Domů » Bleskovky » HTC One (M8) versus nůž a kladivo: Tohle nemohlo dopadnout dobře

HTC One (M8) versus nůž a kladivo: Tohle nemohlo dopadnout dobře

Pokud se vám nová vlajková loď HTC zalíbila, pak pro vás sledování následujícího videa nebude ničím příjemným. Server TechSmart se totiž rozhodl otestovat odolnost a to rovnou pomocí dvojice nožů, klíče (toho sloužícího k odemykání dveří) a kladiva. První na řadu přišla zkouška výdrže proti škrábancům a nutno říct, že si HTC One nevedlo úplně špatně. Zadní strana je bohužel náchylná více a při nošení v kapse s kovovými předměty se brzy dočkáte menších škrábanců. Naopak displej se nenechal potrápit ani kuchyňským nožem a ochranné sklíčko Gorilla Glass 3 se zde vskutku vyznamenalo.

 

O slovo se ovšem posléze přihlásilo kladivo a následky jeho konání již byly drastičtější. Záda si odnesla několik šrámů a kryt čočky fotoaparátu podlehl rychlé zkáze. Překvapivě odolná proti nárazům však byla obrazovka, která poměrně tvrdým úderům odolávala bez větších potíží. Zkáza přišla až ve chvíli, kdy byla použita druhá, ostřejší strana kladiva.

All New HTC One (M8) Scratch & Hammer Test!

Druhý kontakt sklíčko roztříštil a samotný panel byl zničen několika dalšími trefami tupým koncem. Přesto nás ale toto video o kvalitě zpracování HTC One (M8) přesvědčilo a věříme, že ani tvrdší pád na zem by pro obrazovku nemusel být osudným. Po dokoupení „bumper“ krytu na záda by tak i těm méně opatrným jedincům mělo nové HTC One vydržet v solidním stavu po celou dobu používání.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

9 komentářů

 1. Hmm, už začala okurková sezóna?

  Ad. bumper, jen technická (ať z článku aspoň něco je), neoznačuje se tak spíše rámeček (grip?) po obvodu přístroje, zatímco kryt na záda je cover? Ale třeba to jsou jen zástupné pojmy.

 2. Phil.cz (neregistrovaný)

  Myslím, že ten displej odolával díky tomu oblouku na zádech. Záda pružily, a tak pohlcovaly ten náraz. Otázkou je, jestli se už jenom tím ten mobil nedeformoval. Čekal bych, že ano. Bohužel tohle ten člověk nekontroloval.

  Hodně špatné mi ale přijdou ty záda. Tam na ně asi měli něco dát. Nějaký odolný bezbarvý lak?

  • Knoxx (neregistrovaný)

   No jo no, co čekáš? Je to kov, to je daň za krásu.. Stačí se podívat na jakýkoliv iphone po roce používání, když není nošen ve šprckách.. hrany obouchané a záda poškrábané..

  • Knoxx (neregistrovaný): Co tím básník chtěli říci? Mám daň za co? Plastový SGS4, záda odřený, hrany obouchané (a že tomu ten měkoučkej plastík s rádoby „chromem“ hodně vybízí).

  • Knoxx (neregistrovaný)

   Co tím básník chtěl říct ? co asi.. No, že plast je daleko méně nachylný k poškrábání…

  • Knoxx (neregistrovaný): Abych řekl pravdu, neměl bych úplně odvahu to tvrdit, aspoň u plastu made by Samsung. Ale u Nokie nebo Apple tomu asi je jinak. Ale obecně…

  • je to pravda, hlinik je viac nachylny na poškriabanie. Ale samozrejme pri plaste zavisí to aj to ako je spraveny

  • Knoxx (neregistrovaný)

   No tak bezesporu je kov hezčí, ale třeba když vám iphone spadne na hranu tak je to v háji.. ty hrany a rohy se lehce otlučou, deformujou a je to hnusný.. to by se u plastu nestalo protože je daleko více ohebnej a pružnej, ale za to hnusnej no..

  • hit (neregistrovaný)

   Tak jako, to je taky takové diskutabilní. Když jsem viděl S3 po pádu, měla na sobě prasklinu a ono, ten odštípnutý plast, popřípadě zdeformovaný plast, to taky není dvakrát velká krása. Podle mě, když telefon už vážně spadne, je hnusný ať je z plastu, nebo z kovu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).