HTC One se v dubnu dočká aktualizace: Výrazně vylepší fotoaparát

Jedním ze znaků nového HTC One je výrobcem velmi často vyzdvihovaný fotoaparát s rozlišením 4 ultrapixely. V praxi to znamená, že pixely jsou o něco větší, než je tomu u běžných smartphonů, což by teoreticky mělo znamenat vyšší kvalitu fotografií zejména při zhoršených světelných podmínkách. Recenze bohužel ukazují, že fotoaparát je jedním ze slabších článků jinak povedeného zařízení a vzhledem k ceně by lepší výsledky byly žádoucí.

Do značné míry se ale jedná o softwarový problém a HTC již údajně chystá nápravu. Podle prvních srovnávacích fotografií se na snímcích snížil šum a také se zvedla ostrost a to zejména kolem okrajů. Výrobce nový firmware stále dolaďuje a konečné výsledky by měly být ještě o něco lepší. Update bude k dispozici během dubna a my vás o jeho uvolnění samozřejmě budeme informovat.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku