Domů » Bleskovky » HTC Rapid Charger 2.0 dokáže nabít vybrané modely až o 40 % rychleji

HTC Rapid Charger 2.0 dokáže nabít vybrané modely až o 40 % rychleji

Výdrž na jedno nabití se u současných smartphonů obvykle pohybuje až na čestné výjimky v rozmezí od rána do večera, přičemž některá zařízení je zapotřebí v tomto mezičase ještě přikrmit. Tímto neduhem sice smartphony od HTC netrpí, přesto tchajwanský výrobce připravil rychlonabíječku určenou mimo jiné právě pro tyto příkrmy.

Nabíječka se jmenuje HTC Rapid Charger 2.0 a je použitelná u telefonů postavených na čipsetu od Qualcommu, podporujících technologii Quick Charge 2.0, tedy Snapdragon 800 a vyšší. Rychlost nabíjení má být oproti standardním nabíječkám až o 40 % vyšší, ačkoliv Qualcomm při představení této technologie sliboval 75 %. HTC zřejmě tuto technologii nedokázalo využít do poslední kapky.

Mezi oficiálně podporovaná zařízení patří HTC One (M8), One (E8), One Remix a Desire Eye, nicméně je možné s ní dobíjet jakýkoliv jiný telefon od HTC, rychlost nabíjení ale bude standardní. Cenu ani dostupnost nově představené nabíječky tchajwanský výrobce prozatím zatím neuvedl.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments