Domů » Bleskovky » HTC Rapid Charger 2.0 dokáže nabít vybrané modely až o 40 % rychleji

HTC Rapid Charger 2.0 dokáže nabít vybrané modely až o 40 % rychleji

Výdrž na jedno nabití se u současných smartphonů obvykle pohybuje až na čestné výjimky v rozmezí od rána do večera, přičemž některá zařízení je zapotřebí v tomto mezičase ještě přikrmit. Tímto neduhem sice smartphony od HTC netrpí, přesto tchajwanský výrobce připravil rychlonabíječku určenou mimo jiné právě pro tyto příkrmy.

Nabíječka se jmenuje HTC Rapid Charger 2.0 a je použitelná u telefonů postavených na čipsetu od Qualcommu, podporujících technologii Quick Charge 2.0, tedy Snapdragon 800 a vyšší. Rychlost nabíjení má být oproti standardním nabíječkám až o 40 % vyšší, ačkoliv Qualcomm při představení této technologie sliboval 75 %. HTC zřejmě tuto technologii nedokázalo využít do poslední kapky.

Mezi oficiálně podporovaná zařízení patří HTC One (M8), One (E8), One Remix a Desire Eye, nicméně je možné s ní dobíjet jakýkoliv jiný telefon od HTC, rychlost nabíjení ale bude standardní. Cenu ani dostupnost nově představené nabíječky tchajwanský výrobce prozatím zatím neuvedl.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. A co parametry nabíječky? Volty a ampéry? To je o co tu běží, protože to nakonec bude prostě jen výkonná nabíječka. Takovou dnes najdete třeba zde ([odkaz] do sítě a zde ([odkaz] do auta :)

  • Martin (neregistrovaný)

   milej zlatej, specifikace technologie quick charger 1.0 i 2.0 už dávno není jen o napětí a proudu… nejdřís si něco málo nastuduj než tu začneš spamovat těmi svými odkazy…

  • MadMax (neregistrovaný)

   ta nabijecka ma jen 15W, takze pri vystupu 5V na USB si snad dokazes vystupni proud spocitat…

  • Hnz (neregistrovaný)

   to Martin (neregistrovaný):

   No pokud nabíjení baterii se v podstatě neredukuje pouze na řízení nabíjecího proudu tak půjdu vrátit PhD. na elektro fakultu.

   Dá se z toho dělat věda, digitálně komunikovat s nabíječkou a podobné nesmyly. Nakonec to stejně skončí na nabíjení podle charakteristik dané baterie, kde vstupem je teplota článků z nějakého nepřesného termistoru a napětí baterie. V lepším případě je ještě v baterii palivoměr který integruje napětí a proud.

 2. Napríklad pri Power Bankách je skôr treba pozerať na výstupnú amperáž ako na veľkosť kapacity. Napríklad je lepšie kúpiť power banku s parametrami 4400mAh s výstupom 2.1A ako 7800mAh s výstupom 1.0A.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).