HTC One oficiálně představen: První dojmy z Londýna (aktualizováno)

Společnost HTC dnes na tiskové konferenci v Londýně představila novou vlajkovou loď HTC One se 4,7″ fullHD displejem, 2 GB RAM a kvalitním fotoaparátem (+ videopohled)

Před malou chvílí jsme dorazili do Londýna, kde v 16:00 našeho času začíná velká tisková konference HTC, kde budou představeny klíčové modely pro letošní rok. Dočkat bychom se měli nejen nové vlajkové lodi s kódovým označením M7 (HTC One), ale pravděpodobně také tabletu a několika dalších telefonů střední třídy. Premiéru si zde odbyde také nová verze uživatelského prostředí HTC Sense 5.0.

Aktualizováno: Připravili jsme pro vás souhrnný článek o HTC One, ve kterém najdete všechny potřebné informace.

Videopohled

HTC One: První dojmy z nabušené novinky (tiskovká konference v Londýně)

Co aktuálně víme o vlajkové lodi HTC One?

HTC si na poli telefonů se zeleným robotem na zádech získalo dobré renomé už v roce 2010 díky modelu Nexus One a od té doby pro mnohé uživatele stále představuje prestižní a spolehlivou značku vyrábějící kvalitní zařízení. I přesto se ale musí tchajwanský výrobce v poslední době potýkat s klesajícími prodeji, díky kterým v posledním čtvrtletí minulého roku „dosáhl“ nejnižších zisků za posledních osm let. A právě tento problém by měl částečně vyřešit nový model HTC One.


Na internet již unikla finální podoba modelu HTC One

Zobrazovací schopnosti bude mít na starosti 4,7“ displej s jak jinak než fullHD rozlišením (1080 x 1920 px). Na základní desce se údajně usídlí nová generace čtyřjádrového procesoru z dílen Qualcommu a 2 GB operační paměti RAM. Pro uživatelská data a aplikace bude k dispozici interní úložiště s kapacitou 32 GB bez možnosti dalšího rozšíření. Zákulisní informace dále hovoří i o použitém fotoaparátu s rozlišením 13 Mpx a dodatečnými funkcemi pro zlepšení kvality obrazu či pořizování snímků v HDR. Chybět samozřejmě nemá ani přední 2Mpx kamerka pro videokomunikaci. Spekuluje se rovněž, že by HTC One mohl nabídnou zcela nový fotoaparát s rozlišením 4,7 ultrapixelu (více informací).

Jak jsme již avizovali, operační systém Android 4.2 doplní také zbrusu nová verze uživatelského prostředí HTC Sense 5.0, O přísun energie by se měl postarat akumulátor s kapacitou 2300 mAh, nicméně zatím se jedná o neoficiální hardwarové parametry a je možné, že ve výsledku bude všechno úplně jinak.


Navzdory spekulacím HTC nakonec nepředstavilo nový tablet, ani další chytré telefony kromě One

Aktualizováno v 10:00: HTC One na uniklém videu těsně před představením

Některé úniklé informace se dostanou na internet s obrovským předstihem, jiné na sebe nechají čekat do poslední chvíle, což je přesně případ HTC One. Do oficiálního představení zbývá necelá hodina, ale serveru Telefonino.net se podařilo získat první video „ze zákulisí“, pojďme se tedy podívat, co nám HTC za hodinu ukáže.

Na internet s předstihem unikly oficiální rendery, video i živé fotografie nové vlajkové lodi od HTC, starší leaky tedy byly pravdivé. Design HTC One částečně připomíná iPhone 5 a také nedávno představený BlackBerry Z10. Na přední straně najdeme avizovaný fullHD displej s úhlopříčkou 4,7″ (zřejmě technologie Super LCD2). Nad ním je prostor pro telefonní reproduktor krytý jemným mřížkováním, kamerku pro videohovory, světelné čidlo a proximity senzor.

Pod displejem najdeme dvě senzorové klávesy (Zpět a Naposledy spuštěné aplikace) + logo výrobce. V tuto chvíli nevíme, zda logo bude sloužit jako klávesa Domů, to se dozvíme až po oficiálním představení na tiskové konferenci. Pod tlačítky už je prostor pouze pro hlavní telefonní reproduktor, na jehož kvalitu zpracování zvuku jsme velice zvědaví.

Až na některé detaily by měl být kryt HTC One z hliníku. Na zadní straně najdeme objektiv fotoaparátu doplněný přisvětlovací diodou. Z uniklého renderu se nám zatím nepodařilo zjistit, zda klávesa Power bude na horní hraně společně s 3,5mm výstupem pro sluchátka, nebo se dočkáme umístění na pravém boku. Raději bychom se přikláněli k druhé variantě, protože vzhledem k úhlopříčce displeje by bylo tlačítko na horní části hůře dostupné.

Živě z tiskové konference

Aktuálně čekáme na zajájení tiskové konference, která měla začít v 16:00 našeho času, ale zatím se čeká, než se dostaví další novináři, kteří čekají před budovou. Veselé je, že paraelní akce v New Yorku již proběhla a zde již telefon HTC One byl představen :). Jakmile začne londýnská konference, budeme článek aktualizovat o nové informace.

Zatímco v Londýně se teprve bude začínat, v New Yorku už velká část keynote proběhla a HTC One se dočkalo oficiálního představení. Jak vidíte na fotografii výše, jedná se o stejné zařízení, které uniklo hodinu před keynote na videu. Z parametrů uvedeme velký 4,7″ LCD displej s rozlišením 1080p a denzitou 468 ppi. Mezi další lákadla patří hlavní fotoaparát, který by měl díky speciálnímu snímači s většími pixely (tzv. UltraPixels) zachytit lepší snímky v náročných světelných podmínkách. Zdvojnásobením velikosti jednotlivých pixelů však dvojnásobně kleslo i rozlišení, HTC One tedy nabídne rozlišení jen 4 Mpix.

Mezi další speciální vlastnosti fotoaparátu patří režim HDR pro snímání videa nebo možnost kontinuálního pořizování fotografií, ze kterých pak vyberete ten nejlepší záběr. Tuto funkci tchajwanská společnost pojmenovala jako HTC Zoe; fotoaparát uloží místo jednoho rovnou 15 snímků do stisknutí spouště a 20 po, vy si pak budete moci vybrat jednu nejpovedenější momentku, nebo celou sérii uložit do třívteřinové sekvence, která má napodobovat fotografickou techniku stop-motion. Nutno dodat, že velice podobnou funkci představilo koncem ledna BlackBerry jako Time Shift.

Pozadu nezůstal ani hudební přehrávač, kterému sekunduje na přední straně dvojice reproduktorů.Dle slov HTC jsou to největší reproduktory, které kdy byly nasazeny do mobilního telefonu, spolu s technologií HTC BoomSound a Beats Audio by tak mohly zaručit celkem příjemný zvuk.

 

HTC One nabídne i dva mikrofony s duální membránou. Měly by zajistit vysokou kvalitu záznamu zvuku v hlučném prostředí (koncerty, kluby,…) a lepší redukci šumu. Kompletní specifikace jsme doplnili do našeho katalogu a můžete si je prohlédnout v první polovině článku. Chytrý telefon s jedničkou v názvu by se měl na trh dostat zhruba v březnu, předobjednávky však budou zahájeny ještě dnes.

U konce je i londýnská keynote, my se nyní přesouváme do prezentační místnosti, kde se pro vás pokusíme ukořistit fotografie představené novinky a natočit první videopohled. Pořízené snímky přidáme na SmartManii v nočních hodinách po návratu do ČR, jelikož na transfer z tiskovky na letiště máme zhruba 1,5 hodiny :).

Aktualizováno: Článek naleznete zde.

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku