HTC představilo dálkové ovládání pro smartphone Butterfly

Smartphony zastupující tu nejvybavenější kategorii se stávají čím dál většími, což se samozřejmě podepisuje i na jejich ergonomii. Zřejmě tato skutečnost se stala důvodem, proč společnost HTC představila doposud nevídané příslušenství, které je primárně určené pro vlajkový model Butterfly. Zařízení nese obchodní označení HTC Mini a ve zkratce ho lze definovat jako dálkový ovladač pro výše zmíněný smartphone. Svým vzhledem může na první pohled připomínat jednoduchý telefon s kompaktními rozměry a malým displejem. Ke spárování a vzdálenému ovládání se ve vnitřnostech ukrývají moduly pro NFC a Bluetooth.

   

Po nenáročném spojení lze na HTC Mini zobrazovat SMS zprávy, události z kalendáře či zmeškané hovory. Díky zabudovanému mikrofonu a sluchátku lze ovladač dokonce využít pro uskutečnění hlasových hovorů. Mezi další specialitky tohoto příslušenství lze zařadit možnost dálkové spouště fotoaparátu a funkci pro vyhledávání ztraceného telefonu. V případě, že chytrý telefon připojíte k vašemu televizoru, může HTC Mini posloužit i jako dálkový ovladač, což jistě ocení nejeden uživatel. V současné době je HTC Mini nabízeno pouze na čínském trhu. O dostupnosti a cenách pro ostatní regiony se výrobce zatím nevyjádřil. Jaký máte názor na toto nezvyklé příslušenství? Dokážete si ho představit jako smysluplný doplněk k vašemu chytrému telefonu, nebo se podle vás jedná o zbytečné zařízení bez hlubšího významu?

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku