Domů » Bleskovky » HTC má za sebou další katastrofální čtvrtletí. Společnost opouští její mezinárodní tvář

HTC má za sebou další katastrofální čtvrtletí. Společnost opouští její mezinárodní tvář

Společnost HTC nemá v posledních letech na růžích ustláno, prakticky každé čtvrtletí vykazuje ztrátu a nejinak tomu bylo i ve čtvrtém kvartále loňského roku, tedy obvykle v nejsilnějším vánočním období. Tchajwanská firma do něj vyrazila sebevědomě s modelem HTC U11+, avšak ani ten nezabránil největší kvartální ztrátě v posledních letech.

Tržby HTC činily 15,7 miliard tchajwanských dolarů (asi 11 miliard korun), čistá ztráta pak 9,6 miliard tchajwanských dolarů (asi 6,8 miliard korun). HTC za těmito neuspokojivými čísly vidí spoustu faktorů – konkurenci na trhu, produktovému mixu, cenám i odpisům zásob. Aby tisková zpráva alespoň malinko uklidnila investory, vyzdvihla prodej části mobilní divize směrem ke Google za 1,1 miliardy dolarů (asi 22,6 miliard korun), díky čemuž by mělo být příští čtvrtletí skončit v černých číslech, což se HTC podařilo naposledy v prvním kvartále roku 2015. Tyto peníze mají být investovány do nových technologií, které mají být zásadní pro dlouhodobý růst. Kromě toho se mají do dalšího čtvrtletí pozitivně projevit prodeje smartphonů U11+, Desire 12 a 12+, a také náhlavních souprav Vive Pro a Vive Focus.

I přes tyto vyhlídky společnost HTC po osmi letech opouští Mohammed Versi, který pracoval na pozici viceprezidenta pro produktový management pro Ameriku a pravidelně na svém Twitteru informoval o vydávání softwarových aktualizací pro telefony HTC. Jeho pozici přebírá Jeff Gordon.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Rozumný člověk za tím vidí špatně produkty :-)

  Nejhorší výrobce že všech

  • Nikoliv špatné produkty, ale nesmyslně nadhodnocené ceny zařízení. V okamžiku, kdy by šli s cenou dolů jsou jejich telefony daleko více konkurenceschopné.

  • Nesuhlasim. Znizenie ceny by im zvysilo predaje, ale zaroven aj zvysilo stratu.
   Za odchodom tohto zamestnanca skor vidim google, ktory tam da urcite svojho cloveka

  • Readytogo (neregistrovaný): Google nebo kdokoli jiný nemá do personální politiky HTC co kafrat:)

  • [odkaz]

   Google kupil od htc zamestnancov- myslis, ze do toho nema co povedat?

  • Readytogo (neregistrovaný): Ano. Ale firma HTC jako taková jede dál. Toto jsou její výsledky, dělá personální změny. Co dělají zaměstnanci u Google je věc Google. Co dělají zaměstnanci u HTC, je věc HTC.
   To máš jako když Lenovo koupilo divizi Motorola u Google. Hraje si na svém písečku s Motorolou, ale rozhodně nekecá Google do běhu jeho společnosti:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).