Domů » Články » HTC Libra: TyTN s vlastní numerickou klávesnicí

HTC Libra: TyTN s vlastní numerickou klávesnicí

HTC LibraServer Phonescoop včera přinesl exkluzivní informace o dalším připravovaném PocketPC z dílny tajwanské HTC. Z obrázku je patrné, že se jedná o zařízení konstrukčně totožné s HTC TyTNem, přesto by mělo být o chloupek menší. Spodní vysouvací blok tedy nabídne vlastní hardwarovou QWERTY klávesnici, změny se ale dočkáme na horním dílu, kde jsou klasické ovládací prvky nahrazeny numerickou klávesnicí, kterou známe z „obyčejných“ mobilních telefonů. Že by přicházela nová éra kapesních počítačů připomínajících spíše klasické telefony?

HTC Libra bude využívat operačního systému Windows Mobile 5.0 Phone edition, o zobrazování by se měl starat dotykový QVGA displej s 65k barvami, tato informace zatím nebyla potvrzena, ale osobně pochybuji, že by se u něj inženýři v HTC rozhodli použít VGA displej. S pamětí by na tom měl být stejně jako většina ostatních telefonů, nabídne tedy 64MB RAM a 128MB ROM. Bohužel vás nepotěším informací, že Libra se začne nejprve prodávat v CDMA verzi, a to už v prvním čtvrtletí příštího roku. O něco později by se měla objevit i klasická GSM verze. Další informace nejsou v tuto chvíli k dispozici.

1

Za tip na bleskovku děkuji našemu čtenáři Jakubovi.

Zdroje: PhoneScoop, MobilMania.cz

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

  1. kua, to je moooc pěkné. Jen aby ten displej nebyl moc titěrnej. A co se týče VGA, to by na týhle velikosti displeje naprosto postrádalo smysl.

  2. Konecne nejaky dobry design made by HTC… Aj tie klavesnice by som ocenil,ale ostatne parametre…

  3. dobry by bylo, kdyby to nebylo moc „tlusty“…tak 16-17 mm
    ale vyapada to dobre. uvazoval jsmo sonyericssonovi m600, ale tohle vypada lip…no uvidime

  4. mno.. možná bych to bral, ale oproti TyTNovi to má zmršenou tu QWERTY klávesku, protože má jenom 3 ŘADY!!! no nic, asi mi ještě Wizard dlouho vydrží.. čekám totiž hlavně na VGA+GPS+HSDPA+QWERTY..)

  5. glogloman: Tak to by ti mohl vyhovovat HTC Omni, moc se o nem zatim nevi, ale az na GPSku by mel mit vse, o cem si psal ale uvidime az o nem bude vice informaci.

  6. Mno – zajimavej koncept, ale celkem se mi libi. Nicmene to jak zabili tu QWERTY klavesku – joj.. To tam z meho pohledu radsi nemeli davat v tom pripade tu klavesku vubec

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).