Domů » Bleskovky » HTC One Max: Nové snímky naznačují přítomnost biometrického snímače

HTC One Max: Nové snímky naznačují přítomnost biometrického snímače

Na internet unikly další snímky připravovaného tabletofonu HTC One Max. Ty nám kromě pohledu na samotné zařízení odhalují další věci o kterých se již v minulosti hojně spekulovalo. Podle neoficiálních informací se u tajemné novinky dočkáme implementace biometrického snímače otisků prstů pro lepší zabezpečení uživatelských dat. Z fotografie je zřetelné, že výrobce se rozhodl pro jeho integraci na záda telefonu, do míst pod čočkou hlavního fotoaparátu. Skutečnosti, že se opravdu jedná o čtečku otisků nahrává i další snímek zachycující panel rychlého nastavení, kde je jasně patrný přepínač s ikonou papilárních linií.

   

Pozornost si jistě zaslouží i záhadný konektor s trojicí pinů. S nejvyšší pravděpodobností bude sloužit pro novou dokovací stanici či jiný druh příšlušenství. A jaký je váš názor na chystanou novinku od HTC? Má podle vás šanci uspět v tvrdém boji proti Samsungu a jeho řadě tabletofonů Galaxy Note?

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

  1. Borec (neregistrovaný)

    A následně budou otisky prstů promptně přeneseny do ústředí CIA, KGB a BIS, aby si ovčan nemohl ani uprdnout bez pozornosti úřadů. Takhle sofistikovaně to neměli zařízené ani komunisti před ˇ89.

  2. tora85 (neregistrovaný)

    no presne. uz od doby co to zavedli na modelech notebooku se tomu vyhybam. obzvlast po kauze nsa vs snowden bych cekal ze budou opatrni, ale lidi jsou hloupi. cekam namitky ze se to bude dat vypnout. akorat si myslim, ze to bude moct skenovat i pri vypnute funkci a nahodne na zada prikladame prsty neustale.

  3. Tak v tomhle ohledu je mi vaše paranoa k smíchu… Bez čtečky otisků prstů si už nedovedu počítač dost dobře představit. A vy si myslíte, že když budou chtít vaše otisky, tak to je pro ně nějaký problém? Vůbec ne… A moje stejně už mají, byl jsem v USA a součásti žádosti o vízum je sken prstu. Stejně tak v novém čipovém pasu mám uložen otisk prstu.

    Používání internetu vám nevadí, ale uložit si otisk prstu do počítače ano? :D To mi je dost k smíchu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).