HTC má za sebou další katastrofální čtvrtletí. Společnost opouští její mezinárodní tvář

Společnost HTC nemá v posledních letech na růžích ustláno, prakticky každé čtvrtletí vykazuje ztrátu a nejinak tomu bylo i ve čtvrtém kvartále loňského roku, tedy obvykle v nejsilnějším vánočním období. Tchajwanská firma do něj vyrazila sebevědomě s modelem HTC U11+, avšak ani ten nezabránil největší kvartální ztrátě v posledních letech.

Tržby HTC činily 15,7 miliard tchajwanských dolarů (asi 11 miliard korun), čistá ztráta pak 9,6 miliard tchajwanských dolarů (asi 6,8 miliard korun). HTC za těmito neuspokojivými čísly vidí spoustu faktorů – konkurenci na trhu, produktovému mixu, cenám i odpisům zásob. Aby tisková zpráva alespoň malinko uklidnila investory, vyzdvihla prodej části mobilní divize směrem ke Google za 1,1 miliardy dolarů (asi 22,6 miliard korun), díky čemuž by mělo být příští čtvrtletí skončit v černých číslech, což se HTC podařilo naposledy v prvním kvartále roku 2015. Tyto peníze mají být investovány do nových technologií, které mají být zásadní pro dlouhodobý růst. Kromě toho se mají do dalšího čtvrtletí pozitivně projevit prodeje smartphonů U11+, Desire 12 a 12+, a také náhlavních souprav Vive Pro a Vive Focus.

I přes tyto vyhlídky společnost HTC po osmi letech opouští Mohammed Versi, který pracoval na pozici viceprezidenta pro produktový management pro Ameriku a pravidelně na svém Twitteru informoval o vydávání softwarových aktualizací pro telefony HTC. Jeho pozici přebírá Jeff Gordon.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku