Domů » Bleskovky » HTC se vyhnulo ztrátě za čtvrtý kvartál díky prodeji podílu ve značce Beats Audio

HTC se vyhnulo ztrátě za čtvrtý kvartál díky prodeji podílu ve značce Beats Audio

Tchaj-wanské HTC má již několik čtvrtletí finanční problémy a vypadá to, že změna k lepšímu se brzy nedostaví. Před třemi měsíci HTC oznámilo první čtvrtletní ztrátu v historii společnosti a dnes se vedení podařilo červeným číslům vyhnout jen velmi těsně. HTC ve čtvrtém kvartálu 2013 dosáhlo zisku 10,3 milionu dolarů (310 mil. NT$)  s tržbami 1,4 miliardy dolarů (42,9 mld. NT$). Nízký zisk ovšem neznamenal žádné zlepšení situace, jelikož 85 milionů dolarů získala společnost za prodej podílu ve firmě Beats Audio, který se podle zprávy agentury Reuters započítává do příjmů za Q4 2013. 

HTC v posledních měsících zaznamenalo odchody řady vysokých představitelů, změnu pravomocí CEO a skandál spojený se zatčením šéfa designu. V letošním roce nepomohl ani konkurenceschopný vlajkový model HTC One, proto je otázkou, co musí společnost udělat v roce 2014, aby se dostala z aktuálních problémů.

David Podzimek

6 komentářů

 1. karel (neregistrovaný)

  No já si myslím, že HTC neřeklo ještě poslední slovo. Model HTC One je opravu povedený a je potřeba aby HTC v tomto pokračovalo.

  Samozřejmě je ještě co zlepšovat. Ale stále věřím, že se opět vrátí na úroveň na které bylo před prá lety

  • Dano (neregistrovaný)

   No ale mali by si švihnúť lebo s jedným modelom sa zázraky na trhu robiť nedajú (neplatí pre iPhone)a keď čítam tie problémy na súdoch s Nokiou a zákazy predaja…

   Sám mám 3 staršie modely od nich,dá sa povedať že mám tú firmu rád,ale momentálne nerobia zariadenie ktoré by ma extra zaujalo (až na One,ktoré je síce pekné ale drahé,neviem či je hodné tej ceny a je pre mňa nepotrebné).

   Mimo iné mám aj pozitívnu skúsenosť s reklamáciou,aj to sa dnes cení,keď na rok a pol starom oťukanom Touch Pro2 mi vymenili celú dosku kvôli poškodenému flex káblu.Čakal som že to kvôli celkovému stavu zamietnu.

 2. WTF (neregistrovaný)

  tak pokial tie ich hlinikáče budú predávať za takú cenu, ako predávajú, tak nech sa ani nečudujú.

  • KAREL (neregistrovaný)

   A kolik stojí plastový samsung? Ta cena je prakticky totožná.

  • petras (neregistrovaný)

   Jo,ale ten plastovej Samsung co si každej jouda neodpustí kritizovat má lepší prodeje než hliníkače od HTC. Čím to asi bude? Že by tím plastem,kterej všichni tak kritizujou? Asi ne co?!

 3. Kareů (neregistrovaný)

  No Samsung podnikl takovou reklamní masáž, že vlastnit ho je něco podobného jeko vlastnit Iphone. Kdo má samsung je In. Už jen otázka času, kdy vlastník samsungu bude mít telefon jen na sms a volání. Ostatní funkce používat nebude. Ale musí si kompit nový galaxy jen proto, že všude je reklama, že samsung je TOP.

  Co se týče kvality, je to jedno a to samé. HTC prostě usnulo na vavřínech v době HD2

  toť vše

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).