Cena:

HTC One s čistým Androidem oficiálně: Sense si možná budou moci odstranit i současní majitelé

O verzi HTC One (recenze) s čistým Androidem se spekulovalo od představení obdobné varianty Samsungu Galaxy S4 prakticky nepřetržitě. Všem dohadům je ale nyní konec, jelikož včera na konferenci v Los Angeles byl HTC One „Google Edition“ oficiálně představen. Zařízení bude po hardwarové stránce totožné se standardní verzí HTC One a nabídne tedy čtyřjádrový procesor Snapdragon 600 na frekvenci 1,7 GHz, 2 GB operační paměti, 32GB interní úložiště a 4,7palcový fullHD displej.

 

Operačním systémem je Android ve verzi 4.2.2 AOSP, oproti úplně čisté verzi ale bude přítomno softwarové vylepšení zvuku „Beats Audio“. Cena se zastavila na hodnotě 599 USD (cca 11 800 Kč bez DPH),což je o 50 USD méně než u obdobné edice Samsungu Galaxy S4 (recenze). Obě zařízení budou k dispozici od 26. června skrze obchod Google Play, z čehož zároveň vyplývá, že v České republice se oficiální distribuce hned tak nedočkáme. To by ale až tak nemuselo vadit…

Čistý Android i pro současné majitele?

HTC totiž v současné době hledá řešení, jak možnost využívat čistý Android nabídnout současným majitelům telefonu HTC One. Nic konkrétního zatím nepadlo, ale je docela možné, že v některé z dalších softwarových aktualizací by se mohla objevit možnost uživatelské prostředí Sense deaktivovat a používat čistý Android. Stejně tak se nabízí možnost AOSP ROM (Android Open Source Project). Doufejme, že k tomuto HTC brzy vydá přesnější prohlášení, nicméně pokud by se tak opravdu stalo, byl by to vůči současným uživatelům velice vstřícný krok, který by HTC mohl pomoci. Bylo by také zajímavé sledovat, zda by se k podobnému kroku následně odhodlali i další výrobci chytrých telefonů.


Zamrzne peklo a  dostanou současní majitelé možnost odstranit vylepšení od HTC ze svého One?

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.