Domů » Články » HTC Libra: TyTN s vlastní numerickou klávesnicí

HTC Libra: TyTN s vlastní numerickou klávesnicí

HTC LibraServer Phonescoop včera přinesl exkluzivní informace o dalším připravovaném PocketPC z dílny tajwanské HTC. Z obrázku je patrné, že se jedná o zařízení konstrukčně totožné s HTC TyTNem, přesto by mělo být o chloupek menší. Spodní vysouvací blok tedy nabídne vlastní hardwarovou QWERTY klávesnici, změny se ale dočkáme na horním dílu, kde jsou klasické ovládací prvky nahrazeny numerickou klávesnicí, kterou známe z „obyčejných“ mobilních telefonů. Že by přicházela nová éra kapesních počítačů připomínajících spíše klasické telefony?

HTC Libra bude využívat operačního systému Windows Mobile 5.0 Phone edition, o zobrazování by se měl starat dotykový QVGA displej s 65k barvami, tato informace zatím nebyla potvrzena, ale osobně pochybuji, že by se u něj inženýři v HTC rozhodli použít VGA displej. S pamětí by na tom měl být stejně jako většina ostatních telefonů, nabídne tedy 64MB RAM a 128MB ROM. Bohužel vás nepotěším informací, že Libra se začne nejprve prodávat v CDMA verzi, a to už v prvním čtvrtletí příštího roku. O něco později by se měla objevit i klasická GSM verze. Další informace nejsou v tuto chvíli k dispozici.

1

Za tip na bleskovku děkuji našemu čtenáři Jakubovi.

Zdroje: PhoneScoop, MobilMania.cz

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments