Domů » Články » HTC Magician v novém: O2 Xda Atom

HTC Magician v novém: O2 Xda Atom

atom 2Asijská pobočka mobilního operátora O2 uvede do konce roku na trh nový komunikátor Xda Atom. Ačkoliv slovo nový není možná úplně na místě, spíše by se hodilo označení vylepšený HTC Magician (u nás známý jako MDA Compact). V čem že je konkrétně lepší?

Mezi inovace patří jednoznačně systém Windows Mobile 5 a přítomnost Wi-Fi. Další zajímavou novinkou je integrace FM rádia-jedná se tak o první telefon Windows Mobile s radiopřijímačem. To ale zdaleka není vše. Dočkáme se rovněž EDGE a fotoaparát povýšil na 2Mpx rozlišení. Displej má stále OVGA rozlišení (240x320px), ale polepšil si na 262k barev. Kapacita paměti ROM se zdvojnásobila na příjemných 128MB, přičemž RAM zůstala na 64MB. Procesorem je Intel na stejné frekvenci 416MHz. S Atomem se dovoláte ve všech čtyřech pásmech GSM, tedy 850/900/1800/1900 MHz. Samozřejmostí jsou GPRS, Bluetooth nebo miniUSB konektor.

Vše je zabaleno ve velmi atraktivním černém kabátku s rozměry 102 x 58 x 18.5 mm a celkovou váhou 150 gramů, tedy až na o půl mimetru větší tloušťku stejně jako MDA Compact. Rozhodně je na co se těšit. Zatím zůstává otázkou, kdy a samozřejmě u koho se setkáme s nástupcem HTC Magicianu u nás v Evropě.

Zdroj: CNET Asia

 

 

 

 

 

atom 2

Aleš Lalík

Diskuze k článku

  1. No tak tohle je skvělá mašinka, jestli se u nás bude prodávat, tak ji hned beru…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).