nemohl by mi to někdo vyfotit, nebo nahodit odkaz na nějaký video nebo fotku, kde to je?

  • mmajo (neregistrovaný)

   [odkaz]

  • Dano (neregistrovaný)

   Skvele odkazy pani. Dakujem,tiez som to este nikde takto nevidel.

   Mimochodom nikde som tusim ani necital ci WP Mango podporuje spracovanie RAR a ZIP suborov.Ako to tam funguje? Ani v Markete som nejak nato aplikaciu nevidel.Niektore subory mi v mailoch chodia v ZIP-e…

  • Dano (neregistrovaný): Se zipem pracuje jako velké Windows, tváří se jako složka. RAR jsem nezkoušel.

   Jinak Titan je skvělý, svižný, velká výdrž, výborný fotoaparát, SGSII je proti němu líná lemra :-).

 12. Díky moc. Pěkně to tam poskakuje ta fotka, ale docela škoda, že je třeba provést dvě operace, abych hovor zvedl.

 13. To je snad jasne kdyz je telefon zamceny,na tom neni nic divneho..kdyby tomu tak nebylo,uzivatel by si mohl hovor prijmout vytahovanim z kapsy..nebo naopak polozit.

  • Presne tak. Mne sa tato funkcia alebo skor typ dvihania a odmietnutia hovorov paci ovela viac ako na inich OS

  • TomasSX1: Přesně tak.Jednoduseji uz to vyresit ani nejde..

  • htcjirka: Ale ide :)

   Ak máš doma device v kolíske, senzor priblíženia vie, že nie je vo vačku, reskeptíve že je pre dním voľný priestor a unlock by ponúkať nemusel :)

  • janac_marek: To asi jo, ale myslím si že by to bylo mnohem složitější co se týče programování, ale nevím nejsem programátor.

 14. Renda (neregistrovaný)

  Mam ho druhej den a fakt je super…:)mohu jen doporucit…..!!!

 15. dejvid30 (neregistrovaný)

  Není to k věci,ale mám menšího bratříčka HTC RADAR,a můžu potvrdit že OS WP7 oproti Androidu je svižnější,byť nemá veškeré vychytávky jako Android…Přešel jsem ze Samsungu Galaxy S … Pisnul jsem jen svuj postřech,když jsem si tuto diskuzi přečetl…

 16. Nemůžete probrat vždy možnosti synchronizace kancelářských dat??

  Jde mi konkrétně o kontakty a kalendář s Exchange, Outlook, Gmail..

  Koupil jsem si Android a naštvaný zjistil že sice umí synchronizovat kontakty a kalendář s Exchange což je pro mne zásadní funkce ale neumí rozlišit kategorie, bez čehož je pro mne telefon nepoužitelný..

  Netušíte někdo jestli tuhle funkci umí vůbec Mango?? Nikde není šance to najít.

 17. dneska mi doraziii :-) presedlavam z HTC Desire Z, tak jsem zvedavy

 18. Jirka (neregistrovaný)

  Jen se zeptam, kdyz je tak uzasnej… Taky mate tu prodlevu pri zvednuti hovoru a prosvitajici senzorova tlacitka mezi ramem a sklem? A jeste se zeptam, taky vam spatne pasuje v zadnim krytu?

  • Me pasuje v krytu perfektne,senzorova tlacitka neprosvitaji,prodlevu resi novy firmware 1.09

 19. notoryk (neregistrovaný)

  Sem měl antrojda. Nebil špatnej, mělo to hafec fýčur. Ale dyž sem měl tak kolem dvou promyle, tak sem nebil schopnej ani tágo si zavolat. Strašne moc hejblátek to mělo. Tak sem si řekl, že jako pješky už z knajpi chodit nebudu a koupil jsem si foun s těma novejma voknama. Franta, co kydá hnuj v prasečáku to má a řikal že hustý a za pár kaček, k sem ho poslech. A fakt nekecal. Můžu bejt sťatej jak p…e, ale Vénovi z Planý co dročkaří se dycky dovolam. Normálně i zvládnu starý napsat esemesku ať de vodemknout :-). No a co je taky dobrý, že nemusim sebou tahat nabyječku. Normálně můžu kalyt až do rána a nevibije se to. Aspoň se mi kucí už nesmějou, že vypadam jak ňákej ten gýk… Co ale my trochu vadí, že sou ty vokna takový až moc richlý. Občas jako nestíham jak to fedrujou. F tom bil antrojd lepčí. Tam sem dycky šmátnul prstem po obrazofce a mněl sem eště krapet času si rozmislet co udělat na další vobrazovce, než tam skočila… Ale jooo. Jináč sem s timhle founem fakt spokojenej….

  • Tak toto mi dalo riadne zabrat kym som to precital :D Ale akoze fajne postrehy :D :D

  • NOTORYK (neregistrovaný)

   TomasSX1: Omlouvám se za psaný projev. Elaborát jsem psal v těžce podroušeném stavu, vracejíc se z mé oblíbené restaurace (na taxi dnes nevyzbylo). Android se tou dobou většinou již bezmocně nesl vybitý v kapse…

  • NOTORYK (neregistrovaný): Memusis sa ospravedlnovat :) Tvoj prispevok ma velmi pobavil :D A aj styl akym bol bysani je perfektny :D

  • tak vtipny prispevek by si ve strizlivem stavu nikdy nenapsal … pobavil jsem se :)

  • rew23 (neregistrovaný)

   Hehe, krasa, jedna z nejlepsich recenzi, kterou jsem kdy cetl (uprimne!)… :P

 20. nevite nekdo o nejake aplikaci, co bude dle hodin nastavovat hlasitost telefonu … cili zmenu profilu ?

 21. Tony (neregistrovaný)

  Zdravím Pánové,prosím o srovnání HTC Titan oproti HTC Radar. Vlastním Desire Z a chci utéct od androidu… Přiznám se, že cena a velikost HTC Radar je mi příjemnější. Nebo mám raději zvolit Titan? Děkuji Tony

 22. lukybond (neregistrovaný)

  Můžete my někdo poradit?? Chci HTC TItan a strávil sjem dlouhou dobu v obchodě ,ale nepřišel jsem na to jak v mapach si zadat adresu.. , najde my to jen místo kde se nalézám ,ale např. Iphone tam napíšu ulici včětně čísla domu a nejde my to , umí to ? WP7 ? Jak to udělám? Děkuji za info

 23. Mapy ve WP7 jsou temer k nicemu,luxusne je nahrazuje v Marketplace Mapy.cz od seznamu,je to tez free a vcetne cisel popisnych..takze toto mas vyreseno.

 24. Není zde někdo z kladenska, nebo Prahy 5-6 chystám se Titan koupit, chtěl by jsem ho napřed vidět v chodu na vlastní oči :-) díky [odkaz]

  • Zkuste se s tímhle dotazem obrátit spíše do fóra, kde má Titan vlastní sekci. Tam je více uživatelů, kteří jej mají a třeba budete mít štěstí :)

 25. josef_27 (neregistrovaný)

  zdravím, rozhoduju se mezi HTC titan a iphone 4s :) neporadil by jste někdo? láká mě zkusit to windows phone, ale zase když jsem četl některý komentáře, tak nevím jestli to je tak dobrý..no a apple je prostě apple :D fakt nevím

  • U Titanu musis zkousnout akorat velikost.Jinak jak iOS ,tak WP jsou podobne omezene a i ja odpurce WP ti je mohu doporucit,protoze pokud se rozhodujes prave mezi temito systemy s WP budes maximalne spokojeny.Takovou rychlost a stabilitu ti nenabidne zadny OS..iOS je samozrejme v tesnem zavesu za WP budeme-li nahlizet prave na rychlost a stabilitu.

 26. Tom (neregistrovaný)

  Dobrý den chtěl bych se zeptat o telefonu HTC titan mám zájem ho koupit ale moc se v tom neorentuju prej prohlížeč nepodporuje Flash takže nebudu moc na internetu sledovat videa na youtube i jinde nebo jak je to díky za dopověd

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).